Wersja do druku

2 strony: < 1 2

Stara Gwardia
Zabieram sie do wykroju prostej olowkowej spodnicy z czasopisma "Szycie".
Sprawdzam rozmiarowke i moja figura nie pasuje do niczego. Moje biodra w najszerszym miejscu maja 102 to w Scyciu rozmiar 42, a moja talia-pas 90 nie miesci sie nawet w rozmiarze 46, a do 42 powinnam miec 74 cm. W sieciowkach kupuje w rozmiarze pomiedzy 40 a 42.
Zmierzylam wymiar pasa z wykroju i rozmiar 42 ma 80 cm, za to biodra beda troche za duze,ale tym sie nie martwie.
Co zrobic z pasem, moze pominac zaszewki na brzuchu a zostawic tylko te z tylu?
Poradzcie Kochane, to bedzie moja pierwsza olowkowa spodnica.
Odchudzic sie haha!
Stara Gwardia
AsiuSu, mam taki sam problem z gotowymi wykrojami. Mała różnica między obwodem talii a obwodem bioder. Po prostu robię płytsze zaszewki z tyłu, z przodu takie ino ino a po bokach - od bioder w górę dodaję więcej zapasu na na szwy. I jakoś się udaje:):).
Stara Gwardia
Dzieki Jaklucznik :)
Jakos bede rzezbic po troche. Informacje na wykroju sa po wlosku, to chyba na figure Sophi Loren.
Material to tweed, wiec nie rozciagnie sie, choc calkiem sztywny nie jest. Pozostanie dopasowywac, mam nadzieje ze cos z tego wyjdzie. Musze jeszcze sama wykroic pasek i zaczne od tego. Paskiem bede mierzyla szerokosc gory.
Stara Gwardia
O czasopiśmie szycie pisałam tu https://ekrawiectwo.net/board/thread/114447/nowe-czasopismo-szycie/?page=2#post-116630. Ja też mam małą róznice między biodrami a talią i chyba się pokuszę o samodzielne zrobienie wykroju. Na stronie 123 szyjeszty jest fajnie wytłumaczone.
Stara Gwardia
Dziekuje Marianko,
szukalam w wyszukiwarce czegos o pismie, ale ze slowem "szycie" wyskoczylo ponad 1000 postow, a ten sie zakopal...
Najlepiej zrobic forme dla siebie. Przydalby sie model, latwiej byloby poprawiac :)
Bede fastrygowac i pruc, az cos wyjdzie, albo mi sie znudzi lub popsuje.
Stara Gwardia
AsiaSu, manekina zrób i po kłopocie:).
Stara Gwardia
Myslalam o manekinie, napisalam o modelu...zaraz mi sie model zamarzyl :D
Koniecznie trzeba zrobic!

2 strony: < 1 2

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.