Wersja do druku

2 strony: 1 2 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
Dzien dobry,
Nie jestem krawcową, ale chcialabym prosic o rade bardziej doświadczone osoby. Oddalam plaszcz do skrocenia i cos dziwnego powstalo na plecach, cos a'la gruby szew. Nie wiem czy tak powinno byc, Nie wiem tez czemu krawcowa mi rozpruwała cały tył płaszcza przy skróceniu.
Pierwsze zdjecie to zdjęcie plaszcza tak jak wygladal tył przed poprawkami.
A drugie to po poprawce, na niebiesko zaznaczylam ten gruby szew który powstal. Bardzo prosze mi podpowiedziec, czy tak powinno byc? I dlaczego caly plaszcz przy skracaniu byl rozpruwany do góry? Szew jest bardzo niewygodny, czuc go przy siedzeniu i przede wszystkim widac na plecach. Czy tak powinno byc?

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Rozporek Tył przed Tył po
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Witaj Anna0000. Ja - samouk z długoletnią praktyką:):) podejrzewam, że krawcowa dlatego zrobiła ten szew by na dole płaszcza zyskać trochę zapasu materiału na zrobienie rozporka. Co prawda na zdjęciu po poprawce nie widać dokładnie czy rozporek jest - ale chyba jest. Nie przeczę, w sumie wygląda to nieładnie, zrobione jakby "na odczep się". Na Twoim miejscu poszłabym z reklamacją. Powodzenia.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Dziękuję bardzo za odpowiedź :)
Też uważam, że niezbyt to estetyczne ale musiałam się upewnić czy czegoś sobie nie ubzdurałam. I tak na dole jest mały rozporek.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ile centymetrów był skracany płaszcz? Tylko miał być skrócony? Oryginalnie był rozporek z tyłu?



--- Ostatnio edytowane 2020-03-25 15:20:12 przez Fides ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Moim zdaniem tył był zszyty od początku, w taki wałeczek, taki kupiłaś płaszcz i dlatego nie ma podstaw do reklamacji. Podejrzewam, że jest niedbale przestębnowany tył.

Krawcowa nie musiała rozpruwać szwu tyłu, bo miała tylko skrócić płaszcz. W oryginale był rozporek i skróciła go o mniej więcej o połowę. Podłożenie płaszcza jest oblamowane, czyli zrobiła tak jak w oryginale było.


Avatar użytkownika
Świeżynek
Fides, plaszcz byl skrócony o ok. 30 cm
Tego szwu nie było tam wcześniej. Spójrz proszę na zdjecie które wstawiłam (widać na zdjeciu przed że szwu nie ma),plaszcz nosiłam gdy był dłuższy i nic nie uwierało w plecy, a teraz po prostu go czuje. Obejrzałam wszystkie kurtki, płaszcze, trencze jakie mam i żaden nie jest zszyty fabrycznie w taki sposób aby wałeczek był pozostawiony na zewnętrznej stronie. Czyli jednak krawcowa go zrobiła, może przez pomyłkę po prostu? Trudno mi powiedzieć czemu, bo jestem tak samo zdziwiona ze przy skracaniu szyla mi caly tyl plaszcza

--- Ostatnio edytowane 2020-03-26 22:25:55 przez Anna0000 ---
Avatar użytkownika
Świeżynek
.

--- Ostatnio edytowane 2020-03-26 22:26:19 przez Anna0000 ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Mogłabyś dodać zdjęcie szwu tyłu przy kołnierzu?
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Po tym co napisała Anna0000 utwierdzam się w moich podejrzeniach że krawcowej "zabrakło" materiału na zrobienie rozporka. Skoro płaszcz został skrócony o 30 cm to na pewno cięcie było powyżej oryginalnego rozporka. Krawcowa - żeby zrobić nowy rozporek - musiała sobie trochę tego materiału wygospodarować. No i zrobiła co zrobiła, czyli zszyła tył płaszcza w odległości większej od brzegu niż było pierwotnie. Im bliżej góry tym mniejsza odległość i mniej więcej na wysokości pach szew wchodzi na "stare tory". Na dodatek wykończyła ten szew bardzo nieestetycznie. Gdyby zrobiła to wszystko starannie, gdyby dokładnie rozprasowała szew a materiał nie byłby w kratkę - to być może ta przeróbka nie rzucałaby się tak bardzo w oczy.
Fides
2020-03-25 19:19:15Moim zdaniem tył był zszyty od początku, w taki wałeczek, taki kupiłaś płaszcz i dlatego nie ma podstaw do reklamacji. Podejrzewam, że jest niedbale przestębnowany tył.
Fides, obejrzyj zdjęcie płaszcza przed skróceniem - nie widać tam żadnego niedbalstwa, jest w porządku. Dlatego uważam że krawcowa popełniła błąd w sztuce, Anna ma powody by udać się do krawcowej z reklamacją. Anna, mam pytanie - zdjęcie płaszcza "przed" - to zdjęcie Twojego płaszcza czy z katalogu? Bo coś mi się kratki nie zgadzają (chodzi o symetrię względem środkowego szwa). A może mi się wydaje?

--- Ostatnio edytowane 2020-03-27 09:37:48 przez jakłucznik ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ile centymetrów z tyłu by ubyło, gdyby potrzebowała zrobić tak, jak twierdzisz, że zrobiła. Ile centymetrów jest węższy tył na wysokości na przykład pach, w talii, na dole?

2 strony: 1 2 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.