Wersja do druku

2 strony: 1 2 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam was gorąco.
Podjęłam się wyzwania uszycia sukienki na wesele. Jednakże moja wiedza jeszcze jest niewystarczająca, dlatego też proszę was o pomoc. Powiedzcie mi te zdjęcie które wstawiłam jest lalunia ale mnie interesuje jej sukienka a raczej materiał. Czy ten materiał to tylko tiul??
Czy taki krój sukienki jest bardzo trudny dla osoby która poznaje szycie?
( uszyłam już spodniczke, spodnie dla dziecka, posciel, czapke, firnaki:))
Kolejne zdjecia przedstawiają dzianine która bym chciała użyć tylko czy on się nadaje czy może być zbyt ciężka? ( Skład dzianiny: 38% wiskoza, 60% poliester (wysokiej jakości), 3% elastan.

Pozdrawiam was serdecznie
Justyna:)

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Świeżynek
Ja niestety zbyt dużym znawcą nie jestem, dopiero zaczynam szycie, ale raczej obstawiała bym, że tkanina na sukience to szyfon. Ja bym przynajmniej takiej tkaniny użyła, bo gdy moja mama szyła mi sukienki tego typu zawsze kazała kupować szyfon. A jeśli chodzi o resztę pytań niestety nie znam odpowiedzi :(
________________________________________________________
Nikt nie wierzy we mnie, uwierzę sama w siebie...
Avatar użytkownika
Świeżynek
super dziekuje za odpowiedz też jestem świeżynkiem i dlatego pytam mądrzejszych :) A jaki moze być materiał pod szyfonem? zwykła podszewka czy cos innego?
Avatar użytkownika
Świeżynek
Ja zazwyczaj brałam satynę, tylko nie tą co wygląda jak woda, niestety nie wiem jak się nazywa, tylko taką gładką, a jak nie chciałam by była bardzo świecąca to mama szyła na lewej stronie :) podszewki nigdy nie brałam, więc nie wiem jak ona by się sprawdziła, ale myślę ze po za satyną mogło by być jakieś płócienko, kiedyś też taką sukienkę miałam, tylko więcej czasu trzeba było poświęcić na prasowanie spodu, co może być problematyczne przy górze sukienki
________________________________________________________
Nikt nie wierzy we mnie, uwierzę sama w siebie...
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Szyfon lub żorżeta np taka https://sklep.supertkaniny.com/pl/p/Delikatna-zorzeta-Oliwka/5507 .Anetta na swoim blogu anettaszyje pokazuje wiele takich lekkich sukienek, zajrzyj tam
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Szyfon to trudna do ujarzmienia tkanina. I ciężko się szyje i się sypie. Dla początkujących sam model sukienki też do najprostszych nie należy.
Ta jasna tkanina (wygląda mi na żakard, ale podobne motywy widziałam też na zasłonowych) na taką miętową sukienkę się nie nadaje - jest za ciężki, nie ułoży ci się tak miękko i nie będzie spływał. Jak zrobisz z niego taką zakładaną górę (jak w tej miętowej) to będzie to strasznie ciężkie. Jak takiej sukienki bym z tego jasnego nie szyła.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Dziękuję za wszystkie rady :) Ale i tak sprobuję uszyć sukienkę. Na błędach człowiek się uczy :) Nie jestem osobą cierpliwą ale jak coś postanowie to chce sprobować :) Pozdrawiam was cieplutko :)
Avatar użytkownika
Świeżynek
Z niecierpliwością czekam na zdjęcia gotowej sukienki :) ja bała bym się uszyć taki model, na razie jeszcze mam problemy z bardziej skomplikowanymi rzeczami, ale trzymam kciuki :okok:
________________________________________________________
Nikt nie wierzy we mnie, uwierzę sama w siebie...
Avatar użytkownika
Świeżynek
Gore chce zrobic taka jak na foto a dol zrobie ze sztywnego tiulu bo chce rozkloszowana. Jesli wyjdzie wstawie foto jesli nie to trudno trzeba sie uczyc. Wazne ze maz zly nie bedzie :) hi hi
Avatar użytkownika
Świeżynek
Hej uszylam sukienke jest calkowicie inna ale jestem zadowolona:)

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!

2 strony: 1 2 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.