Wersja do druku

4 strony: 1 2 3 4 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
witam serdecznie,
już od dłuższego czasu regularnie czytam Wasze forum, a teraz nastał czas kiedy potrzebuję Pań i Panów pomocy :) otóż zamierzam uszyć sukienkę z "Szycia Krok po Kroku" 2/2014 model 4G, jak w załączeniu. Myślę, że podołam - jestem dość cierpliwym i pilnym samoukiem z odrobiną czasu wieczorami (urlop macierzyński ;) nawet materiał mam bardzo podobny do tego ze zdjęcia. Martwi mnie jedynie zamek. Zjeździłam pasmanterie w moim mieście, nie mają takowego na stanie.
Czy wobec tego polecicie mi Państwo jakąś e-pasmanterię w której dostanę tego typu zamek? Ewentualnie jaki inny polecacie do tego modelu?
I ostatnia moja wątpliwość - jak taki pasek będzie się ukladał? czy nie będzie się falował/ jak tego uniknąć??

Pozdrawiam serdecznie,
Anita :)

--- Ostatnio edytowane 2014-12-11 13:18:09 przez nnita ---

--- Ostatnio edytowane 2014-12-11 13:19:38 przez nnita ---

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
A szukała Pani a sklepach (stacjonarnych lub nie) z materiałami tapicerskimi lub po prostu w hurtowniach, gdzie zamki sprzedaje się na metry. Proszę sprawdzić w sklepiku Czeremchy i Suzanny- różne cuda tam są.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Też mam smaczek na tą sukienkę, ale jeszcze nie szyję na takim poziomie :)
________________________________________________________
Praca rozumna i wytrwała, która nie myśli o zbieraniu owoców w tydzień po siewie, nad przepaściami przerzuca mosty. B. Prus
Avatar użytkownika
Świeżynek
Niteczka - to jest nas dwie ;) ta sukienka jest bez podszewki, zatem nie powinno być tak źle ;) jestem dobrej myśli.

Iwi - dziękuję za podpowiedź, pod latarnią najciemniej ;) sprawdzę u Suzanny i Czeremchy..

--- Ostatnio edytowane 2014-12-11 14:16:22 przez nnita ---
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Falować się nie będzie, jeśli materiał będzie porządnie przygotowany jeszcze przed przyszyciem zamka.

Czyli - nie odpinając papierowej formy od wykrojonego już materiału trzeba przyprasować wzdłuż brzegu paseczek /1 cm szer./ flizeliny krojonej "z prostego".

Dopiero po takim zabiegu można odpiąć formę i "puścić luzem" materiał. W przeciwnym razie - brzeg się rozciągnie i trzeba będzie włożyć dodatkową pracę, żeby go "wrócić" z powrotem.

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Świeżynek
Dziękuję za poradę Pani Aniu :) niebawem odpiszę na priv :)

Widzę, że nie dodałam kluczowej informacji. Otóż wg Burdy chodzi o zamek błyskawiczny rozdzielny dwukierunkowy, długość 90 cm, metalowy. Tego typu zamki są teraz modnym dodatkiem w ubraniach, ale nie zawsze łatwo dostępnym..

--- Ostatnio edytowane 2014-12-11 17:34:23 przez nnita ---
Avatar użytkownika
Świeżynek
czeremcha - dziękuję, zamek wraz z pozostałymi zakupami do mnie dotarł :)

co do sukienki, wykroiłam już wszystkie części, zszyłam przody, zabezpieczyłam zgodnie z sugestią brzegi na których będzie wszyty zamek, zabrałam się za przypinanie zamka...... i tu pojawia się problem....

nie zakładam nowego wątku, ale jeśli muszę to tak zrobię..

otóż po przyszpileniu części zamka po obu stronach przodu okazało się, że na dole mi się on nie pokrywa. Czy ja coś robię źle?? Jak z tego wybrnąć? rozumiem że może mieć to związek z różnymi krzywiznami części wykroju, które będą się "stykać", ale skoro Burdzie to wyszło, to mi też powinno..

Poradźcie coś proszę doświadczeni forumowicze, chciałabym sukcesywnie robić postępy a tu zastój :(

Dołączone zdjęcia może rozjaśnią o co mi chodzi (proszę nie krzyczeć na mnie z powodu dosztukowanego podłożenia, ot sierota jestem i zamiast 4 cm odmierzyłam 1,5 :P )..

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
albo cos wdalas albo rozciagnelas
patrzylas,czy sa tam jakies nacinki i czy sie zgadzaja?
Avatar użytkownika
Świeżynek
starałam się jak mogłam nic nie pokiełbasić i nie rozciągać, materiał jest dość wdzięczny..
ale jeśli takie będzie wasze zdanie to rozumiem że czeka mnie prucie..

dla spokoju sprawdziłam - zgodnie z papierowym wykrojem punkty styczne w przodach są tylko w rogach tych środkowych części (tych doszywanych trójkątów)

--- Ostatnio edytowane 2014-12-16 22:36:34 przez nnita ---
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Szybko się zabrałaś za ten zamek :-)

Też wydaje mi się, że problem leży w części zamka przyszytej do bardziej wyokrąglonej części wykroju /czyli w taśmie z suwakami, pocięgłami, wózkami czy jak im tam :-) Lewej części.

Gdybyś zszywała te części pomijając zamek, bezpośrednio ze sobą, musiałabyś wdać brzeg tej /lewej/ części do prawej.

Czyli trzeba ją wdać do taśmy zamka. Albo - jednocześnie wdać do taśmy zamka próbując tą taśmę naciągnąć.

Przyfastryguj taśmy idąc od dołu do miejsca, w którym zaczyna się łuk /czyli pod biustem/ i tak samo - od góry do początku łuku /nad biustem/. A potem popracuj nad samym łukiem starając się wdać materiał sukienki i naciągać taśmę zamka.

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

4 strony: 1 2 3 4 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.