Wersja do druku

2 strony: 1 2 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam, mam problem. Porwałam się na uszycie żakietu na podstawie wykroju z burdy i w trakcie szycia natknęłam się na pewien punkt w instrukcji szycia, którego nie rozumiem. Czy mógłby mi ktoś go wytłumaczyć? Chodzi o fragment zaczynający się od "Tyły złożyć 3mm obok szwów zaszewek..." Ja to rozumiem tak, że powinnam zrobić kolejną zaszewkę obok już istniejącej tylko po prawej stronie, a nie po lewej? jeśli nie niech mnie ktoś oświeci.

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Prościej będzie jak podasz nr burdy i wykroju oraz rysunek żakietu.
Avatar użytkownika
Świeżynek
NR burdy to 8/2017 a wykrój nr 117

--- Ostatnio edytowane 2017-11-21 18:55:45 przez Smerfetka15 ---

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ja też chciałam uszyć ten żakiet ale dopiero gdy kupiłam Burdę doczytałam, ze to wykrój dla niskich kobiet. Uszyła ten żakiet Anetta http://anettaszyje.blogspot.com/2017/09/kostium-z-zakardu.html
Przerabiała formę a szczypanki uszyła na lewą stronę.Ja się w ten opis w Burdzie nie wczytywałam, bo pomyślałam, ze trzeba uszyć jak zaszewki w wersji mini i tylko starannie zakończyć szew szczypanki np. przeciągając nitki na lewą stronę
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Witam, mam problem. Porwałam się na uszycie żakietu na podstawie wykroju z burdy i w trakcie szycia natknęłam się na pewien punkt w instrukcji szycia, którego nie rozumiem. Czy mógłby mi ktoś go wytłumaczyć? Chodzi o fragment zaczynający się od "Tyły złożyć 3mm obok szwów zaszewek..." Ja to rozumiem tak, że powinnam zrobić kolejną zaszewkę obok już istniejącej tylko po prawej stronie, a nie po lewej? jeśli nie niech mnie ktoś oświeci.
Też tak to rozumiem, że obok istniejącej zaszewki trzeba zrobić od wierzchu żakietu - szczypankę (ona jest trochę jak zaszewka, ale w zaszewce szycie zwęża się do czubka zaszewki a w przypadku szczypanki na całej długości szczypanki szycie jest w tej samej odległości od złożonego materiału). I po zszyciu szczypanki trzeba przeciągnąć nitki na lewą stronę i tam kilka razy związać.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam, mam problem. Porwałam się na uszycie żakietu na podstawie wykroju z burdy i w trakcie szycia natknęłam się na pewien punkt w instrukcji szycia, którego nie rozumiem. Czy mógłby mi ktoś go wytłumaczyć? Chodzi o fragment zaczynający się od "Tyły złożyć 3mm obok szwów zaszewek..." Ja to rozumiem tak, że powinnam zrobić kolejną zaszewkę obok już istniejącej tylko po prawej stronie, a nie po lewej? jeśli nie niech mnie ktoś oświeci.
Też tak to rozumiem, że obok istniejącej zaszewki trzeba zrobić od wierzchu żakietu - szczypankę (ona jest trochę jak zaszewka, ale w zaszewce szycie zwęża się do czubka zaszewki a w przypadku szczypanki na całej długości szczypanki szycie jest w tej samej odległości od złożonego materiału). I po zszyciu szczypanki trzeba przeciągnąć nitki na lewą stronę i tam kilka razy związać.
Dziwne to bo nigdy nie widziałam szczypanki która kończy się w połowie. Zazwyczaj biegnie przez całą długość materiału. Dlatego mnie to zdziwiło. Bo rozumiem że ma się skończyć na wysokości czubka zaszewki, prostopadle do jej osi?
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Zrobiłam dzisiaj taką "roboczą" zaszewkę, żeby zobaczyć jak szyć szczypankę i myślę, ze wystarczy ostębnować 2 mm od krawędzi zaszewek, mam na myśli te pionowe.Na zdjęciach bardzo marnie je widać, więc trudno ocenić jak to wygląda.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Zrobiłam dzisiaj taką "roboczą" zaszewkę, żeby zobaczyć jak szyć szczypankę i myślę, ze wystarczy ostębnować 2 mm od krawędzi zaszewek, mam na myśli te pionowe.Na zdjęciach bardzo marnie je widać, więc trudno ocenić jak to wygląda.
Faktycznie ani na rysunku, ani na zdjeciu tego nje widac. Sprobuje tez zrobic najpierw robocza wersje.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Spróbowałam uszyć tym ostatnim sposobem wersję roboczą oraz sposobem Pani Anety z bloga podanego przez Marianka50. "Na wierzchu żakietu jest zaszewka na prawej stronie materiału i ona odstaje w górę (tradycyjnie zaszewki robi się z lewej strony i rozprasowuje a na prawej jest tylko kreska zszycia) tutaj zaprasować zaszewkę w stronę ramienia i przeszyć ją jak szczypankę na brzegu." Obie wersje nie podobają mi się wizualnie. Zostanę chyba przy klasycznej zaszewce. Ale dziękuję wszystkim za zainteresowanie.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Spróbowałam uszyć tym ostatnim sposobem wersję roboczą oraz sposobem Pani Anety z bloga podanego przez Marianka50. "Na wierzchu żakietu jest zaszewka na prawej stronie materiału i ona odstaje w górę (tradycyjnie zaszewki robi się z lewej strony i rozprasowuje a na prawej jest tylko kreska zszycia) tutaj zaprasować zaszewkę w stronę ramienia i przeszyć ją jak szczypankę na brzegu." Obie wersje nie podobają mi się wizualnie. Zostanę chyba przy klasycznej zaszewce. Ale dziękuję wszystkim za zainteresowanie.
Smerfetko, widzę, że zacytowałaś wyjaśnienie pani Anetty, tak, jak i mój wpis z ekrawiectwo na jej blogu. Warto zaznaczyć do kogo należą cytowane słowa.

Zajrzałam na bloga pani Anetty, przeczytałam jeszcze raz zacytowane słowa i nie zgadzam się z nimi. W Burdzie nie ma pomyłki. A zacytowane wyjaśnienie, jak szyć, jest złe.

Zaszewki od szwu barkowego szyje się tak jak zwykle, prawa do prawej - lewa strona materiału.
Od prawej strony, 3 mm od zszytej zaszewki (kreski) wyznacza się linię szczypanki (po której stronie zaszewki napisano w instrukcji). Materiał składa według tej linii i przeszywa od złożenia 2 mm - tak, aby tego trójkąta zaszewki nie zszyć razem ze szczypanką.
Potem szczypankę zaprasowuje się w stronę szwu zaszewki (kreski) - na tę linię szycia zaszewki, a od spodu zaszewkę w stronę przeciwną. (Termin "kreska" zapożyczony od pani Anetty).



--- Ostatnio edytowane 2017-11-25 21:39:03 przez Fides ---

--- Ostatnio edytowane 2017-11-25 22:41:37 przez Fides ---

2 strony: 1 2 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.