Wersja do druku

22 strony: < 1 2 3 4 5 6 7 > »

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Hej, wreszcie wróciłam, jestem, witam:):). Sukieneczki prawie gotowe, do jednej jeszcze brakuje paska i kwiatka, ale to "działka" córki. AsiuSu, pytałaś o fason - zdecydowałyśmy się na najłatwiejszy - prosta góra bez rękawków, dół z połowy koła, z tyłu wszyty zamek. Ja szyłam na maszynie, córka obrębiła doły owerlokiem i jakoś wyszło:):). Najważniejsze że wnuczki zadowolone, te dwie starsze. Najmłodsza nie jest w ogóle zainteresowana, nie pozwoliła sobie nawet przymierzyć. Chyba jeszcze nie dorosła do sukienek:):). Dziękuję Wam za trzymanie kciuków. Tak mocno trzymałyście że "poza planem" udało się uszyć córce sukienkę, ale mój udział w jej tworzeniu polegał tylko na doradzaniu w wyborze fasonu i wszyciu zamka.

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Super,że już jesteś :)sukieneczki są prześliczne, Twoje starsze wnuczki to już panienki
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Eleganckie sukieneczki, czy one beda welon niosly? Dobrze ze i corce nowa sukienka sie dostanie :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dziękuję Wam dziewczyny za miłe słowa. Asiusu, na razie nic mi nie wiadomo by miały nieść welon, muszę chyba zapytać. Marianko, to prawda że wnuczki szybko mi urosły. Z tą która ma na sobie sukienkę jeszcze nie tak dawno bawiłam się w "babciu mów tą lalką, babciu mów tym kotkiem, mów tym konikiem", a teraz to ona jest już "młodsza młodzież". Za moich czasów była tylko jedna młodzież - nie starsza lub młodsza - po prostu młodzież i już:):). No ale czasy się zmieniły..
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Byly jeszcze podlotki :D
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Jakłucznik śliczne sukienki :oklasky:może i proste w szyciu ale zawsze najładniejszy fason dla młodych Dam :)
Avatar użytkownika
Administrator
Każda dziewczynka ucieszyłaby się z takiej sukienki. Już prawie dorosła kreacja :)
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dlaczego "proste"? Szycie nie jest proste z natury, a ikk stwierdziła, że to dobry sposób medytacji, zwłaszcza "fasony" które wyglądają na najprostsze.
A "starsza i młodsza" młodzież wzięła się zapewne z Zachodu, od uniwersalnego już słowa "teenager", pisemek dla młodzieży, i kultury pop. Oraz gimnazjów i podziału wiekowego, za naszych czasów nierealnego, patrono tylko, żeby wyż demograficzny gdzieś jak sardynki w szkołach poupychać. :angel::w8:
Piękny ten kolor brzoskwinia, bardzo modny. Ja to miętę jeszcze musiałam, i kresz brzoskwinię gdzieś zgubiłam. I tiulowe, jak prawdziwe damy wyglądają.
Zwiewne jak baletnice.
________________________________________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko bardzo nudne i czasochłonne.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
EEE... cholera, zdublował komputer wiadomości, więc korzystam. Bercia - berninka ma wiele hafciarskich ściegów - satynowe, dekor, prawda?
Moja Chiquitka też, chociaż skromnie wygląda, w ogóle zganił mnie serwisant że ona się pewnie nie popsuła, tylko ja mam pstro w głowie, i powinam jej zrobić próbę generalną szycia znowu, a dopiero potem robić alarmy. Ale jestem zakochana na starość, to ten wiek koło 40.
Pewno wierzy w tą szwajcarską precyzję. :angel:B-)

--- Ostatnio edytowane 2017-09-05 18:03:02 przez Koma ---
________________________________________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko bardzo nudne i czasochłonne.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Hej dziewczyny i chłopaki, oto mój najnowszy wyt-wór:):), miała być prawie rybka a jest prawie wieloryb:):). Ale za to wygodny, przecież na weselu wnuczki chyba pójdę w jakieś tany, prawda? No i zjeść coś trzeba, wypić - musi być luz:):) Do kompletu czarne czółenka, czarny ze "srebrem" naszyjnik i klipsy. Albo krótkie perełki i klipsy. Tylko kopertówki nie mam i nie zamierzam mieć, bo jak do niej włożę okulary, telefon, chusteczki i zapasowe rajstopy, no jak? Zdecydowałam się na sukienkę nie-błyszczącą i nie-świecącą, na taką przyjdzie pora później, może w grudniu, bliżej Sylwestra. Czy dobrze zrobiłam? Poradźcie proszę - może powinnam się bardziej wystroić, trochę błyszczeć, albo może coś z szyfonu i koronki stworzyć? No ale przecież ja babcia jestem, kobieta bardzo dojrzała, nie chcę się rzucać w oczy.

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Lola na taborecie

22 strony: < 1 2 3 4 5 6 7 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.