Wersja do druku

3 strony: < 1 2 3 >

Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Jedno słowo przychodzi mi do głowy: MAJSTERSZTYK!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Jak na pierwszy raz, to wyszło wspaniale. Ciekawa jestem kolejnych projektów. Trochę wprawy i będziesz wymiatał ;)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
Mam kolejne hafty powstałe na moim singerze. Tym razem troszkę drobniejszy projekt. Trzy motylki na poszewce poduszki. Uszycie poszewki wraz z haftem zajeło mi jedno popołudnie. Niedługo będą następne dzieła.

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Świeżynek
W trakcie pracy nad następnym haftem.☺

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Załączniki
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Bajer. Przeglądałam filmiki na YouTube i sama mam zamiar spróbować,gdy tylko znajdę czas.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Tak pięknie to wygląda, przypuszczam że stopka do haftowania to tutaj konieczna jest?
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
:)
śliczne motylki
________________________________________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko bardzo nudne i czasochłonne.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Dziękuję. Co do stopki to jest potrzebna ale nie niezbędna. Widziałem panie, które haftowały bez stopki na starych maszynach. Mam dwa typy stopek do haftowania ale kożystam tylko z jednej na zdjęciu stopka A. Stopka B ma mniejszą powieżchnię wewnątrz tomborka ale mi trochę ogranicza widoczność, pomimo tego , że jest przezroczysta. Stopki do haftowania nie są drogie. Bardziej potrzebne do takiego haftowania są tamborek, musi być odpowiednio duży i nsjlepiej drewniany ja jeszcze owinołem wewnętrzne kółko materiałem. Oraz dodatkowy stół do maszyny żeby powieżchnia tobocza była dostatecznie duża. Niektóre maszyny mają dodatkowe stoły e zestawie moja niestety nie, wiec musialem zrobić sam.Zamieszczam zdjęcie tamborka oraz stołu.

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Stół rewelacyjny, sam zrobiłeś ? świetna robota:) a dlaczego plastikowy tamborek się nie nada do takiego haftu? Mi niestety jak na razie nie wychodzi to haftowanie :) mam plastikowy tamborek, nie mam stopki do haftu i zerową wprawę jak dotąd :) - pierwsza próba nieudana za mną ale jeszcze spróbuję:)
Avatar użytkownika
Świeżynek
Żeby podpowiedzieć czemu niewychodzi musiałbym zobaczyć zdjęcie tego haftu. Co do tamborka to tu chodzi o wygodę prowadzenia no i materiał musi dobrze przylegać do powieżchni roboczej. Stopka jednak się przydaje no i oczywiście jakiś stabilizator pod spodem, może być flizelina lub jakiś wodorozpuszczalny.
Załączam link do youtuba z którego sam kożystałem zanim zabrałem się za haftowanie. Pokazane jest tam co trzeba mieć (międzyonnymi wyjaśniona kwestia tamborka pokazane na zdjęciu jaki jest dobry a jaki nie) i jak się do tego zabrać. Życzę powodzenia przy kolejnych próbach.☺

https://youtu.be/6vAmmmNbL88

3 strony: < 1 2 3 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.