Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam,
potrzebuję pomocy w kwestii sukni ślubnej. Zakochałam się w modelu Ilaria z kolekcji By Olala 2016.
Tak zwany hiszpański dekolt jest piękny ale stanowi też problem - znacznie ogranicza ruch rąk. W trakcie przymiarki pani z salonu wręcz odradzała mi zakup tej sukni, tłumacząc, że suknia nie nadaje się do tańca.
Czy dałoby się ją jakoś przerobić, coś podpowiedzieć krawcowej, bym miała swobodę w unoszeniu rąk?
Dekolt ten jest stosowany w sukniach do tańca flamenco - musi być jakiś sposób na unoszenie rąk i swobodę ruchów - proszę o pomoc :)
Może jakieś nacięcia koronki przy ramionach? Materiał koronki jest sztywny.

--- Ostatnio edytowane 2016-04-13 12:26:39 przez ewa2991 ---

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
dekolty w sukniach do flamenco są konstruowane na innej zasadzie. Suknia którą pokazujesz ma dekolt typu off the shoulder. Rzeczywiście w tej sukni trudno nawet zatańczyć walca, a przy bardziej ekspresyjnych ruchach istnieje prawdopodobieństwo porwania koronki. To są suknie typu "stój i pięknie wyglądaj"

Żeby taki dekolt dobrze się nosił powinien być wykonany z elastycznej tkaniny, co w tym wypadku odpada. Niedawno szyłam sukienkę o podobnym kroju dekoltu. Skroiłam go trochę szerzej i dopasowałam za pomocą gumki z silikonem. Po prostu niby rękawki muszą podczas ruchu swobodnie spływać po ramieniu a nie być ścisłe jak powrozy.

https://ekrawiectwo.net/board/thread/110654/czerwona-sukienka-z-gipiury-tiulu-i-jes/?page=1#post-110738

--- Ostatnio edytowane 2016-03-18 07:19:55 przez agaaffek ---

--- Ostatnio edytowane 2016-03-18 07:21:45 przez agaaffek ---
________________________________________________________
"Inteligencja jest jak nogi, masz za dużo to się potkniesz" Terry Pratchett
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Moja kuzynka miała suknię z taką koronką w górnej części tzn. od pasa w górę, może nie w tym typie, co Ty pokazujesz na zdjęciu ale chodzi mi o to, że była możliwość ściągnięcia tej koronki. Może lepiej pomyśleć o takiej opcji i np do kościoła pójść w koronce a do bardziej ekstremalnych wyczynów ją np zdjąć. No chyba, że to nie wchodzi w grę.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Owszem. Zmień koronkę na elastyczną i po sprawie.
Ostatnio kupowałam czarną piękną w pasmanterii, która się doskonale rozciąga, na pewno coś znajdziesz.
________________________________________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko bardzo nudne i czasochłonne.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Dziękuję za pomoc. Suknia zamówiona, wymyśliłam, że rozłożę suknię na części, tak, że koronkowa góra pozostanie ale będzie osobno nakładana w formie bolerka, rękawki będą wydłużone do długości 3/4. To powinno usprawnić ruchy, mam nadzieje, że będzie lżej przy podnoszeniu rąk.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Jakbym miała taki biust to bym nosiła ^^

--- Ostatnio edytowane 2016-09-16 09:42:11 przez kriki ---
Avatar użytkownika
Świeżynek
Wątek co prawda sprzed kilku lat. Nie mam takiej sukni ślubnej, ale piękną sukienkę z cięzszej tkaniny. Jest piękna. Jednak często mam problem ze zbyt dużym odsłonięciem ramion. Czuje się naga i zastanawiam się jaka biżuteria najlepiej będzie pasowała. Górna część to klasyczna hiszpanka z falbanką, sama w sobie jest już bogata, ale w przypadku biżuterii podobało mi się połączenie z krótki naszyjnikiem, cięższym bardziej zdobnym, wręcz do przesady. Warunek- krótki naszyjnik, do linii koronki, zasłąniający dekolt.

--- Ostatnio edytowane 2020-01-22 09:47:19 przez Mamamia ---

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
https://kateandkate.pl/pl/categories/bizuteria-naszyjniki-naszyjniki-kolie-1214553939.html
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Witaj Mamamia. Jeżeli nie lubisz się za bardzo odsłaniać bo to dla Ciebie dyskomfort - to po co Ci hiszpanka? Napisałaś że suknia ma falbanę i sama w sobie jest bogata. Gdybyś dodała ten prezentowany naszyjnik to wyglądałabyś jak przysłowiowa choinka (takie jest moje zdanie). A jeśli mam być szczera to powiem, że żaden z tych naszyjników z zalinkowanej strony nie zachwycił mnie pięknem, nawet za darmo bym ich nie chciała. Może kogoś "naciągniesz", ale raczej nie.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Nikogo nie zamierzam naciagąć, a wybór biżuterii to kwestia gustu- dla jednych takie zestawienie będzie obrazem bezguścia i bycia choinką, a dla innych będzie to kompletna całość. Wszystko zależy również od charakteru i temperamentu, nie mnie to oceniać, więc będę również wdzięczna za wyrozumiałośc w tej kwestii. Forum jest otwarte na opinie- taka jest zresztą jego idea. Co do falbanki- w mojej ocenie jest bogata z uwagi na samą falbankę, jednak jest to duży kawałek materiału, i prosi się o coś na szyję. Ale dziękuję za Twoją opinię

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.