Wersja do druku

2 strony: 1 2 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
Hej, chcę samodzielnie uszyć legowisko dla psa - chciałbym użyć materiału Cordura - gramtura 480g/m2 - czy zwykła jakaś najtańsza maszyna do szycia mi to uszyje? czy muszę kupić jakiś lepszy sprzęt?
Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
ja na cordurze nie chcialabym lezec
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Hhmmm... na cordurze zawsze można położyć coś, co się łatwo pierze i wymienia ;)
A jeszcze lepiej przymocować na rzepy.

Też bym była zainteresowana odpowiedzią na to pytanie - czy zwykła maszyna daje radę.
Bo cordura leży i czeka, ale mam trochę obaw, czy maszyna da radę.

A ja w przypływie rozpaczy rozważam szycie posłanek dla kotów z betonu szlifowanego:krzyk:
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Zależy, co rozumiesz przez tanią maszynę, łucznika z marketu za 300zł, czy 30-letniego łucznika też za 300zł. Ten pierwszy delikatnie mówiąc może zastrajkować, drugim przeszyjesz wszystko, przynajmniej takie są moje doświadczenia.
________________________________________________________
Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi.

http://goraloveszycie.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Świeżynek
chodzi o to, że ciotka ma niby jakaś 'zwykłą tanią maszynę' i może wezmę ten materiał i do niej pojadę (50km) aby pożyczyć maszynę, ale się zastanawiam czy to ma wogóle sens.
wychodzi na to, że nie ma lepszej rady jak tylko przetestować tę maszynę, najwyżej 'zastrajkuje' ;)

--- Ostatnio edytowane 2015-11-03 18:36:23 przez michaldoberman ---
Załączniki
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Zależy, co rozumiesz przez tanią maszynę, łucznika z marketu za 300zł, czy 30-letniego łucznika też za 300zł. Ten pierwszy delikatnie mówiąc może zastrajkować, drugim przeszyjesz wszystko, przynajmniej takie są moje doświadczenia.
A Singer 4423 da radę?
Bo na mój rozum powinien dać, ale wolałabym mieć pewność, zanim się wpakuję w kłopoty ;)
Igła do dżinsu?

michaldoberman, Gucio to ma w sobie coś z norowca chyba?
To ja rozumiem tę cordurę:rotfl:
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Zależy, co rozumiesz przez tanią maszynę, łucznika z marketu za 300zł, czy 30-letniego łucznika też za 300zł. Ten pierwszy delikatnie mówiąc może zastrajkować, drugim przeszyjesz wszystko, przynajmniej takie są moje doświadczenia.
A Singer 4423 da radę?
Bo na mój rozum powinien dać, ale wolałabym mieć pewność, zanim się wpakuję w kłopoty ;)
Igła do dżinsu?

michaldoberman, Gucio to ma w sobie coś z norowca chyba?
To ja rozumiem tę cordurę:rotfl:
Powinien dać, igła do dżinsu jak najbardziej wskazana. Tak naprawdę puki się nie spróbuje to nigdy nie ma gwarancji że się uda albo nie. Dlatego napisałam "może", a nie " nie da rady" :) No chyba że się ma ciężką przemysłówkę, ale to na razie przyszła przyszłość :oczko:
________________________________________________________
Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi.

http://goraloveszycie.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Liczyłam na "szyłam, działa" ;) ale najwyraźniej przyjdzie przetestować samemu:yyyy:
Chociaż może ktoś jeszcze się odezwie?
Sama grubość to na pewno nie problem, ale ta warstwa 'gumy' trochę mnie stopuje...
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Szyłam, działa.
Z tym że na starym łuczniku:figielek:

Ten kot sie na mnie gapi:boisie:
________________________________________________________
Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi.

http://goraloveszycie.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Ten kot to Baśka ;)
Gapi się, bo pora kolacji się zbliża:kotek:
Mogę poszukać innego, ale chyba wszystkie się gapią:mysli:

Jak stary Łucznik dał radę, to i Czołg da:cwaniak:
Dziękować:)

2 strony: 1 2 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.