Wersja do druku

2 strony: 1 2 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
Cześć,
Właśnie przyszła do mnie pierwsza maszyna(singer 4411). Udało mi się wyciągnąć nitkę dolną za którymś razem. Spróbowałam przeszyć kawałek materiału, ale od spodu nić się pętelkowała. Musiałam od nowa wyciągnąć nitkę dolną. Tylko że tym razem kiedy kręcę kołem ręcznym nic się nie dzieje. Nie tworzy się pętelka, którą należy potem przeciągnąć przez otwór. Czytałam, że może być to spowodowane źle nawiniętą szpulką, więc zrobiłam to jeszcze raz. Szpulka jest włożona poprawnie, sprawdziłam także, czy nie zalegają żadne strzępy materiału/nici.
Co zrobić w tej sytuacji? Czym to może być spowodowane?
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Cześć Velmo,
To zagadka dla Scoobiego, co najmniej ; ) albo dla całej paczki wścibskich dzieciaków...

Dobrze nawlekłaś górną nitkę? Kiedy się nawlecze górną nitkę przy podniesionej stopce oraz włoży szpuleczkę do bębenka - i obie te rzeczy zrobi się zgodnie z instrukcją, to potem trzeba górną nitkę przytrzymać i pokręcić kołem, aby górna nitka okrążyła bębenek i pociągnąć nitkę górną do góry, co spowoduje wyciągnięcie pętelki utworzonej z dolnej nitki.

Jest seria filmów od A do Z o maszynie Singer 4423, więc przy Singerze 4411 jak najbardziej przydatna -
"Intensywnie kreatywna" https://www.youtube.com/watch?v=dx5tNm3manU
Avatar użytkownika
Świeżynek
Cześć Fides,
dziękuję za odpowiedź:) Nawlekłam dla pewności górną nitkę jeszcze raz, upewniłam się co do ułożenia szpulki w bębenku, ale nadal nic. A z filmików korzystałam, rzeczywiście dobra opcja. Jednak wyglada na to, że to nie lada zagwozdka nawet dla całej zgrai wścibskich dzieciaków. Nadal nie pojawia się pętelka :(
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Obraca się chwytacz wokół bębenka? Jeśli się nie kręci, sprawdź, może masz przestawiony wihajster do nawlekania dolnej szpuleczki.
Albo coś blokuje obracanie.

--- Ostatnio edytowane 2020-04-10 13:45:53 przez Fides ---

W taki sposób przewlekasz górną nitkę, wkładasz szpuleczkę i wyciągasz dolną nitkę?
https://youtu.be/msP9gG84lw8?t=101

--- Ostatnio edytowane 2020-04-10 13:52:40 przez Fides ---
Avatar użytkownika
Świeżynek
Chwytacz się obraca. Z tego filmiku właśnie korzystałam (i oczywiście instrukcji do maszyny)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Nawleczona górna nitka,
nawleczona igła,
Czy chwytacz nie chwyta górnej nitki? Czy tak się dzieje?

Proszę, żebyś wyjęła szpuleczkę z bębenka, potem przytrzymała górną nitkę i pokręciła kołem zamachowym w kierunku do siebie, i zaobserwowała czy czubek chwytacza chwyta nitkę. Powinien. Jeśli nie, być może igła jest trochę wygięta. Źle włożona raczej wątpię, aby była.



--- Ostatnio edytowane 2020-04-10 15:55:57 przez Fides ---
Avatar użytkownika
Świeżynek
Nie chwyta górnej nitki. Wystarczy wymienić igłę? Dzwoniłam też do serwisu i tam powiedziano mi, że chwytacz mógł się przesunąć.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
To niefajnie. Wymiana igły przyniosła jakąś zmianę?

Szkoda, że taki początek. Maszyna do szycia to urządzenie wytrzymałe i precyzyjne, a jednocześnie delikatne, nie lubi przemocy. Co tam się mogło zadziać, że jest sugestia serwisu, że chwytacz przestawiony, no, to wiesz tylko Ty. Jeśli dzwoniłaś do serwisu w Radomiu, mają tutaj dobrą opinię : )
Avatar użytkownika
Świeżynek
Niestety wymiana igły nie przyniosła rezultatu. Faktycznie wkręcił się materiał i może wtedy coś się zadziało, choć nie byłam brutalna ;)
Niemniej jednak bardzo dziękuję za pomoc!! :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Spójrz, jak tutaj uwalnia czarnaszpulka maszynę od zaplatanych nici. Robi to delikatnie. I tu jest jeszcze prosto, obcina, patyczkiem delikatnie dłubie, wyciąga.
https://ekrawiectwo.net/board/thread/122444/problem-z-maszyna-klinowanie-materialu/?page=1#post-122444

Pamiętam, jak kiedyś musiałam maszynę rozkręcić, płytkę zdjąć, ponacinać nitki, ach emocje były.

Będzie dobrze, wszystkiego się trzeba nauczyć : )

2 strony: 1 2 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.