Wersja do druku

2 strony: < 1 2

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Falbanka? Może się zrobić, ale różnie bywa.
Proponuję, abyś najpierw przetrenowała ścieg wąski zygzakowy bez rozciągania dzianiny podczas szycia, potem szew na wszystkie strony porozciągała i przekonała się ile wytrzymuje. Może dobrze będzie bez rozciągania.
Rada radą, trzeba wypróbować ; )

Zwykły zygzak wykonuj bez naciągania dzianiny podczas szycia.

Nić elastyczna - a gdzie chcesz ją stosować i po co?
Avatar użytkownika
Świeżynek
Przy wykończeniu rękawów i dołu bluzki.

Przeczytałam że takie nici są, że przeznacza się je do szycia dzianin, więc chciałam się dowiedzieć czy łucznik da radę i czy jest sens kupować.
Avatar użytkownika
Administrator
Przy wykończeniu rękawów i dołu bluzki.

Przeczytałam że takie nici są, że przeznacza się je do szycia dzianin, więc chciałam się dowiedzieć czy łucznik da radę i czy jest sens kupować.
Raczej nie da bo nici elastyczne są stworzone do overlocków. W zwykłych stębnówkach rwą się i ciągną. Generalnie nawet jeśli coś uszyjesz to umęczysz się niemiłosiernie.
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Świeżynek
Dzieki wielkie za pomoc.
Bede w takim razie kombinowac ze sciegiem zygzakowym.
Avatar użytkownika
Administrator
Przy wykończeniu rękawów i dołu bluzki.

Jeśli w Twoim Łuczniku można zamontować igłę podwójną (w moim starym można było) to doły bluzek i rękawy możesz podszywać podwójną igłą. Daje bardzo dobre efekty.
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

2 strony: < 1 2

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.