Wersja do druku

2 strony: 1 2 >

Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Cześć wszystkim :)
Zaczynam swoją przygodę z szyciem a wiedzę czerpie z internetu. W związku z tym czasami trudno jest znaleźć informacje na najbardziej podstawowe tematy.

Przegladajac ostatnio wykroje wpadlo mi w oczy cos co mnie zaciekawilo i nie potrafie sobie wyobrazic do czego to sluzy. Mam wiec pytanie :) Czy mozecie mi wytlumaczyc co to jest, jak sie nazywa, do czego sluzy i czy zawsze jest potrzebne to wyciecie, ktore zostalo zaznaczone na zdjeciu czerwonym kolkiem?



Szukam tez najprostszego wykroju, dzieki ktoremu bedzie mozna uszyc sukienke tak jak ta ponizej. Mozecie mi pomoc zeby taki znalezc? Gdzie szukac?
Dla Was taka sukienka to pewnie kwestia paru chwil a ja z tym bede walczyc troche czasu :)



pozdrawiam!

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Witaj to co zaznaczyłaś w kółeczku to zaszewka piersiowa przebiegająca od linii boku do szczytu piersi, można ją przenieść w różne miejsca, np: do pokroju szyi, do linii talii do linii ramienia itp., stosuje się ją najczęściej do odzieży dopasowanej do sylwetki kobiety, nie zawsze jest ona potrzebna bo są wzory konstrukcji bez zaszewki piersiowej najczęściej do ubrań luźnych np. w kurtkach.
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Dziekuje:)
Czyli rozumiem taka zaszewka jest niezbedna zeby taka przylegajaca sukienka dobrze sie ukladala?

Do ksztaltu tej zaszewki nalezy doszyc pasujacy fragment materialu czy po prostu zszyc jej krance?


Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Należy zszyć jak każdą zaszewkę: czyli składasz zaszewkę na pół tak, aby linie się pokryły i po linii zszywasz. Po zszyciu bok przodu jest równy bokowi tyłu (przy prostych konstrukcjach).
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Taki prosty wykrój sukienki masz w burdach (tam gdzie były stroje domowe i do fitness).
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Super dziekuje za odpowiedzi:)

Jeszcze tylko mnie nurtuje czy jezeli szyje z elastycznego materialu to takie zaszewki tez trzeba robic czy material tutaj nie ma nic do rzeczy a reczej wykroj jest wazny?
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Materiał ma dużo do rzeczy:) jeżeli chcesz mieć bluzeczkę lub sukienkę bardzo obcisła z rozciągliwej dzianiny to można właśnie użyć konstrukcji bez zaszewki piersiowej w takich bluzeczkach nie dodaje się luzu w obwodach a czasem nawet odejmuje się( tak zwane luzy ujemne). Pewnie o tym wiesz, że szyjąc z dzianiny najlepiej stosować igły do dzianin, mają one okrągłą główkę dzięki czemu nie dziurawią dzianiny.

tutaj coś jest na temat konstrukcji bluzki dzianinowej ale jest aż siedem czesci tego artykułu
https://papavero.pl/konstrukcja/1615-konstrukcja-dzianinowej-bluzki

Avatar użytkownika
Świeżynek
Żeby nie tworzyć dodatkowego wątku - zapytam tutaj: gdzie kupujecie starsze Burdy, wykroje? Macie jakichś zaufanych sprzedawców np. na Allegro? Będę wdzięczna za odpowiedź :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Kilka lat temu była możliwość zakupienia w wydawnictwie Burdy egzemplarzy do 3 lat wstecz. Cena nie była niższa. Nie wiem jak jest teraz.
A takie zupełnie stare to pojawiają się na Allegro, na Facebooku na grupach poświęconych szyciu.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Burda ta "nowa" ma wpis w stopce na ostatnich stronach, że nie może być (od)sprzedawana w innych cenach niż na okładce.
A tak w ogóle, to oni mają shop online i w Polsce i na świecie. Można zakupić i wykroje, i - chyba ciuchy. Niedawno widziałam w kafei w Wawie z poprzednich lat kurtkę na dziewczynie z haftem smoka na rękawie, z jedwabiu, o ile się nie mylę, no i smokiem jak w Burdzie. Great. Pa
Pozdr.

--- Ostatnio edytowane 2017-10-04 12:06:26 przez Koma ---
________________________________________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko bardzo nudne i czasochłonne.

2 strony: 1 2 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.