Wersja do druku

2 strony: 1 2 >

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Hej forumki.

Pochwaliłam się ostatnio mojej siostrzenicy trzynastoletniej (która właściwie jest taką moja małą siostrzyczką) że zaczęłam szyć, więc Młoda od razu wypaliła - "a uszyjesz mi coooooś?", na pytanie co by chciała odpowiedziała (jak to nastolatki odpowiadają_ - "Coś fajnego".

No i teraz mam zgryz, co by tu uszyć??? Może macie jakieś doświadczenia z nastolatkami z czego się może ucieszyć?
Pewnie bardzo spodobał by jej się Romek Susanny :) ale boję się że mi wyjdzie skrzywdzony Romek ;)
Myślałam o małej torebce podręcznej, takiej na komórkę i portfelik na wyjście na dwór czy do koleżanki, albo fajnej bluzeczce (tylko jakiej?).
Przydałby mi się jakiś przykład, fotka czegokolwiek na czym mogłabym się oprzeć.

Pomocy...:)
Avatar użytkownika
Administrator
Romek jak najbardziej, torebka też jest super pomysłem. Fajna spódniczka z falbanek. W sumie to ciężko mi powiedzieć bo w mojej rodzinie nie ma dzieciaków w tym wieku i nie jestem na bieżąco :)
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Córka mojego brata ma 14 lat. Chciałam tej mojej uszyć sukienkę w drobne kwiatki, dopasowaną u góry i mocno rozkloszowaną dołem, do kolan.
Dobrze, ze powiedziałam wcześniej bo mi odparowała, że w sukience to obciach i koleżanki będą się z niej śmiać. Jakbym słyszała siebie z dawnych czasów. W końcu uszyłam jej szarą tunikę, rozwleczoną jak worek - takie miała życzenie, bo akurat zrobili zdjęcie Małgorzacie Sosze (? jak to się odmienia do diabła) i była przeszczęśliwa.

Najlepiej uszyj coś, w czym zrobili zdjęcie jakiejś gwieździe. Wystarczy przejrzeć internet albo gazety.

--- Ostatnio edytowane 2011-04-19 16:03:19 przez monikowo ---
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
no właśnie w takim wieku młode kobietki mają już swój styl i raczej dziewczęce ładne sukienki to nie jest to :) myslalam właśnie o jakiejs rozciagnietej bluzeczce ktora mozna np zalozyc na t-shirt - taka a'la tancerze you can dance (Młoda tańczy i czeka na ukończenie 16 roku życia żeby iść do programu :)), ale na to potrzebny jest rozciągliwy materiał, a na daną chwilę takiego nie posiadam (materiały na śliczną sukieneczke mam ze 3 ).
i też uwielbia tuniki, myślę że taka dopasowana w biuście i rozszerzająca sie na dół mogła by jej przypasować.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Tak jak mówisz Sallma, i do tego asymetryczny dół - jeśli lubi tańczyć, to oni teraz noszą takie bluzki-tuniki z rogami po bokach, albo z jednym rogiem. Do tanca to raczej na pewno powinien być elastyczny materiał, bo wtedy wygodniej. Nie wiem co masz za materiały, ale jeśli to np. bawełna gładka, to z tego możesz uszyć kurteczkę, króciusieńką do łopatek na długi rękaw. Teraz są modne. Myśle że dla 13-latki to nie będzie zbyt ekstrawagandzkie.

O, Sallma, zdjęcie wstawiłaś. Jak fajnie i zupełnie inaczej sie tak pisze. I kto tu jest młody? Trzynastolatka czy Ty?



--- Ostatnio edytowane 2011-04-19 19:13:18 przez monikowo ---
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Heh, od moich trzynastych urodzin minęło już 14 lat Moniko :)
Ale nie powiem - miła sugestia :)
Przeglądałam Twoje dzieła i śliczną tunikę uszyłaś, może na coś takiego się skuszę.
Muszę przemyśleć i może poprostu jak już wymyślę to kupię odpowiedni materiał :)
A na zajączka może faktycznie jakiegoś Atomka (bardzo dalekiego kuzyna Romka:D) uszyję. Młoda lubi takie słodkie maskocie, ale to akurat ma po cioci :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
NO co Ty, masz 27???????
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Nom, za 3 tygodnie będę dumną 27 latką :) też nie wierzę że to już, ale ten czas tak leci że ani się człowiek obejrzy... ;)
Avatar użytkownika
Administrator
Sama młodzież na forum ;)
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Salima a moze uszyj dla panienki dżinsowa kamizelkę .Ewentualnie jakiś worek z dżinsu .Czapkę z daszkiem tez z dżinsu.Napieram tak na ten dżins:D bo on zawsze modny i dla każdego wieku .Wiec na pewno malej się spodoba.Lub spodenki np :na szelkach,lub spódnice do kostek w kwiatki (taka w gumkę przymarszczoná.U mnie to teraz hit wszyscy chadza w spodenkach ,nakladaja je na rajstopy.A co doprowadza mnie do szeroko otwartych oczu -chodza nawet w nich babki po 30 z duzá nadwagą,juz nie powiem gdzie te spodenki im sie wpijajá .A co tam nie ważne jak się wygląda ,ważne co modne :D oczywiście żarcik.
Jeszcze mi wpadł pomysł.Bluzeczka na ramiączkach np: koronkowych.Lub bluzeczka na ramiączka z gumeczka na dole (taka luzna)
Najlepiej zapytaj się jej jakie kolory lubi i poluj na tkaninę.

--- Ostatnio edytowane 2011-04-20 09:39:24 przez tydea ---

2 strony: 1 2 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.