Wersja do druku

2 strony: < 1 2

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Obiecuję jutro wniknąć w papiery ,przeprowadzam się niedługo i książki mam po kartonach 😣
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Aire, to jak bez mierzenia długości ustalić gdzie zaszewka powinna się skończyć?
No bo gdy np. wykrój jest na obwód w biuście 120 to w zależności czy dana Pani ma mały biust a jest ogólnie szersza czy z kolei ma duży biust a pod biustem jest dużo węższa to wydaje mi się że długość zaszewki będzie zupełnie inna.

Owszem, długość zaszewki będzie za każdym razem inna, ale jej długość to wymiar będący konsekwencją całej konstrukcji. Koniec zaszewki wyznacza się od czubka biustu. Odmierza się kilka centymetrów (ja daję 2cm) od czubka biustu i tam zaznacza się punkt, gdzie zaszewka powinna się kończyć. Jaka będzie jej długość, to wynika z wyrysowanej wcześniej siatki opartej na wymiarach osoby, na którą rysujemy konstrukcję. Nigdy nie słyszałam, żeby określać z góry jej długość.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Wniknęłam w stare ksiazki i zeszyty i tyle z tego wiem ,że zaszewka powinna na siatce być wyrysowana po lini piersi do środka piersi.Czyli tak jak masz na pierwszym rysunku do tych znaków zapytania .Twoja bluzka to bluzka z dwoma zaszewkami idealna na większy biust.Z głębokości zaszewkę zbieramy poniżej lini piersi.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Odmierza się kilka centymetrów (ja daję 2cm) od czubka biustu i tam zaznacza się punkt, gdzie zaszewka powinna się kończyć.
Aire - i o to właśnie mi chodziło :) Nie uczyłam się konstrukcji więc nie wyrażam się pewnie precyzyjnie ale chodziło mi o te Twoje 2 cm. Myślę że u mnie to będzie ze 3-4 cm

Z głębokości zaszewkę zbieramy poniżej lini piersi.

Ania.79 - Uprzejmie proszę rozwiń to - tak łopatologicznie dla laika :) Jeśli dobrze rozumiem, górna krawędź zaszewki ma być jakby przedłużeniem linii piersi?
Z góry bardzo dziękuję!

--- Ostatnio edytowane 2018-03-20 13:15:31 przez lawinka ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
:🤔 w tym problem że co innego pokazać a co innego opisać :bezradny:.Górna krawędź to linia od boku przez środek piersi i kończy się na jej środku.Mam duży biust dlatego najczęściej stosuję dwie zaszewki jedną boczną i jedną pod biustem która zbiera co mi tam jeszcze się plącze pod spodem 😉
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Tak jeszcze może z własnego doswiadczenia,jeżeli szyję na siebie to modeluję na sobie przykładając materiał prawą stroną do siebie i zaszewki zbieram i zapinam szpilkami.Od razu widzę jak uklada się materiał i gdzie ile zebrać.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Dziękuję Ania.79!
Metodą "na lewą stroną" zwężam spodnie ale faktycznie to może być też dobry sposób na zaszewki :)

2 strony: < 1 2

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.