Wersja do druku

2 strony: 1 2 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
witam wszystkiech :D

4 lata temu chodzilam na krotki kurs szycia, robilismy tam koszule damska tj zalaczam na zdjeciu, po paru latach dosiadlam wreszcie do tego i utknelam przy punktcie x, nie wiem czy jest on w miejscu gornej czy dolnej czerwonej strzalki na zdjeciu oraz co to za odleglosci zaznaczone na niebiesko, wszystkie inne konstruckje bluzek wygladaja inaczej niz ta moja, moze ktrs z was tez pdonie onstruuje i mnie wesprze :D ? dzieki z gory

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
moje stare rysunki punkt x i odleglosci na niebiesko
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Rozumiem że nie masz opisu punktu x, może to jest tylko oznaczenie płaszczyzny pionowej ciał a nie oznaczenie punktu konstrukcji? czasem uczą na kursach że są dwie płaszczyzny oznaczeń punktów na ciele człowieka pionowa oraz pozioma x i y .Jeśli chodzi o to niebieskie oznaczenie w zaszewce piersiowej to jest wyznaczenie miejsca skrócenia zaszewki piersiowej, to znaczy ze tam gdzie kończy się klamerka i masz zaznaczone kreseczka na lini zaszewki masz skończyć szyć te zaszewkę. Ta druga niebieska klamerka to też oznaczenie pustej przestrzeni pomiędzy zaszewkami. Oczywiście możesz sobie te zaszewki w różny sposób modelować zależy jaki efekt chcesz uzyskać? w tej chwili masz konstrukcje bluzki podstawowej z zaszewką piersiowa i z zaszewkami dopasowującymi w tali w przodzie i tyle.

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Punkt x wskazuje górna strzałka - jest to szczyt piersi. Od tego miejsca, tak jak napisała A.N. skraca się zaszewkę.
Avatar użytkownika
Świeżynek
a sa jakies wytyczne jak ten punkt x obrac? i jakie maja byc te odleglosci niebieskich odcinkow? dzieki dziewczyny :D
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Jeśli chodzi o długość zaszewki to sama sobie możesz wymyślić jak chcesz mieć, ale jak dasz mały odstęp od szczytu piersi np 1cm to może ci się robić takie brzydkie zagięcie do końca szczytu piersi trudne do wyprasowania. Rene Burgh w książce "Proste wykroje i wzory" w konstrukcji sukienki zaleca ok 5 cm. długość tego odstępu skracającego zaszewkę piersiowa. W zaszewce dopasowującej talie tez możesz sama wyznaczyć odstęp od szczytu piersi może być taki sam jak tej zaszewki piersiowej. Ale możne dziewczyny z forum maja na to jakieś wzory i jeszcze tu się wypowiedzą:). Jeśli chodzi o wyznaczenie linii szczytu biustu to np. Parafianowicz pisze ze to można z takiego wzoru sobie policzyć 1/10 obwodu klatki piersiowej + 0,5 cm i wtedy od tego punktu P3 w kierunku środka przodu sobie to odznaczysz. Natomiast linie wysokości biustu można policzyć sobie zdejmując dwa wymiary i odejmując je od siebie a wynik rysuje się od tali w górę a te wymiary to SySvXpTp - SySvXp i to się mierzy od tyłu siódmego kręgu kręgosłupa przez ramię przez szczyt piersi aż do tali a ten drugi tak samo tylko do szczytu biustu czyli od 7 kręgu kręgosłupa poprzez ramie i szczyt biustu.

Kasiaddd masz może nazwisko autora książki z której korzystaliście na kursie?

--- Ostatnio edytowane 2015-09-26 12:02:54 przez A. N. ---

--- Ostatnio edytowane 2015-09-26 12:35:50 przez A. N. ---
Avatar użytkownika
Świeżynek
polecali nam kupic ksiazke E. Stark i Tymolewskiej moedelowanie form odziezy damksiej, ale na kursie z niej nie kozystalismy a teraz patrze ze jest inaczej przy bluzce, dziek iza rady powinnam juz ruszyc do przodu, formu przetestowalam pierwszy raz i juz jest extra :D
Avatar użytkownika
Świeżynek
Szukam informacji o prawidłowej długości zaszewki od miejsca pod pachą do biustu.
Czy dobrze to rozumiem, że czubek zaszewki powinien być w miejscu gdzie biust zaczyna się zaokrąglać?
Mam duży biust i dlatego szyję tylko z dzianiny bo jeszcze tych zaszewek nie rozgryzłam.

Jeśli licząc od punktu pod pachą do przodu mam około 14 cm prosto, potem jakieś 5 cm zaokrąglenie do szczytu piersi to zaszewka powinna się kończyć na tym 14 centymetrze czy powinna się jeszcze "zaokrąglić" kawałek na ten 5 centymetrowy odcinek?

Na rysunku pokazałam jak to mniej więcej wygląda.

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
widok z boku
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Rozliczania zaszewek uczyłam się 25 lat temu,poszukam zeszytu z technologii i podam Ci wzór.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Szukam informacji o prawidłowej długości zaszewki od miejsca pod pachą do biustu.
Czy dobrze to rozumiem, że czubek zaszewki powinien być w miejscu gdzie biust zaczyna się zaokrąglać?
Mam duży biust i dlatego szyję tylko z dzianiny bo jeszcze tych zaszewek nie rozgryzłam.

Jeśli licząc od punktu pod pachą do przodu mam około 14 cm prosto, potem jakieś 5 cm zaokrąglenie do szczytu piersi to zaszewka powinna się kończyć na tym 14 centymetrze czy powinna się jeszcze "zaokrąglić" kawałek na ten 5 centymetrowy odcinek?

Na rysunku pokazałam jak to mniej więcej wygląda.
Możesz pociągnąć ją dalej. Nawiasem mówiąc nigdy mi nie przyszło do głowy mierzyć długość zaszewki. Może się kończyć znacznie bliżej biustu, szczególnie gdy jest większy.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
Aire, to jak bez mierzenia długości ustalić gdzie zaszewka powinna się skończyć?
No bo gdy np. wykrój jest na obwód w biuście 120 to w zależności czy dana Pani ma mały biust a jest ogólnie szersza czy z kolei ma duży biust a pod biustem jest dużo węższa to wydaje mi się że długość zaszewki będzie zupełnie inna.

Ania.79 czy może coś już znalazłaś? Z góry dzięki!

2 strony: 1 2 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.