Wersja do druku

2 strony: 1 2 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
Hej! Nie znalazłem na forum miejsca na pytania więc jeśli moderator uzna, że to nie jest miejsce na to pytanie. to proszę je przenieść.

A moje pytanie brzmi - Jak zszyć dwie krawędzie styczne. Tzn. nie nachodzące na siebie. Chcę wykonać taki mały projekt z filcu i nakładanie na siebie dwóch krawędzi odpada. bo pogrubi krawędź. Myślałem o ściegu krzyżykowym albo jakoś podwójnie zrobić zakopiański. Ale nie wiem czy to nie będzie za słabe połączenie. Jedyne co znalazłem, to obszycie kierownicy w autach. Ale też nie wiem, czy to zadziała.

Podpowiedzcie proszę błądzę, czy to dobry kierunek? Jeśli tak, to jakoś znajdę jak się robi takie ściegi. No chyba, że ktoś ma tyle cierpliwości do świerzynki i poda jakieś źródło :)



--- Ostatnio edytowane 2017-02-22 01:03:46 przez dunhill ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ale masz do wyboru tylko ściegi ręczne?
Można trójskokiem na maszynie, albo zwykłym zygzakiem podkładając pod łączenie jakąś tasiemkę dla wzmocnienia. Albo po prostu prostym, a pod spód tasiemka. Nie wiem czy to jest zrozumiałe.

Co do ściegów ręcznych to się nie wypowiadam, nie lubię i unikam szycia ręcznego jak tylko mogę :zawstydzony:
________________________________________________________
Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi.

http://goraloveszycie.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Świeżynek
Niestety do tego projektu mogę użyć tylko ręcznych. To małe elementy, a dodatkowo zszyte krawędziami mają stworzyć "kieszonkę", więc obawiam się, że maszyna nie podoła wyzwaniu. Wiem może i sobie utrudniam ale liczą się dla mnie szczegóły i estetyka jaką sobie założyłem. Miałem napisać, że liczy się też prostota konstrukcji, ale widzę że w tym wypadku im mniej tym trudniej.

No nic, dzięki za podpowiedź. Ponurkuję w Googlach dalej.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
A może obrzucić oba kawałki gęsto ściegiem dzierganym i potem połączyć chwytając igłą za szew
Avatar użytkownika
Świeżynek
O! I to też jakiś pomysł. Nie wiem na ile mocne by było takie połączenie ale na pewno sprawdzę. Dzięki :)
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
Możliwości są ale wymagasz odpowiedzi podając za mało danych .Wiem, nie chcesz udostępniać projektu ale nie możesz wymagać konkretnych odpowiedzi jeśli odpowiadający nie wiedzą o co chodzi.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Kieszonka z filcu (ew. skóry, jak wyjdzie z filcu/ ew. klejona skóra i filc cieńsze warstwy. Oczywiście eko skóra :))

Kieszonka szyta po krawędzi, tak by utworzyć wlot tylko od góry. Taka kieszonka...

Wymiary kieszonki ok.: długość 143mm, szerokość 70mm, grubość 8mm. To oczywiście wymiar wewnętrzny. Zewnętrzny skalkuluję z grubością materiału, jaki uda mi się zdobyć. Przez ten wymiar grubości całej kieszonki nie mogę użyć maszyny, bo się nie wciśnie.

Żadna to tajemnica. Po prostu wiedza bezużyteczna jeśli chodzi o moje pytanie. Informacje i tak już raz podałem poza wymiarami, które też nie są istotne dla odpowiedzi o szew. Nie chcę być niemiły Warmijko, nie bierz tego za coś przeciw Tobie. Ale nie rozumiem, co więcej mogę o tym napisać żeby było więcej danych? Istotnych danych.

Aha i jeszcze to, że to projekt prywatny. Nie mam i nie planuję produkcji i handlu. Podzielę się efektem końcowym, a kto będzie chciał to sobie wykorzysta.

--- Ostatnio edytowane 2017-02-23 15:04:18 przez dunhill ---

--- Ostatnio edytowane 2017-02-23 15:08:27 przez dunhill ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Kieszonka z filcu (ew. skóry, jak wyjdzie z filcu/ ew. klejona skóra i filc cieńsze warstwy. Oczywiście eko skóra :))

Kieszonka szyta po krawędzi, tak by utworzyć wlot tylko od góry. Taka kieszonka...

Wymiary kieszonki ok.: długość 143mm, szerokość 70mm, grubość 8mm. To oczywiście wymiar wewnętrzny. Zewnętrzny skalkuluję z grubością materiału, jaki uda mi się zdobyć. Przez ten wymiar grubości całej kieszonki nie mogę użyć maszyny, bo się nie wciśnie.

Żadna to tajemnica. Po prostu wiedza bezużyteczna jeśli chodzi o moje pytanie. Informacje i tak już raz podałem poza wymiarami, które też nie są istotne dla odpowiedzi o szew. Nie chcę być niemiły Warmijko, nie bierz tego za coś przeciw Tobie. Ale nie rozumiem, co więcej mogę o tym napisać żeby było więcej danych? Istotnych danych.

Aha i jeszcze to, że to projekt prywatny. Nie mam i nie planuję produkcji i handlu. Podzielę się efektem końcowym, a kto będzie chciał to sobie wykorzysta.

--- Ostatnio edytowane 2017-02-23 15:04:18 przez dunhill ---

--- Ostatnio edytowane 2017-02-23 15:08:27 przez dunhill ---
"Wiedza bezużyteczna jeśli chodzi o moje pytanie" - akurat się mylisz tak twierdząc. I dobrze, że Warmijka zadała pytanie.

Pokażę rysunek - A - krawędzie leżą obok siebie, B - krawędzie leżą na sobie. Co chcesz robić A czy B?

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
A czy B
Avatar użytkownika
Świeżynek
Hmm... Ani jedno, ani drugie. Faktycznie 1 obraz zastępuje 1000 słów. Także dodaję bardzo schematyczny rysunek tego o co mi chodzi.

To trochę połączenie A i B. Bo krawędzie styczne jak w przypadku przykładu A, ale jednocześnie materiał składany jak w B. I druga krawędź również zszyta.

Dolna krawędź (czyli ta, tak jakby na przeciwko otworu kieszonki) Również zszyta. Co stworzy jeden szew. Oczywiście na rogach muszą być nacięcia też zszyte ze sobą krawędziami, tak aby powstało lekkie zaokrąglenie.

Postaram się zrobić lepszy rysunek wykroju, jeśli ten będzie nieczytelny.

Przepraszam za zamieszanie ale jak się ma coś w wyobraźni to czasem trudno to opisać, bo dla nas samych wydaje się to oczywiste.

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
Wybacz jeśli odczułeś złośliwość z mojej strony. Nie jestem ciekawa co robisz ani też nie mam zamiaru krytykować . Chodziło mi jedynie o konkrety które mogą podsunąć dobre dla Ciebie podpowiedzi (rady).
Po Twoich dodatkowych informacjach nasunął mi się pomysł.
Napisałeś że grubość warstw jest 8 mm i z tego powodu ściegi maszynowe odpadają.Brałeś pod uwagę maszyny kuśnierskie lub do obrzucania krawędzi dywanów? Dla tego typu maszyn 8 mm to żadna grubość.
Ręczny szew i do tego ze sztuczną skórą - no nie wiem czy będzie Ci się podobało to dłubanie .

P.S.Dobrze mi się wydaje że chcesz wykonać jedną sztukę ? Bo jeśli tak to rzeczywiście ręczna robota.


--- Ostatnio edytowane 2017-02-23 20:47:53 przez Warmijka ---

2 strony: 1 2 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.