Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
Zacznijmy może od tego że to jest mój pierwszy płaszcz, więc mój problem dla osób bardziej doświadczonych może wydać się banalny,ale jednak...
Przechodząc do rzeczy po skrojeniu,zszyciu rękawa i próbie dopasowania go o podkroju pachy zauważyłam że w żaden sposób nie mogę spasować nacinków podkroju z nacinkami rękawa. Kiedy przypnę szew boczny do szwu rękawa nacinek z przodu podkroju jest zbyt daleko w stosunku do nacinka rękawa wiec zetknięcie ich bez wdania dość sporego kawałka materiału jest niemożliwe (a z tego co mi wiadomo powinno się wdawać tylko główkę rękawa).Kiedy przypnę szew ramienia do nacinka na czubku główki rękawa(rękaw dalej jest przypięty do szwu bocznego) przedni podkrój pachy wydaje się za długi w stosunku do rękawa, wiec w tym przypadku trzeba by wdać podkrój pachy ,a nie rękaw i analogicznie z tyłu rękaw jest za długi ,a nacinki nie zgadzają się kompletnie. Poruszając też temat nacinków z tyłu to średnio możliwym jest dopasowanie ich do tych na główce rękawa, bo wydają się ułożone za szeroko w stosunku do niej(a przynajmniej mi się tak wydaje), sam podkrój pachy też wydaje się zbyt płytki i wręcz ciasny (szczególnie z przodu). I tu pojawia się moje pytanie, czy ma ktoś może pomysł jak to skorygować(przyciąć główkę rękawa/pogłębić podkrój pachy/zmienić położenie nacinków etc.), bądź powiedzieć mi czy robię coś źle, czy też wskazać mi który nacinek powinien pasować do którego, bo może tu robię błąd. Załączam także plan wykroju,a sam wykrój na płaszcz pochodzi z "Szycie 6/2019" i jest to model nr.2.
PS. Kiedy w jakiś spodób udało mi się przypiąć rękaw i go sfastrygować (uwzględniając tylko niektóre nacinki) przód zakłąda się i marszczy,a sam rękaw dziwnie "skręca" na bok
Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi i porady.
Pozdrawiam Adrianna

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
plan wykroju
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
A może znajdzie się ktoś, kto podpowie.

I się znalazła : ) Agata01
https://ekrawiectwo.net/board/thread/122220/niepasujace-nacinki-w-rekawie-plaszcza/?page=1#post-122225

Usuwam mój rysunek, aby nie mieszać.


--- Ostatnio edytowane 2020-02-17 09:44:25 przez Fides ---

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.