Wersja do druku

3 strony: < 1 2 3 >

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Wzór ładny, spróbuj to zdjęcie przerobić w programie graficznym (Gimp lub Photoshop - jeśli masz), albo wydrukować i skopiować przez cienką bibułkę.

A co do haftowania z tamborkiem lub bez, to też jest kwestia preferencji, jeśli dobrze wychodzi Ci haftowanie bez to bierz się za robotę;) Przy większych formach wolę tamborek, ale mniejsze też haftowałam w ręku i było dobrze, przy Richelieu w ogóle nie korzystałam z tamborka, także co kto lubi.

Zaczynaj i pokazuj, ja niestety nic nie pokażę, bo większość moich wypocin poszła do ludzi bez zdjęć;)

_edit_ przepraszam, że błąd ortograficzny, już poprawiony _edit_

--- Ostatnio edytowane 2017-08-25 10:31:13 przez ikk ---
________________________________________________________
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ja osobiście wolę na tamborku.

Może poszukaj gazet na OLX i ewentualnie poproś o dodatkowe zdjęcia.
Polecam też antykwariaty, jeśli masz gdzieś.

Haft śliczny.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ja osobiście ścieg płaski haftuje na tamborku, chociaż bardzo mało, wole krzyżyki :)wzorów mam mało :(a te co mam to są głównie krzyżykowe.
Co do tamborków to mam 4 każda wielkość inna :rotfl:i są drewniane, kiedyś miałam plastykowy ale po dokręceniu śrubki połamał się :zly::) i zakupiłam drewniany który służy już dobre 15 lat :)
Teraz kłopoty ze wzrokiem i problemy z barkiem nie pozwalają na dużo ale jednak zawsze coś haftuję :)
Tak jak większość z was robi, moje prace też poszły do ludzi, najczęściej na prezenty :( [a miałam upchać je w szafie i cieszyć nimi oczy na stare lata :rotfl:] które mimo mojej pracy i kosztów nie były doceniane :zalamka:
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Tak na szybko, bo nie mam czasu czyścić.
http://mio.webd.pl/wip/ptak.jpg
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
Jeju :) Jak to zrobiłaś? Odrysowałaś z wydruku? :mysli: Ślicznie to wyszło :oklasky:
Mogę sobie wydrukować?

--- Ostatnio edytowane 2017-08-25 23:39:59 przez Brzoslwinka ---

Ależ ja ślepa jestem. Myślałam, że odrysowałaś ten z mojego zdjęcia :D Tak się zachwyciłam tym haftem, że nie zauważyłam, że one się trochę różnią.
Udał ci się znaleźć to w necie?

--- Ostatnio edytowane 2017-08-26 01:30:35 przez Brzoslwinka ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Wydrukowałam, poprawiłam po konturach i dodałam coś od siebie, by to wyglądało jak całość, bo zdjęcie przedstawia tylko część haftu, a domyślam się, że ten ptak jest najważniejszy. ;)
Nie zdążyłam tylko wyczyścić, by był cały biały, ale to raczej nie przeszkadza. Widać główne linie.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
Wyszło super.
Byłam dziś w pasmanterii. Kupiłam kilka mulin DMC oraz igły. Nie było białej bawełny na obrus. Była tylko cieniutka, jak dla mnie za cienka. Chyba będę musiała kupić przez internet. Myślicie, że gramatura 300g/m2 będzie dobra?
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Mio zdolna z Ciebie bestia, spojrzalam na Twoja strone internetewa z kreacjami dla lalek, zachwycajace, kiedys w dziecinstwie obszywalam lalki i robilam im kreacje na szydelku, takie zwykle,ale o Twoje sa basniowe...
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
A dziękuję :)
Na razie mam przestój w lalkowych ciuchach. Ostatnio uszyłam łóżeczko turystyczne dla córki.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
Hej
Chciałbym zacząć swoją przygodę z haftem lecz nie chcę odrazy kupować całego sprzętu ponieważ mam czasami słomiany zapał, czy ktoś może mi poradzić od czego zacząć jaki sprzęt na sam początek i jakie wzory?

3 strony: < 1 2 3 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.