Wersja do druku

Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Witam,
planuję kupić stebnówkę. Wyszukałam sobie Singer Curvy 8763.
Jako, że mam Łucznika (niestety wersja współczesna, chińska), więc wybór padł na Singera - stopki i szpulki będą kompatybilne :).
Potrzebuję maszyny do bardziej zaawansowanych hobbistycznych pomysłów, materiałów o różnych grubościach (od szyfonów po filc,flausz, jeans).
To czego mi brakowało w Łuczniku, a liczę, że jest w 8763 to:
regulacja długości i szerokości ściegu (prawdziwa regulacja, a nie 3 możliwości wgrane przez producenta,:krzyk: ), wyższego wzniosu stopki do grubszych tkanin,regulacji docisku stopki, przesuwanej pozycji igły na lewo lub prawo, szycia podwójną igłą, wyłączany transporter do np. cerowania. Fajnie by było, gdyby była też w miarę cicha.

Bardzo proszę użytkowników i użytkowniczki tego modelu o szczere opinie, ewentualnie jakieś sugestie.

Mam też pytanie o taki ścieg, nie wiem jak się fachowo nazywa, ale wiem, że jest maszynowy. Chodzi o tę koronkę na brzegu (foto). I pytanie, czy ten Singer ma coś takiego?

I pytanie, czy zmiana szycia z maszyny tradycyjnej na elektroniczną jest straszna, czy do ogarnięcia? :stres:

--- Ostatnio edytowane 2017-05-05 13:52:27 przez sourism ---

--- Ostatnio edytowane 2017-05-05 13:53:59 przez sourism ---

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
brzeg
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
W innym poście znalazłam tekst
W pewnym szwedzkim teście maszyn mechanicznych i elektronicznych model Singera Curvy 8763 wygrał zdecydowanie nad innymi markami (tak, okazał się lepszy również od Janome, hehe :D)



Też tak uważacie?


--- Ostatnio edytowane 2017-05-05 14:16:23 przez sourism ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Zmiana szycia z maszyny tradycyjnej na elektroniczną jest bardzo miła:)
Ja mam Bernette Sew&Go 7. Szpulki i stopki do nowych łuczników pasują
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Czyli nie mam się bać elektroniki :),
dzięki Marianka50
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
Nie bać się nowszych maszyn !
Jeśli chodzi o ten ścieg to nazywa się chyba krochetka lub kroszetka ?
Nie wiem czy domowe maszyny robią taki ścieg, ja spotkałam się z maszyną przemysłową która robiła tylko taki ścieg.
Pozdrawiam :)
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Dzięki za dodanie otuchy. Tak się nacięłam na współczesnym Łuczniku, że teraz się boję. Miałam dobrego starego Łucznika, niezniszczalnego, a zamieniłam na chińskiego i owszem , ma kilka dodatkowych ściegów, ale nie uszyje tego co tamten stary, o regulacjach nie wspominając.

Kroszetka o właśnie :zawstydzony: . No to chyba będę musiała przeprosić się z szydełkiem :uoeee:, bo strasznie mi się podobają takie wykończenia w dziewczęcych ubrankach.



Byłabym bardzo wdzięczna za opinie użytkowników tego wlaśnie Singera, aby dokonać świadomego wyboru i decyzji :).


Zaloguj się aby napisać odpowiedź.