Wersja do druku

3 strony: < 1 2 3 >

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Rozmiar drutów i szydełka zazwyczaj się pokrywa, także jeśli znajdziesz włóczkę na druty 5 to i szydełko 5 też sobie z nią poradzi. Wybierz sobie jakąś włóczkę, która Ci się podoba i ma dużo kolorów, kup jeden motek, zrób próbki z szydełkiem wskazanym na metce i większym, jak będziesz miała kilka kwadratów to porównaj dzianinę i będziesz wiedziała czy narzuta będzie wystarczającej grubości.
________________________________________________________
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.
Avatar użytkownika
Świeżynek
jak mi powiedziano tak i też zrobiłam

kupiłam do przetestowania włóczki (akryle wszystkie);
1) DORA, szydełko 3- 3,5, 100g 250m
2) RED HEART LISA, szudełko 4-4,5, 50g 133m
3) KOTEK; szydełko 3,5, 100g 300m
4) HIMALAYA EVERYDAY, szydełko 5, 100g 250m
5) PUCHATA KOTKA, szydełko 5, 100g 147m

Z każdego zrobiłam kwadrat szydełkiem 4,5, bo tylko takie posiadałam. Wszystkie poza nr 1) poszły bezproblemowo. Numer 1) jest trochę śliski i jakoś mi nie szło (mimo że sam kwadrat wyszedł piękny). Zdziwiłam się, że można robić kwadrat włóczką na szydełko 3,5 szydełkiem 4,5...
Później kupiłam szydełko 3,5. Niestety bambusowe tylko było i jakoś mi ono w ręku nie leży. Ale wykonałam jeszcze raz kwadraty, nie zrobiłam dla numeru 5), bo ta włóczka mi się nie spodobała.

I okazuje się,że wizualnie ja nie widzę różnicy między kwadratem wykonanym tą samą włóczką, ale dwoma różnymi szydełkami - 3,5 i 4,5. Czy to normalne?

Czy ktoś szydełkował włóczką numer 1) DORA, szydełko 3- 3,5, 100g 250m? Bardzo mi się podoba ta włóczka, bo ma taki lekki połysk. Jednak robienie kwadratu nie było przyjemne, włóczka mi się "roznitkowywała" często. Czy ktoś ma podobne doświadczenie i znalazł sposób aby praca z tą włóczką była lekka i przyjemna?
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
I okazuje się,że wizualnie ja nie widzę różnicy między kwadratem wykonanym tą samą włóczką, ale dwoma różnymi szydełkami - 3,5 i 4,5. Czy to normalne?
Powinnaś widzieć różnicę w wielkości kwadratu, chyba że używając większego szydełka robiłaś bardziej ścisło, wtedy mogą wyjść takie same. Jeśli tak jest to zrób je wszystkie szydełkiem 4,5 (jeśli lepiej Ci leży w ręku - ja osobiście nie znoszę bambusowych szydełek, mam wrażenie że są "tępe" i włóczka się nie ślizga odpowiednio).

Czy ktoś szydełkował włóczką numer 1) DORA, szydełko 3- 3,5, 100g 250m? Bardzo mi się podoba ta włóczka, bo ma taki lekki połysk. Jednak robienie kwadratu nie było przyjemne, włóczka mi się "roznitkowywała" często. Czy ktoś ma podobne doświadczenie i znalazł sposób aby praca z tą włóczką była lekka i przyjemna?


Niektóre włóczki tak maja, więc masz do wyboru albo się pomęczyć (z czasem się przyzwyczaisz) i mieć narzutę taką jaką chcesz, albo wybrać "łatwiejszą" włóczkę.

Dawaj znać jak postęp prac;)
________________________________________________________
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Będę dawać znać i będę "walić" z pytaniami ;)

Póki co, zdecydowałam się na włóczkę KOTEK (czekam na dostawę). KOTEK spośród podanych wyżej włóczek mechacił się najbardziej (wielki minus), ale z tą włóczką najłatwiej mi się pracowało (wielki plus).

A narzuta i tak mi wyjdzie piękna ;) ... za jakiś rok ;)





--- Ostatnio edytowane 2015-08-26 23:04:33 przez megakiwi ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Będzie szybciej, te kwadraty wbrew pozorom bardzo szybko się robi - problemem jest ich zszycie;)

Podsyłaj zdjęcia w trakcie postępów, to będziemy mobilizować;)
________________________________________________________
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Zszycie? Od razu łączyć szydełkiem :-) Zero szycia :-)

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Zszycie? Od razu łączyć szydełkiem :-) Zero szycia :-)

Ania
Niby tak, ale jakoś mi to nie podchodzi przy większych dziergadełkach;) produkuję kwadraty, układam je na stosy i potem zszywam (ale ja mam jakąś słabość do igły;)) Lamówkę w patchworkach też podszywam ręcznie, chociaż można na maszynie;)
________________________________________________________
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Moim zdaniem jesli narzuta jest robiona z takich samych kwadratów, to chyba lepiej je łączyć szydełkiem. Wtedy całość jest szydełkowa, idzie tak jakośc łatwo, bo oczko w oczko. Ale przymusu nie ma. Można tak, można inaczej. Każdy musi znależć swój sposób, który mu odpowiada najbardziej.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
violino, ta igła to był taki skrót myślowy, w rzeczywistości większość szydełkowych tworów "zszywam" szydełkiem;)
________________________________________________________
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Narzutę chce sama zrobić, za pomocą drutów.Na welna sklep internetowy znalazłam wełnę z alpaki w kolorze fuksji i myśle,że coś dobrego z tego wyczaruje

3 strony: < 1 2 3 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.