Wersja do druku

3 strony: < 1 2 3

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
tak, bardzo fajna obsługa. Podoba mi się taki system :)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Nici doszły, nawet hydrofolię, termofolię, i folię do naszywek zamówiłam.
Od razu wypróbowałam białe spodnie nici, i ... haft jest biały :krzyk: jak to możliwe ? Pomimo czerwonej wierzchniej, bębenkowa jest na wierzchu ! ? :bezradny::boisie::bezradny::zly:
wiecie może o co chodzi ?
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
złe naprężenie nici
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Szpec od maszyn
złe naprężenie nici

A dokładnie dolne zbyt mało naprężone, lub górne zbyt mocno naprężone, lub mieszanka tych naprężeń.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
dzięki :kwiatek:
z górnymi kombinowałam - raczej nie w nich problem. Muszę pokombinować z dolnymi :boisie:
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam serdecznie wszystkich, pomóżcie proszę jak przekształcić pliki jpg na haft. Porwałam się chyba z motyką na słońce kupując coś o czym nie mam zielonego pojęcia :(
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
A on ma taką opcję? Nie wszystkie juniory mają.Duże MBX owszem.
Powiem jak to jest w moim programie. Otwierasz obraz jpg. Konwertujesz na wektory, wybierasz opcje jak ma to wyhaftować. Eksportujesz na mechanizm, maszyna wykonuje.
Jeśli to progs tylko do edycji do gotowych haftów, to może będzie akceptował pliki jpg albo bmp, ale tylko0 do odczytu.Sama jestem ciekawa, bo juniory i duże MBX to programy tej samej firmy, tylko robione dla różnych producentów maszyn, i "nieznacznie", bo o jakiś 1000 zł. w te i w tamte różnią się ceną. Zapraszamy do kafei, niedawno skończyłyśmy wątek o nich.
________________________________________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko bardzo nudne i czasochłonne.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Dziękuję bardzo , zaraz będę coś dalej kombinować :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dziewczyny i chłopaki, jak wy kombinujecie niby z napięciem dolnej - górnej nitki w hafciarkach? Przecież one mają tylko jedno kółko, jak i w zwykłych maszynach...
(Overlocki, tak ,owszem).
Tyle że moja Chickie to cholera, w tej machinie jeśli się przestawi z pkt. 4 na 4 dwie kreski, to pętle robi, wcześniej wszystko grało idealnie. No i zależy od materiału. Iza bawełnę prostą, luźną "kupuje" na 0-1 :D, ta musi mieć ze 4 żeby dało się "rozmawiać". No i ściegi dekor mają całkiem inne potrzeby, niż satynowe, o hafciarstwie chce się zapomnieć, bo mi powiedzieli z góry, że one mają głównie pracę górnej nici, a dolna jest jakby "nitką łączącą", więc luźniejszą o wiele. Stąd pewno "używa" się przezroczystej dolnej, albo białej, tak sobie to pokombinowałam.
Papierową flizelinę kupiłam w Wawie w Globarze i na Madalińskiego za 3 czy 3.5 metr. To drogo? Folia jest nieporęczna i kosztuje z 50 zet.
:-S:-S:-S
I na jaki haft w końcu "zamienia" MBX junior, a co za nowe opcje ma "duży", bo się pogubiłam, opisy są mało czytelne.
________________________________________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko bardzo nudne i czasochłonne.

3 strony: < 1 2 3

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.