Wersja do druku

2 strony: 1 2 >

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Witam. Czy możecie mi poradzić jak rozwiązać problem z tym dekoltem?
Ta sukienka miała dekolt łódkę. Właścicielka poprosiła krawcową aby ta zrobiła jej rozcięcie z przodu, co ona ochoczo zrobiła wycinając jakiś centymetr materiłu na środku i podszywając go kawałkiem dzianiny (nie zrobiłam zdjęcia).
A więc odprułam wcześniejsze obszycie z tasiemki, przygotowałam wykrój i zrobiłam wzmonione podszycie. Wzmocniłam grubszą bawełną bo tutaj flizeliny nie uświadczy.
Na płasko wygląda profesjonalnie, ale na modelce (w kiecce to ja, choć mam inną budowę od właścicielki) odstaje w okolicy obojczyków.
Gdzie jest błąd?

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
no modelce na płasko
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Iwi, może właśnie dlatego odstaje bo masz inną budowę? Jeśli jesteś "szeroka w barach" to gdzieś te bary muszą się zmieścić, dlatego rozcięcie się rozchyla. Sprawdź jak dekolt będzie się układał na właścicielce. Moim zdaniem nie popełniłaś żadnego błędu:):).
Avatar użytkownika
Świeżynek
Czy ta bluzka jest z dzianiny? Bo jeśli tak, to być może szwy rozciągnęły tkaninę, albo wręcz odwrotnie, za bardzo naciągnęły i dlatego brzegi mogą odstawać.

Jeśli problem na właścicielce będzie taki sam, to może by zrobić wstawkę z wiązaniem? Teraz to nawet modne, zobacz załącznik :-)

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Załączniki
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Iwi, może właśnie dlatego odstaje bo masz inną budowę? Jeśli jesteś "szeroka w barach" to gdzieś te bary muszą się zmieścić, dlatego rozcięcie się rozchyla. Sprawdź jak dekolt będzie się układał na właścicielce. Moim zdaniem nie popełniłaś żadnego błędu:):).
Jaklucznik, niestety, chociaz wlascicielka jest osoba szczuplejsza od mnie efekt jest ten sam. podejrzewam, ze ma to cos wspolnego z krojem sukienki (ktory jest super prosty). Albo faktem, ze wczesniej dekolt byl w lodke.
Czy ta bluzka jest z dzianiny? Bo jeśli tak, to być może szwy rozciągnęły tkaninę, albo wręcz odwrotnie, za bardzo naciągnęły i dlatego brzegi mogą odstawać.


Nie, to bawelna bez zadnej elastycznosci. Nie sadze, aby to byla wina sciegow.
Sukienka nie ma zadnych zakladaek na piersiach czy cos wiec mysle, ze w tym tkwi problem. Wykroj nie jest wymodelowany, tylko super prosty i tak wlasnie sie uklada material.
Zastanawiam sie, czy nie zmienic podlozenia na material jakis ciut lzejszy (jak pisalam wczesniej uzylam dosc sztywnej bawelny, kurcze jak ciezko bez flizeliny ) i zrobic sznurowanie, jak mi sugerowalas wlasnie.



--- Ostatnio edytowane 2017-10-08 17:33:24 przez Iwi ---

--- Ostatnio edytowane 2017-10-08 17:33:44 przez Iwi ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dużo trudniej jest zrobić obłożenie w sukience już uszytej niż w takiej, która szyjemy od początku.Dla mnie jest to najtrudniejszy etap.Polecam tutorial http://123szyjeszty.pl/2016/09/06/dekolt-z-oblozeniem/ Niestety uciekła im gdzieś strona z kapowaniem, bo być może to by trochę pomogło (zamiast stębnowania) ewentualnie tylko pęknięcie odszyc a dekolt wykończyć lamówką ze skosu
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dużo trudniej jest zrobić obłożenie w sukience już uszytej niż w takiej, która szyjemy od początku.Dla mnie jest to najtrudniejszy etap.
Wiem, Marianka. Tak samo jest trudniej zrobic poprawki niz uszyc od poczatku. Dziwnym trafem nie bylo az takie skomplikowane zrobienie tego oblozenia, a material ukladal sie tak nawet jak bylo to wszystko obrzucone tasiemka.


Polecam tutorial http://123szyjeszty.pl/2016/09/06/dekolt-z-oblozeniem/ Niestety uciekła im gdzieś strona z kapowaniem, bo być może to by trochę pomogło (zamiast stębnowania) ewentualnie tylko pęknięcie odszyc a dekolt wykończyć lamówką ze skosu

Ok, dzieki . zaraz popatrze i zobaze czy coswiecej sie naucze z tego filmiku
Tylko, ze nie mam tasiemki w tym samym kolorze co ubranie, wiec nie sadze aby to bylo wykonalne :(

--- Ostatnio edytowane 2017-10-08 18:52:54 przez Iwi ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Czy pisząc "tasiemka" masz na myśli pliskę ze skosu? tu jest ładnie wykończony podobny dekolt http://www.burda.pl/wykroj/2017-burda-6-118-c
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Czy pisząc "tasiemka" masz na myśli pliskę ze skosu? tu jest ładnie wykończony podobny dekolt http://www.burda.pl/wykroj/2017-burda-6-118-c
No tak, mam na mysli pliske ze skosu. Tylko, ze nie mam materialu na jej wykonanie i znalezienie identycznego odcienia nie wchodzi w gre.
POza tym, jakby nie byl wykonczony dekolt wciaz pozostaje poblem odstajacych rogow. :yyyy:

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Justyna
2017-10-08 16:14:46 Justyna Jeśli problem na właścicielce będzie taki sam, to może by zrobić wstawkę z wiązaniem? Teraz to nawet modne, zobacz załącznik
Iwi, z tym sznurowaniem to chyba dobry pomysł.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Justyna
2017-10-08 16:14:46 Justyna Jeśli problem na właścicielce będzie taki sam, to może by zrobić wstawkę z wiązaniem? Teraz to nawet modne, zobacz załącznik
Iwi, z tym sznurowaniem to chyba dobry pomysł.
Wiem, ale to nie moja sukienka i wlascicielka chce miec dekolt , a ma czym oddychac i chce aby to bylo widac :szok:

Staram sie teraz zrozumiec jak skorygowac to odstawanie. cos mi sie wydaje, ze bede musiala jeszcze raz to poprawic. Mysle nad zrobieniem odszycia z samej lekkiej popeliny. I nad przeszyciem jej na samym dole tak, aby "sciagala" konce do wewnatrz.

2 strony: 1 2 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.