Wersja do druku

2 strony: 1 2 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam. Kupiłam maszynę do szycia Singer tradition. Uruchomiona maszyna szyje ale tylko bawełniane materiały. Chciałam przeszyc spodnie dresowe i za każdym razem lamie mi igle. Jak ta maszynę ustawić? Chciałam szyć na materiałach dresowkach, ale niestety... Moze ktoś wie co zrobic. Pomóżcie.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Witaj Nenka, ależ Ci się powieliło:):).Jeśli chodzi o szycie dresówki czy innej dzianiny - to proponuję używać igły do dzianiny. Prawdopodobnie są też igły uniwersalne, odpowiednie do dzianin i tkanin ale nie szyłam takimi i nie wiem jak ta "uniwersalność" sprawdza się w praktyce. A tak w ogóle - jeśli to jest Twoja pierwsza maszyna i wcześniej na żadnej nie szyłaś to radziłabym Ci najpierw szyć z tkanin, dopóki nie poznasz dokładnie maszyny i jej "humorów". Moim zdaniem z dzianiną trudniej się pracuje. Powodzenie, nie poddawaj się.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Haha.. tak kapke mi się powielilo. Jeśli chodzi o maszynę to tak, to moja pierwsza. Mam igły 90 , Pani mówiła że to takie uniwersalne. Jak szylam, tzn próbowałam na zwykłej bawełnie, super szyję, a na spodenkach dresach no Niestety ale za każdym razem łamało igłę, albo ja krzywilo. Zelsulam już 5 igieł. Nie mam zamiaru się poddać. Możliwe że to w ustawieniu maszyny jest problem. Tymi pokrętłami może należałoby coś przestawiać. Ale zanim sama dojdę do tego pewnie nie jedna igłę jeszcze zepsuje😁 wolałabym jednak żeby ktoś mi fachowo doradził co robię nie tak. Może ktoś mi coś tutaj doradzi.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
1. Do dzianin uzywamy igieł przeznaczonych do tego typu materiału, czyli tzw. z kulką, z żółtą kolbą.
2. Określenie "uniwersalne" zostało użyty w tym znaczeniu, że są odpowiednie do wielu tkanin o przeciętnej grubości, ta grubość igieł jest chyba najczęściej używana.
3. Instrukcja podpowie Ci najwięcej, szczególnie na początku szyciowej przygody. Polecam!
Polecam również uzbroić się w cierpliwość, dużo większą, niż przy klikaniu przyciska "Opublikuj"...

Na tym Forum jest możliwość wyszukania różnych informacji, jest opcja "Szukaj", jest też wątek dotyczący szycia dzianin. Warto poczytać.

--- Ostatnio edytowane 2020-06-01 10:40:32 przez violina64 ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Zła technika prowadzenia materiału i szycia. Moim zdaniem. Nie należy rozciągać przy szyciu, ciągnąć, nie wolno wyrywać spod igły i stopki materiału. Od przesuwania materiału jest transporter. Dlatego igła się wygina, łamie. Na pewno są już jakieś uszkodzenia płytki ściegowej. I ile masz szczęścia, że chwytacz jeszcze nie przestawiony...
Igły są bardzo ważne, ich właściwy dobór. Z czasem się nauczysz która, do czego.
Tkanina jest dobra do nauki na początek. Bo się nie poddaje za bardzo złej technice szycia, bo się nie rozciąga.
Transporter i odpowiedni docisk stopki to tandem od podawania materiału.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Właśnie nie ciągnęłam materiału. Sam w swoim trybie się przesuwal. Dziwne że na zwykłym materiale bawełnianym szyję bez zastrzeżeń a jak tylko szyłam do dresowe to problem powracał. muszę jednak dużo się jeszcze pouczyć.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Nenko, a może spróbuj tak: warstwa tkaniny od strony transportera a od stopki na wierzch warstwa dzianiny. Przeszyj. A potem odwrotnie. Ciekawa jestem wyniku tego eksperymentu, co tam się okaże.

3mam kciuki : )
Avatar użytkownika
Świeżynek
Właśnie tak spróbuję. Też o tym pomyślałam. Wydaje mi się że to może być wina ustawienia maszyny. Niby instrukcje przeczytałam dokładnie kilka razy, nawet po filmikach na YouTube ustawiłam tak jak książka pisze. Ale może ona ma swoje humory i musi być ustawiona inaczej. Nie wiem.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Napisz coś o wyniku eksperymentu. Co się dzieje, kiedy tak szyjesz, jak obie wymyśliłyśmy ; )
Avatar użytkownika
Świeżynek
Co to może być za usterka. Dziwnie "skrzeczy". Chyba to jest problem.

2 strony: 1 2 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.