Wersja do druku

Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Cześć!
nie myślcie, że zniknąłem :) Mało czasu na cokolwiek ale wracam powoli do szycia ;)

Mam cienką, elastyczną dzianinę jersey i nie jestem w stanie dokładnie wyregulować naprężenia nici żeby wszystko ładnie wyglądało.

Czy możecie mi doradzić co tu można poprawić żeby szew wyglądał jeszcze lepiej? Nie mogę sobie z tym poradzić. Nie wiem już czy to kwestia nici a może powinienem wziąć cieńszą igłę?

Jak najlepiej ustawić maszynę żeby szew był na tyle elastyczny że przy rozciąganiu trzyma a jednocześnie żeby to wszystko miało ręce i nogi?
Widzicie, że szew jest krzywy (jak to poprawić?) no i z naprężeniem nici chyba jeszcze nie do końca jest ok.

Bardzo proszę o pomoc:)

pozdrawiam!

--- Ostatnio edytowane 2017-06-15 12:35:19 przez WiewWiew ---

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
WiewWiew, jak miło widzieć Cię znowu na naszym forum:D:D. Nie wiem czy pomogę ale cieszę się że jesteś. Może spróbuj ustawić ten ścieg na mniej gęsty, czyli dłuższy. A tak z ciekawości zapytam - czy to ma być nietoperz? Ja niedawno szyłam - też z cienkiej dzianiny - ściegiem jak na zdjęciu. Moim zdaniem ten ścieg to taki "owerlokowy" jak ja baletnica, ale tak opisany w instrukcji więc tak powtarzam. Może coś tam wypatrzysz, mój sprzęt fotograficzny dopomina się o emeryturę:):). No to powodzenia:):)

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Scieg nr 8 "ścieg owerlokowy zamknięty" spód (dół) wierzch(góra)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
nie wiem jakich nici uzywasz, ale moze to Ci pomoze- z watka o szyciu streczu:
Nici elastycznych używa się do overlocka. Zapomnij o szyciu nimi maszyną domową :)
Stopka do ściegu owerlockowego to nr 3. Igieł używaj takich ze złota kolbą, przeznaczonych do szycia dzianin.

Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Niesamowite :D Wielkie dzięki :) Pomogło wydłużenie ściegu dosłownie o "jeden punkt" i od razu wszystko wygląda super:)

Ehh ja sobie zawsze wymyślę jakiś ciężki temat więc po raz kolejny walczę z kiecką ;) Jak skończę pierwszą wersję to się pochwalę:)

Jeszcze raz dziękuję!!

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.