Wersja do druku

3 strony: < 1 2 3 >

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
i tu jest cały ambaras !
Gdzie zaopatrujesz się w nici LaGre ?
Jak radzisz sobie z haftem przy dużych suwakach ?

--- Ostatnio edytowane 2015-07-14 13:23:43 przez galganekart ---
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Też jestem ciekawa gdzie kupuje LaGre? Ja kupiłam w Elephancie (http://www.embroidery.pl/) i byłam zadowolona (nici "spodnie" do bębenka też mają), od razu dostałam informację, że jednego z kolorów nie mają i zamówienie przyszło szybko razem z dodatkowymi kartami kolorów. Tylko, że oni sprzedają nici Madeira, które ponoć nie należą do najtańszych, ale do najlepszych;)
________________________________________________________
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Sprawdziłam, ciekawa strona. Tylko nie widzę tam cennika, trzeba się jakoś zalogować czy coś ? Póki co napisałam do nich mejla z zapytaniem.
Pozwolę sobie zadać mało profesjonalne pytanie. Czy nici spodnie mają kolory, czy tylko białe lub czarne ? Bo w Elephancie nie widziałam nic ponad to.
No i mam pytanie jeszcze odnośnie flizeliny, jaką dobierać do haftu ? czym się kierować przy doborze ?
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
kupuję w Elefancie, fakt drogo ale jakość mnie przekonuje
są miejsca gdzie nie da się zrobić haftu,
można nie tamborkować tkaniny tylko samą flizelinę i przytrzymać materiał - dość karkołomne, ale czasem tak muszę
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
spodnie nici nie są kolorowe, ja mam białe, w końcu to tył
flizeliny używam papierowej - świetnie się wyrywa a dwie warstwy pozwalają na ładny haft ma grubszych tkaninach
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ja też używam nici białych (przy niektórych haftach prawie ich nie widać;)), a flizeliny kupowałam w Krakowie przez internet (http://globar.pl), mają niby sklep w Warszawie, ale jak szukałam to był nieczynny.
________________________________________________________
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dopiero się uczę :zawstydzony: dobrze, że tu jesteście. I że jesteście takie pomocne - dziękuję :kwiatek:
Sprawdzę ten sklep w stolicy, jeszcze dzisiaj wyślę tam męża. Stosunkowo niedaleko pracuje :)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Jak sprawdzisz to koniecznie daj znać czy warto ich odwiedzić;)
________________________________________________________
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Już wiem. Jeżeli chcesz kupić, bądź serwisować maszynę - warto.
Jeżeli chcesz cokolwiek związanego z haftem - nie warto. Na miejscu nie mają nic oprócz kilku stopek, i całej gamy maszyn. Tłumaczą ten fakt małą przestrzenią sklepową... no cóż.

Zamówiłam towar przez internet. Akcesoria ze strony http://globar.pl , oraz tamborek z http://eti.com.pl/
Zobaczymy kiedy przyjdzie. Zdążyłam znielubić haft przez tą ciągle pękającą nić... teraz może jeszcze raz się uśmiechnę do mojej Janome...
Dzięki wielkie za pomoc po raz kolejny ! :kwiatek:
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dopiero teraz zauważyłam, że masz problem ze zrywaniem nici. Tutaj nic Ci nie pomogę, ale spróbuj poczytać na forum Szyjemy-po-godzinach - tam jest dość dużo informacji o hafcie komputerowym i hafciarkach (tylko trzeba się zalogować). Dzięki za info o sklepie, szkoda że tylko maszyny (te kupuję gdzie indziej;)), może z czasem się rozwiną. A w Elephancie nie ma cen, trzeba się dowiadywać mailem, ale z tego co pamiętam to dość sprawnie reagują;)
________________________________________________________
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.

3 strony: < 1 2 3 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.