Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
Dzień dobry wszystkim. Jestem początkująca i szukam pomocy w doborze maszyny ;).
Planuję zakup maszyny do szycia do maks. 800 zł. Wolałabym, żeby kosztowała ok 600 zł, ale jeśli istnieje maszyna spełniająca moje kryteria w cenie 800 zł to wolę dopłacić, bo to ma być zakup na lata, a szyć chcę często.

Zastosowanie i plany:
- sukienki dla mnie, dla siostry
- sukienki dla dziewczynki
- może bielizna, typu stanik materiałowy, miękki z koronkami, itd. (delikatne materiały)
- przeróbki ubrań (podszywanie jeansów, skracanie spódniczek, itd.)
- szycie torebek pikowanych na plażę z grubszych materiałów,
- szycie poszewek na poduszki, do ogrodu na krzesła, itd. (np. pikowanie, marszczenie, by tworzyć falbanki, ale to już chyba osobna stopka do marszczenia).

Planuję szyć często. Chłopak jest w wyjazdach, mam wolne mieszkanie, dużo czasu po pracy, ogromny zapał do szycia, wiem, że mi się nie znudzi. Miałam okazję szyć na starej maszynie mamy i pochłonęło mnie to całkowicie na kilka dni, po czym maszyna się zepsuła, była ok. 30letnia i nie miała żadnych funkcji, które mają obecnie maszyny.

Chciałabym, żeby maszyna była wyposażona w:
- ścieg overlokowy, potrójny zygzak i inne podstawowe, kilka fajniejszych ozdobnych, do wariacji przy sukienkach dla dziewczynek czy poszewkach,
- wolne ramię
- automatyczne nawlekanie nitki
- dobre oświetlenie
- regulowany docisk stopki
- obcinacz nitki by się przydał
- najlepiej by miała bębenek zakładany od góry, nie z boku, czytałam, że jest to praktyczne rozwiązanie (?)
- metalowe podzespoły
- by była stosunkowo cicha
- by można było do niej dobrać fajne stopki, np. stopkę do marszczenia tkaniny, i inne ciekawe i praktyczne, zależy mi też na dostępności różnych ciekawych stopek, akcesoriów.

Póki co, po analizie maszyn w internecie zastanawiam się nad Husqvarną E10, E20 lub Singer 4423 Heavy Duty- co o tym sądzicie?
Może jeszcze jakaś inna? Na co jeszcze mogłabym wrócić uwagę?
Pozdrawiam!
Avatar użytkownika
Świeżynek
Ja kupiłam właśnie tanio, bo znalazłam link na Łuczniku do kodów rabatowych. Podrzucam, a może się przydadzą (ważne chyba z rok) https://galerialucznik.pl/client-rebate.php?discount_code=367GS2
Avatar użytkownika
Administrator
Ja bym wybrała Elnę 240 ale w sklepach kosztuje ok 900 zł. Na olx można kupić modele jeszcze na gwarancji w niższej cenie.
Singer 4411 - niestety nie posiada regulowanego docisku stopki
Singer 4423 - droższy model ale już z dociskiem.
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Na szyj.pl jest promocja z okazji Dnia Matki. są różne maszyny m.in. Singer 4423 za niecałe 900 zł.
Myślę, że warto tam zajrzeć i porównać kilka maszyn.
Avatar użytkownika
Świeżynek
:papa2::papa2::papa2::D:D
Ja szyję (czy też może bardziej próbuję szyć) na starym łuczniku dziadka, generalnie nie narzekam, choć wybór ściegów ubogi. Zaczęła mi jednak chodzić po głowie myśl o zmianie maszyny, niestety na razie bez dużego nakladu. Co myślicie na temat maszyny, która pojawia się w MINERVA Next 363D (spotkałam na jej temat dużo pozytywnych opinii)?
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
hmm, deja vu? gdzieś już chyba był taki post - o szyciu na maszynie dziadka... i wyglądało to na spam...
Avatar użytkownika
Świeżynek
Hej, już dawno dokonałam wyboru i padło na maszynę Husqvarna Viking. Jestem z niej zadowolona, ale dość rzadko szyję..znacie jakieś dobre sklepy internetowe z fajnymi tkaninami w normalnych cenach lub jakiś fajny sklep z materiałami w Toruniu/okolicach Torunia?
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Proszę bardzo bebela - czytaj, porównuj, wybieraj. Dużo tego, jest w czym wybierać. https://ekrawiectwo.net/board/thread/12354/zakup-tkanin-i-dodatkow-krawickich-pol/?page=47
Avatar użytkownika
Świeżynek
ja od siebie dodam, że jak kupowałam w łuczniku to miałam kod rabatowy, który mial działać do dwóch dni, a cały czas jest dostępny, ponoć wazność jest do 2019 :D musieli się w łuczniki pomylić, więc jak ktoś chce to niech korzysta :D https://galerialucznik.pl/client-rebate.php?discount_code=367GS2
Avatar użytkownika
Świeżynek
Fajna jest tez maszyna ELNA EXPLORE 160 ma 5 lat gwarancji

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.