Wersja do druku

5 stron: < 1 2 3 4 5 >

Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Znalazłam coś takiego. Wszystkie mi się podobają.
________________________________________________________
"Inteligencja jest jak nogi, masz za dużo to się potkniesz" Terry Pratchett

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Administrator
Znalazłam coś takiego. Wszystkie mi się podobają.
ooo 2 bardzo w moim stylu :)

Dziewczyny już wymyśliłam i mam wizję!
Stanik będzie taki jak proponuje Czeremcha czyli marszczony. Do tego ramiączka. A dół dość mocno marszczony i wszyty po prostu do stanika :) Będzie to jako wyglądało??

I jeszcze pytanie: czy wystarczą dwa prostokątne kawałki materiału podmarszczone i wszyte? Bo kupon jest generalnie długi ale wąski i ze skosu chyba nie da rady tego skroić. I czy w biustonosz wszyć gotowe miseczki, które widziałam kiedyś w pasmanterii? Nie wiem jak to się sprawdza tak na dłuższą metę, czy nie deformuje w praniu.
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Sus, myślę że może być dobrze, zwłaszcza, że jesteś taka szczuplutka - przy maxi długości będziesz wyglądać jak posąg greckiej boginii.

Co do stanika.. proponuję, żebyś poświęciła na sukienkę jakiś stanik. Nałożysz stanik na manekina, spokojnie namarszczysz na stanik tkaninę, a ramiączka stanika przykryj ramiączkami sukienki i w kilku miejscach przyszyj ramiączka stanikowe do ramiączek sukienki. I ramiączka sukienki koniecznie szersze, będzie to wtedy świetnie wyglądało do sukienki maxi. I stanika nie tnij w żaden sposób, obwód przykryje tył sukienki. Mam taką sukienkę z wszytym stanikiem, a nie samymi miseczkami i jest to świetna sprawa, więc polecam Ci to rozwiązanie o wiele bardziej aniżeli wszywane miseczki z pasmanterii - sprawdzają się w sumie jedynie z porządnym gorsetem, który je unieruchamia jak obwód stanika.

--- Ostatnio edytowane 2011-05-12 22:59:55 przez Mrufka ---
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
miseczki z pasmanterii - sprawdzają się w sumie jedynie z porządnym gorsetem, który je unieruchamia jak obwód stanika.
Tu pozwolę sobie się nie zgodzić ;-) Miałam sukienkę, w którą wszyłam miseczki - sprawdzały się bez zarzutu. Chociaż właściwie wszyłam je "dla zasady", bo jakoś nigdy nie miałam potrzeby wszywania miseczek.

Za to wszywałam miseczki do niejednej sukienki do tańca towarzyskiego - trzymały co trzeba na miejscu nawet w fasonach, do których nie bardzo było do czego je przymocować ;-) Jeśli sukienka "siedzi" dobrze po obwodzie na wysokości biustu - żadna siła ich nie ruszy.

Aha - no i piorą się bez problemu i nie deformują.

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Jeżeli jest dobrze przylegająca, to ok - zgadzam się. Założyłam jednak, że letnia sukienka jest luźniejsza, a takich świetnie sprawdzają się wszyte całe staniki - do takiej letniej dla Susanny najlepszy byłby chyba plunge. I wydaje mi się, że łatwiej marszczy się i drapuje materiał na już gotowym staniku, do którego obwodu można spokojnie przyszyć dół sukienki ;)
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Wiem, że niektóre krawcowe szyły sukienki taneczne albo na stanikach, albo na staniko - gorsetach. /uważałam to za pójście na łatwiznę :->/

Zresztą i tak - szyjąc sukienkę z marszczonym stanikiem szyłabym go podwójnie - marszczenie na stałym spodzie.

Ania

--- Ostatnio edytowane 2011-05-12 23:40:54 przez czeremcha ---
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Niech będzie, że to pójście na łatwiznę, ale powiem szczerze, że w konstrukcjach koszul nocnych, sukienek letnich - świetna sprawa. Chodzi mi przede wszystkim o wygodę użycia - nie muszę się martwić czy ramiączka stanika wystają z sukienki, nie muszę wybierać paskudnych przezroczystych ramiączek, albo sprawdzać czy spod pachy nie widać stanik, bo jest on wbudowany w sukienkę i zamaskowany. W Polsce chyba nigdy nie widziałam czegoś takiego w sklepie, a odkryłam to zamawiając odzież z UK. W jakiejś ostatniej Burdzie (marzec?) pokazano również, że w taki sposób można stworzyć "gorset". Do takiego codziennego użycia wydaje mi się to świetnym rozwiązaniem, ale do sukienek tanecznych faktycznie mi nie pasuje - zwłaszcza, że te sukienki często mają mocno odkryte plecy i obwód stanika przecinający seksowne plecy tancerki wygląda IMHO kiepsko.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Znalazłam coś takiego. Wszystkie mi się podobają.
ooo 2 bardzo w moim stylu :)

Dziewczyny już wymyśliłam i mam wizję!
Stanik będzie taki jak proponuje Czeremcha czyli marszczony. Do tego ramiączka. A dół dość mocno marszczony i wszyty po prostu do stanika :) Będzie to jako wyglądało??
Zrób próbę marszczenia, bo jeśli materiał nie jest wystarczająco lejący, to może zrobić brzuch ciażowy:/



I jeszcze pytanie: czy wystarczą dwa prostokątne kawałki materiału podmarszczone i wszyte? Bo kupon jest generalnie długi ale wąski i ze skosu chyba nie da rady tego skroić. I czy w biustonosz wszyć gotowe miseczki, które widziałam kiedyś w pasmanterii? Nie wiem jak to się sprawdza tak na dłuższą metę, czy nie deformuje w praniu.

________________________________________________________
Avatar użytkownika
Administrator
Dziękuję za wszelkie sugestie. Przygotowuję się do szycia tej sukienki jak do wyprawy w Himalaje ;)

Mrufko a wiesz, że na śmierć zapomniałam o poświęceniu stanika i wszyciu go w sukienkę! A robiłam tak w bordowej sukienkce na jedno ramię, która zsuwała mi się i strasznie mnie to denerwowało -> . Przynajmniej nie miałam "schiza", że coś wyskoczy ;)
Niestety nie mam manekina krawieckiego wrrr... ale jakoś będę musiała sobie poradzić.

Czy ten kawałek, który będzie marszczony - podkleić kamelówką?? Próbę marszczenia napewno przeprowadzę.

Co do wszywania samych miseczek z pasmanterii to miałam kiedyś takie i nie byłam zadowolona. Tz. kupiłam najmniejsze a okazały się i tak za duże :( jestem płaska jak deska :/ jakoś dziwnie się czułam, jakby to nie były moje piersi ;) Może teraz są jakieś inne, lepsze, nie wiem. To było 7 lat temu i od tej pory nawet nie pytałam o nie. Jeśli możecie jakieś konkretne polecić to proszę podesłać linka czy coś :)
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Susanno - miseczki kupowane w pasmanterii mają bodaj trzy rozmiary - A, B i C. Obcina je się dookoła tak długo, aż zaczną pasować na konkretną osobę. Bez obaw, nic się nie będzie strzępiło.

Absolutnie nie podklejaj marszczonej części na stanik - będzie bardzo ciężko wyglądał.

Może uda ci się wygospodarować kawałek materiału na stanik marszczony - krojony ze skosu? Możesz go nawet pozszywać z kilku kawałków - szwy zginą i we wzorze, i w marszczeniach, za to stanik będzie się o niebo lepiej układał.

"te sukienki często mają mocno odkryte plecy i obwód stanika przecinający seksowne plecy tancerki wygląda IMHO kiepsko".

Aaaa, Mrufko, do tego stosuje się cienką dzianinę w cielistym kolorze, przypominającą strukturą i grubością rajstopy, tyle że znacznie mocniejszą. W slangu tanecznym nazywa się ją "skin". Z bliska jest widoczny, ale jeśli dobrze pasuje do koloru skóry tancerki - z kilkunastu jest już niewidoczny. A trzeba pamiętać, że "na żywo" taniec towarzyski jest sztuką sceniczną - tancerzy nie obserwuje się z bliska, jak w telewizji. Stąd nie rażą przerysowane makijaże czy paski skinu.

To tak, jak z makijażami tancerek baletowych - z bliska - koszmar, ale takie są wymogi sceny.

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

5 stron: < 1 2 3 4 5 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.