Wersja do druku

2 strony: 1 2 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam,

czytam usilnie większość tut. wątków o domowych maszynach do szycia, mam już łeb jak sklep :krzyk: i wiem, że nic nie wiem.
Wybrałam kilka polecanych modeli takich jak:

Singer 3321 Simply
Singer 8280
Janome 920
Janome Juno 1015
Juki HZL -12Z
Silvercrest Lidl
czy też warto dopłacić i kupic już Singer 4423 Heavy Duty?

i bardzo serdecznie proszę o pomoc: która?
Maszyna na potrzeby domowe, firanki, poszewki, obrusy, coś dla dzieci, siebie, materiały cienkie i grubsze. Porządna, nie psująca się, niezawodna.

Czy ścieg overlockowy jest aż tak istotny i w ogóle coś warty w takiej zwykłej maszynie? Czy też nie zawracać sobie nim głowy?
Czy ważne jest to, żeby maszyna miała metalowe "wnętrzności", bo to też wyczytałam?

Wiem, że takich wątków są setki, na usprawiedliwienie dodam, że naprawdę się przyłożyłam i wyłoniłam kilka modeli:), będę bardzo wdzięczna za podpowiedź :).

--- Ostatnio edytowane 2015-08-25 09:26:16 przez rimbir ---

--- Ostatnio edytowane 2015-08-25 09:29:19 przez rimbir ---
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Skoro możesz dołożyć - to kup heavy duty 4423.

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Świeżynek
to ja nieśmiało powiem co myślę ;)

przejrzałam pokrótce te maszyny i pierwsze na co zwróciłam uwagę to chwytacz wahadłowy we wszystkich modelach poza Singerem 4423

nie wiem czy to świadomy wybór , czy przypadek ... ja jako początkująca trzymałabym się od takiego z daleka... nie dość ze głośny (podobno) , to i nawlekanie problematyczne...

w przedziale cenowym który bierzesz pod uwagę są juz maszyny z
wahaczem rotacyjnym (są one cichsze , łatwo wymienia się w nich dolną szpulkę i przede wszystkim tę szpulkę widać , dzięki czemu łatwo skontrolować przed rozpoczęciem szycia , czy należy nawinąć więcej nitki , czy tez jej ilość jest wystarczająca...)
automatycznym nawlekaniem igły (baaardzo ulatwia pracę)
regulacją szerokości i dlugości ściegu (przydaje się chociażby do wszywania ozdóbek - jak będziesz szyla dzieciakom , na pewno docenisz :) - ja szybko poczułam brak tego el. w mojej maszynie)
mozliwością szycia podwojną igłą (ładne wykończenia , przeszycia)
plytki do cerowania (dzieci... wiadomo ;)))

jezeli będziesz szyła duzo bawełny (a zakładam , ze przy dzieciach będziesz) , to może lepiej odłożyc te dodatkowe pieniądze , które wydałabyś na SINGERA 4423 (ma swietne opinie , jest bardzo trwala i szybka - to opinie zarówno z netu jak i od dziewczyn na tym forum ) może na jakiegoś choćby najprostszego overlocka

wiem wiem ... zdania wielokrotnie zlozone żle się czyta ;) mam nadzieję ze w miarę czytelnie się wyraziłąm

pytanie czy jesteś w stanie / chcesz zainwestować docelowo w overlocka??
ścieg overlockowy , a taki zrobiony overlockiem są nieporównywalne...
moim skromnym zdaniem scieg taki na maszynie to bardziej rozbudowany zygzak i tyle...

oczywiście do domowego szycia wystarczy i zygzak :)
a overlock to juz kilka ładnych stówek wydatku (jak nie kilkanaście - niestety :( )... sama jestem w trakcie zbierania ...

jeśli nie chcesz tak inwestować tylko dla domowych potrzeb , a możesz sobie pozwolić na singera 4423 , to jego wlasnie bym wybrała ...


pozdrawiam :))
Avatar użytkownika
Świeżynek
Dziękuję czeremcha,
niestety tego się obawiałam, chyba tak właśnie zrobię, choć moją sakiewkę to mocno zaboli he he:uoeee:

--- Ostatnio edytowane 2015-08-25 10:23:42 przez rimbir ---
Avatar użytkownika
Świeżynek
Dziękuję Ci szpileczka,
na razie na pewno nie będę inwestować w overlocka, także zostanę przy tym co mówisz - Singer 4423 :).

Dzięki dziewczyny za pomoc dla lajkonika :buzki:
Avatar użytkownika
Świeżynek
sprawdz sobie jeszcze brothera BQ17... ponad dwie stówki tansza , a wydaje mi się ze ma wszystko co potrzebne...
Avatar użytkownika
Świeżynek
Dziękuję, sprawdzę :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ja bym wybrała Singer 4423. :)
________________________________________________________
Mowa szczera trwa wiecznie,
lecz fałszywa tylko chwilę.
-Salomon-
Avatar użytkownika
Świeżynek
Patrzę na tego brothera, bardzo fajny, cena kusząca, ale ponieważ jest tańszy, to już się teraz boję, że gorszy, że czegoś nie ma, hy, hy, także stanęło na Singerze 4423 :).
Avatar użytkownika
Świeżynek
będziesz zadowolona :)) dziewczyny go sobie baaardzo chwalą :))

2 strony: 1 2 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.