Wersja do druku

2 strony: 1 2 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
Dziewczyny drogie,
czy któraś z Was szyje albo zna kogo na stebnówce Brother'a PQ1500s?
Jakie wrażenia? Warto kupić?

Link do maszyny:
http://sklep.emb.com.pl/pl/stebnowka-brother-pq1500s.html
Avatar użytkownika
Szpec od maszyn
Czytając ten post zastanawiam się, czy jest to reklama, czy faktyczne pytanie?
Przyjmując że jest to pytanie, odpowiedź jest bardzo prosta - maszynę tą może kupić tylko osoba wyjątkowo nierozsądna, lub osoba dla której liczy się tylko nazwa na obudowie. Maszyna jest dobrej jakości, ale w tej cenie, można kupić 2 maszyny przemysłowe, które przewyższają ją w każdym parametrze, lub 2 maszyny domowe o porównywalnych parametrach, a posiadające olbrzymią ilość funkcji.
Avatar użytkownika
Świeżynek
To faktyczne pytanie i faktyczny problem z małą ilością czasu na rozwiązanie sytuacji ;)

Jakie konkretnie 2 maszyny proponujesz w cenie stebnówki brothera? Z transportem igłowym i regulowanym transporterem i przemysłowym chwytacze? Mające w zestawie stopkę z górnym transportem i blat powiększający pole pracy? Plus ważącą kilkanaście kilogramów? Mieszcząca się w malutkiej pracowni? ale z potrzebą prężnego rozwoju?

Maszyny przemysłowe zajmują dużo miejsca, a maszyna do szycia domowa (wielozadaniowa) i stricte stebnówka to zupełnie inny rodzaj maszyny, co na pewno wiesz :)
,
Będę wdzięczna za pomoc :)



--- Ostatnio edytowane 2015-02-24 12:57:00 przez Docia ---

--- Ostatnio edytowane 2015-02-24 12:58:53 przez Docia ---
Avatar użytkownika
Świeżynek
Bogdan widzę, że jesteś tu długo, więc chciałabym poznać Twoje sugestie. Niecierpliwie czekam!

--- Ostatnio edytowane 2015-02-25 14:37:34 przez Docia ---
Avatar użytkownika
Świeżynek
Skoro Bogdan nie chce się wypowiedzieć to może ktoś inny może mi doradzić?
Może jednak warto kupić PQ 1500 dla kilku unikalnych funkcji?
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
No to kup... I się przekonasz... :-)

Gdyby mi tak strasznie zależało, to bym kupiła. A nie zadawała pytania - żeby uzyskać odpowiedź, którą momentalnie odbiłabym jak piłeczkę. Proste.

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Szpec od maszyn
To nie chodzi o odbijanie piłeczki, ale o nieudolnie ukrywaną reklamę. Po pierwszym poście w temacie miałem wątpliwości, ale kolejne posty rozwiały te wątpliwości.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Kurde mylicie się... Po prostu widzę zalety tej maszyny i jestem pod jej wrażeniem, ale jest droga.
Bardzo podobają mi się jej funkcje, ale chciałabym poznać kogoś kto ją ma i może się wypowiedzieć o pracy na niej.
Staram się dokonać odpowiedzialnego zakupu maszyny, na której będę mogła szyć spokojnie przez kilka lat.

A odbijanie piłeczki było, bo wiem ile kosztują maszyny i wiem, że nie da się kupić 2 maszyn w cenie 1, nawet drogiej.
Choć spytałam się o radę i jakoś do tej pory nie dostałam odpowiedzi a bardzo mi na niej zależy i kończy się czas :(

--- Ostatnio edytowane 2015-02-27 22:58:03 przez Docia ---
Avatar użytkownika
Świeżynek
To nie chodzi o odbijanie piłeczki, ale o nieudolnie ukrywaną reklamę. Po pierwszym poście w temacie miałem wątpliwości, ale kolejne posty rozwiały te wątpliwości.
Bogdan tak sobie myślę skąd w Tobie tyle złości? Jestem tu nowa - czy wszystkich nowych traktujesz jak wrogów?
Szyje od dość krótkiego czasu, mam podstawowego Singer'a i możliwość kupienia profesjonalnych maszyn...
Myślałam, że zasięgnę tu porady a nie zostanę zmiażdżona...tylko dlatego, że podoba mi się maszyna firmy,
której jak rozumiem nienawidzisz? Pytanie tylko DLACZEGO? Bo to też dla mnie ważne...



--- Ostatnio edytowane 2015-02-27 23:22:10 przez Docia ---
Avatar użytkownika
Szpec od maszyn
To nie złość, ale wnioski z dokonanych wpisów, jeżeli są błędne to przepraszam.
Omawiana maszyna jest to w dzisiejszych standardach maszyna domowa wzmocniona, posiada tylko ścieg prosty oraz transport igłowy ułatwiający szycie trudnych materiałów (w tej roli zdecydowanie lepszy jest potrójny transport). W ramach reklamy, podobnie jak w przypadku innych maszyn dodany jest stolik oraz stopka z górnym transportem mająca zastosowanie do użytku domowego/hobbystycznego - stopki te nie mają zastosowania w maszynach przemysłowych, bo to tylko przydatny gadżet. Maszyna może mieć zastosowanie do użytku domowego, w punktach czy niewielkich pracowniach krawieckich. To wszystko za kwotę blisko 4.500 zł , w mojej subiektywnej ocenie maszyna dobrej jakości, ale zdecydowanie niewarta tej ceny.
Była wzmianka o pracowni krawieckiej z potrzebą prężnego rozwoju, a to tylko kwestia czasu gdy będzie musiało znaleźć się miejsce dla przemysłówki, a przy budżecie 4.500 zł jest duży wybór. Jakąś godzinę temu pisałem w innym temacie o maszynach Typical, można zaglądnąć.

2 strony: 1 2 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.