Wersja do druku

3 strony: < 1 2 3

Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Elastan 4%, bawełna 36%, poliester 60%. Elastyczne i przezroczyste. Widzieliście kiedyś cokolwiek uszyte z takiego materiału?

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dobry wieczór.

Podobnie jak poprzedniczka najpierw kupiłam, a teraz kombinuje :)

Odkupiłam od pewnej pani materiały, miały być głownie bawełna i skóra. Okazało się, że zamiast skóry to mam belki z materiałem przypominającym ten, z którego są zrobione plecaki, piórniki. Taki sztywniejszy, nieprzemakalny.

Co mogę z nim zrobić?
Z tego co wiem, ona robiła z niego usztywniane torby na lustrzanki.
Do głowy przyszedł mi tylko pomysł na torby na ramię, albo torby na maty do jogi-pomysł koleżanki (mówi, że jest deficyt wśród jogujących)

Będę wdzięczna za wszelkie pomysły.

Widzę że temat dosyć świeży więc wrzucę swoje trzy grosze:):). A może byś spróbowała uszyć sztywny pokrowiec na maszynę? Nie torbę tylko "pokrywę" - taką jakie mają stare maszyny na żeliwnych nogach.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ewidentnie nie uczę się na błędach. Znalazłam na wyprzedaży przepiękny flokowany materiał, kupiłam trzy metry i dopiero po przyniesieniu do domu okazało się, że nie można go prać. A raczej można - ale tylko w specjalistycznych pralniach chemicznych. To najbardziej niepraktyczna rzecz jaką w życiu kupiłam. Co można z tego zrobić?

http://orig07.deviantart.net/3e82/f/2017/014/2/4/16117883_1530941916923252_116375913_n_by_warzywiczka-davc98x.jpg
http://orig00.deviantart.net/387d/f/2017/014/5/7/16111939_1530941890256588_1453005515_n_by_warzywiczka-davc98u.jpg
Ciekawa jestem co uszylas z tego materialu, czy jeszcze lezy bo nie widzialam w Twoim watku?
Zastanawiam se dlaczego nie mozna go prac skoro to plyester? ja bym odciela kawalek i go wyprala :D Ladny by byl zakiet, czy plaszcz, albo nawet wizytowa sukienka.. albo swiateczny obrus i poduszki na kanape w komplecie...

Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Nie można go prać, bo flokowanie by zeszło, czyli ten przyklejony meszek, który tworzy wzór :) Nic z tego nie uszyłam, bo odkupiła ode mnie ten materiał koleżanka z pracy, która zużyła go na obicie krzeseł i sofy.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
aaa dzieki..sprawdzalam to slowo flock, ale nie skojarzylam z taka mozliwoscia :D material piekny, ale klopotliwy :mysli:

3 strony: < 1 2 3

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.