Wersja do druku

2 strony: 1 2 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
CZy do łucznik 723 moge dokupic uchwyt stopki MATIC. i czy będzie pasować
Wiadomość skomentowana przez Susanna :
Ta wiadomość została przeniesiona z kategorii TECHNICZNIE O FORUM.
Avatar użytkownika
Szpec od maszyn
Tak będzie pasował, ale musi być typ wysoki.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ulamlawa, Łucznik 723 to maszyna z wysokim uchwytem. Zatem możesz zamontować uchwyt matic wysoki.

Ale z tymi uchwytami matic do maszyn z wysokimi stopkami jest taka sprawa, że czasami wymagają dopasowania, zeszlifowania w miejscu mocowania śrubką do maszyny. Dlaczego? Bo po przykręceniu może się okazać, że uchwyt razem ze stopką ma za małą przestrzeń między stopką a płytką ściegową, jest za nisko. Różnica odstępu pod podniesioną do góry oryginalną stopką jest na przykład 4 mm, a pod tą matic będą na przykład 2 mm. A niezależnie od tego czy przykręcisz stopkę oryginalną, czy uchwyt matic ze stopką ten odstęp podniesionej stopki do płytki ściegowej powinien być ten sam.

Mój uchwyt matic dopasowałam sama, pilniczkiem do paznokci, to dość miękki odlew metalowy (metalowy pilniczek dał radę, może lepszy byłby prawdziwy pilnik do metalu o odpowiednim kształcie i rozmiarze). Sprawdzałam co chwilę, aby nie zebrać pilniczkiem za dużo, po pół milimetra i przykręcałam, mierzyłam, szlifowałam, aż do sukcesu. Taka kucharka-ślusarka jest ze mnie.

Trzeba zobaczyć jak będzie u Ciebie, przykręcisz, ocenisz sytuację.



--- Ostatnio edytowane 2020-06-19 11:29:21 przez Fides ---
Avatar użytkownika
Świeżynek
dzięki za pomoc. Pozdrawiam:D
Avatar użytkownika
Szpec od maszyn
Fakt trafiają się uchwyty stopek matic z wadami produkcyjnymi, ale nie jest to regułą. Przy odrobinie szczęścia można zakupić uchwyt sprawny, gotowy do użytkowania.
Avatar użytkownika
Świeżynek
dzięki
Avatar użytkownika
Świeżynek
W niektórych sytuacjach po zamontowaniu stopka podnosi się za mało lub nie jest ustawiona centralnie w środku. Nie jest to wadą uchwytu. Można to łatwo ustawić. Śrubka regulująca znajduje się na drążku, do którego jest przykręcony uchwyt na wysokości oprawki żarówki.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ulciu, znalazłam te słowa sprzedawcy, które zacytowałaś post wyżej. Trzeba jednak wiedzieć, że zmiana wysokości drążka wyłącza z użycia stopki oryginalne. Coś za coś.
Jeśli ktoś nie zamierza wracać do starych stopek oryginalnych, to ta możliwość jest dla niego, może dokonać lub zlecić na stałe podniesienie drążka i nie ingerować w uchwyt matic, nie zmieniać go, nic w nim nie piłować.

Pani Jakłucznik ma w tej sprawie ciekawe doświadczenie, bo miała podniesiony drążek.


--- Ostatnio edytowane 2020-06-24 16:38:12 przez Fides ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Szczerą prawdę rzekłaś Fides, chciałam o tym napisać ale mnie ubiegłaś:):). Maszyna powtórnie wylądowała u Pana majstra, Pan przywrócił jej stan poprzedni - czyli taki że do maszyny można było zamontować tylko stopki oryginalne. No ale od czego są życzliwi, pomocni i pomysłowi Forumowicze? No między innymi od tego by wspomagać tych mniej pomysłowych:):). Wykorzystałam Twój pomysł Fides, też sobie podpiłowałam matica i teraz mogę korzystać ze stopek oryginalnych i z matica. Piszę to przede wszystkim ze względu na @ulamlawa - nie mogę wstawić "odsyłacza" bo nie pamięta w którym dziale jest ta moja w/w historia.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Pomysł nie był mój, na tym forum ktoś się podzielił pomysłem i miałam to szczęście, że w gąszczu wpisów to przeczytałam.

Podpadnę Ci bardziej ; ) i zamieszczę odsyłacz do Twojej historii (udało mi się ją znaleźć) - to było prawie trzy lata temu, rok 2017. Jak ten czas płynie...

https://ekrawiectwo.net/board/thread/28519/stopki-teoria-i-praktyka/?page=22



--- Ostatnio edytowane 2020-06-24 21:59:49 przez Fides ---

2 strony: 1 2 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.