Wersja do druku

2 strony: < 1 2

Avatar użytkownika
Świeżynek
Spróbowałam uszyć tym ostatnim sposobem wersję roboczą oraz sposobem Pani Anety z bloga podanego przez Marianka50. "Na wierzchu żakietu jest zaszewka na prawej stronie materiału i ona odstaje w górę (tradycyjnie zaszewki robi się z lewej strony i rozprasowuje a na prawej jest tylko kreska zszycia) tutaj zaprasować zaszewkę w stronę ramienia i przeszyć ją jak szczypankę na brzegu." Obie wersje nie podobają mi się wizualnie. Zostanę chyba przy klasycznej zaszewce. Ale dziękuję wszystkim za zainteresowanie.
Smerfetko, widzę, że zacytowałaś wyjaśnienie pani Anetty, tak, jak i mój wpis z ekrawiectwo na jej blogu. Warto zaznaczyć do kogo należą cytowane słowa.

Zajrzałam na bloga pani Anetty, przeczytałam jeszcze raz zacytowane słowa i nie zgadzam się z nimi. W Burdzie nie ma pomyłki. A zacytowane wyjaśnienie, jak szyć, jest złe.

Zaszewki od szwu barkowego szyje się tak jak zwykle, prawa do prawej - lewa strona materiału.
Od prawej strony, 3 mm od zszytej zaszewki (kreski) wyznacza się linię szczypanki (po której stronie zaszewki napisano w instrukcji). Materiał składa według tej linii i przeszywa od złożenia 2 mm - tak, aby tego trójkąta zaszewki nie zszyć razem ze szczypanką.
Potem szczypankę zaprasowuje się w stronę szwu zaszewki (kreski) - na tę linię szycia zaszewki, a od spodu zaszewkę w stronę przeciwną. (Termin "kreska" zapożyczony od pani Anetty).



Fides, pierwszy raz korzystam z forum i nie spodziewałam się, że brak cytatów może kogoś urazić. Następnym razem będę pamiętać. Przepraszam.
A co do zaszewki to umieszczam zdjęcie uszytej szczypanki według Twojej instrukcji oczywiście na próbnym kawałku materiału.

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Smerfetko, z niecierpliwością czekam na produkt finalny. Ten żakiet jest śliczny i mam nadzieje,że go uszyjesz,trzymam kciuki.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Smerfetko, nie gniewam się : )))

Instrukcja nie jest moja, to instrukcja z burdy. Na zdjęciu widać szczypankę już potraktowaną żelazkiem, tak? Trzeba pamiętać, aby jej nie rozpłaszczyć, tylko zaprasować w odpowiednią stronę. Warto poćwiczyć szycie - 2mm i zaprasowywanie.

Znalazłam zdjęcia przodu żakietu - dość wyraźne - do obejrzenia w załączniku.




--- Ostatnio edytowane 2017-11-27 16:56:09 przez Fides ---
Załączniki
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Drugie zdjęcie.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
I ja również trzymam kciuki. Powodzenia w szyciu żakietu : )
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Smerfetko, jeśli na żakiet wybrałaś taki piękny zielony materiał - to musi się udać, nie może być inaczej. Żakiet będzie cudny.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Poczytalam o szczypankach, dla mnie to czarna magia, kierunki zaprasowan, jakies szczypanki i po co to, ale gdy zobaczylam zakiety na zdjeciach to efekt piekny... a nie pomyslalabym ze takie male szczypanki moga dodac tyle urody i klasy a jednak warto :)

2 strony: < 1 2

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.