Wersja do druku

16 stron: « < 4 5 6 7 8 9 10 > »

Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
-

--- Ostatnio edytowane 2015-11-01 10:21:43 przez _JUKI_ ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Słowo "szlic" kojarzę jako rozcięcie, nie wiem, co ma znaczyć w spodniach. Czy głębokość kroku to odległość (pionowa, równoległa do kręgosłupa) między talią a krokiem?
Długość kroku się mierzy od wysokości pasa z przodu do pasa tyłu, między nogami (osoba mierzona sama może miarę przeciągać, nie trzeba jej dotykać). Dobrze jest sobie w talii przewiązać pasek/ drugą miarę.
Od pachwiny do obcasa to jest wysokość krocza.
Dobrze by było w jednym wpisie wszystkie pomiary wyjaśnić precyzyjnie i po kolei, bo tak z kilku to jest zamieszanie i trudno będzie z tego skorzystać.


--- Ostatnio edytowane 2015-10-29 11:52:30 przez AgaM ---
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
-

--- Ostatnio edytowane 2015-11-01 10:29:47 przez _JUKI_ ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
JUki, piszesz o wysokości, o pomiarze linii prostej, a ja o kontrolnym pomiarze długości łuku - wg tego, jak robiliśmy to na kursie konstrukcji. To spokojnie się mierzy samemu, bo się człowiek nie schyla.
Nadal nie wiem, co z tym szlicem. Mógłbyś używać określeń stosowanych w konstrukcji odzieży?
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
-

--- Ostatnio edytowane 2015-11-01 10:30:28 przez _JUKI_ ---
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
-

--- Ostatnio edytowane 2015-11-01 10:33:25 przez _JUKI_ ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
AgaM, widocznie każdy musi sobie przetłumaczyć na określenia stosowane w konstrukcji odzieży i uzbroić się w cierpliwość. Jeśli ma ochotę ;)
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
-

--- Ostatnio edytowane 2015-11-01 10:38:59 przez _JUKI_ ---
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Ja kursów nie kończyłam i póki co się nie wybieram.
Podstawy we wczesnej młodości pokazała mi mama w burdach najczęściej francuskich (które rozumiem) i niemieckich (których żadna z nas nie kumała, prócz rysunków).
Zapomniałam pewnie więcej niż się nauczyłam, a teraz do wszystkiego dochodzę sama z pomocą internetu.
Terminologii nigdy nie udało mi się nauczyć.

Przyda mi się każda wiedza, którą ktoś zechce się podzielić :)
Już ja tam sobie wyciągnę z tego wszystko, co mi potrzebne:cwaniak:
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Juki, napracowałeś się, rysunek i film, żeby przybliżyć problem "szlica" w spodnich, i coś więcej rozumiem, ale nadal nie wiem, skąd uzyskujesz wymiar 19 cm czy 20 cm. Ten szlic mierzysz na człowieku czy na jego spodniach?

16 stron: « < 4 5 6 7 8 9 10 > »

Wątek jest zablokowany.