Wersja do druku

2 strony: 1 2 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
Przepraszam ,że dodałam tyle pytań ale miałam problem z dodaniem i nie wiedziałam ,że tyle tego będzie .
Niestety nie wiem jak to usunąć :(

Witam posiadam starą maszynę do szycia po Babci , Łucznik 466.
Ostatnio dowiedziałam się ,że jest możliwość cerowania , tylko ,że jest jeden problem.
Za Chiny Ludowe nie wiem jak wyłączyć transporter .
Patrzyłam w różnych instrukcjach ale każda pokazywała maszynę z takim czarnym"cyckiem" obok przycisku ,który włącza światełko do szycia.
Moja maszyna nie posiada tego cudeńka.
Ktoś ma pomysł jak ten transporter wyłączyć w tej maszynie?
Bardzo proszę o pomoc 😊


--- Ostatnio edytowane 2021-05-23 11:09:26 przez Agus231 ---

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
A czy czasem taka jak na załączonej fotce przezroczysta płytka/nakładka nie służy do "wyłączania" transportera w Ł466 (bez specjalnego przycisku) ?

Nigdy nie używałem więc mogę się mylić ale coś mi tam świta...:mysli:

--- Ostatnio edytowane 2021-05-23 18:52:10 przez Benedek ---
________________________________________________________

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Świeżynek
Wyczytałam ,że to tylko płytka ochraniająca transporter .
Więc to chyba nie to.
Mam nadzieję ,że nie okaże się iż będę musiala rozkręcać pół maszyny
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Gdyby miała za zadanie tylko ochraniać to po co dziury na igłę ?

Hmm... Nie wiem.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
Jeszcze mam takie coś
Może wie Pan co to?

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Pudełko po igłach. Zajrzę do mojej instrukcji.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
A jednak czytanie instrukcji popłaca - tak , to przezroczysta płytka to do cerowania i haftowania wg. instrukcji.

Znaleźć instrukcję do Ł466 (jest gdzieś na forum) i do rozdziału 18.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
Dziękuję bardzo , oby to było to !
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Witaj Agus231. Miałam kiedyś do czynienia z podobną maszyną, chyba Ł-450 lub 451. Różnica wizualna polega na tym, że zasuwka w 450/451 jest z przodu a nie z boku jak w Twojej maszynie. No i w tym 450/451 wyłącznik transportera jest pod płytką ściegową, dostęp po odsunięciu zasuwki. Może i Twoja maszyna ma takie właśnie rozwiązanie. Poszukaj instrukcji do w/w łuczników. Mam łucznika 466 i faktycznie pokrętło wyłączające transporter jest obok "pstryczka od światła". A płytka którą zaprezentował Benedek chyba stosowana jest w łucznikach/singerach kl.800. Tak mi się wydaje. Powodzenia Agus231:):)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Znalazłam w Internecie instrukcję do Łucznika 466 i tam pokazują pokrętło do włączania i wyłączania transportera. Niestety Twoja maszyna nie ma tego pokrętła.
W Łucznikach 720-723 transporter wyłącza się tak samo, jak pisze Jakłucznik - przesuwając wajchę pod płytką ściegową. Jest to pokazane na stronie 40 instrukcji (21 strona skanu), która jest w dziale z instrukcjami. Zobacz, sprawdź czy Twoja maszyna ma tę wajchę.
Swoją drogą to ciekawe, że instrukcja do 466 pokazuje inną maszynę niż ma Agus231. Chyba, że ktoś dowcipny (?) na jej maszynie przykleił numer 466 z innej maszyny i ta którą ma agus231 nie jest w rzeczywistości 466...
Jeszcze z innej beczki: bardzo się cieszę, że mam instrukcje od moich starych maszyn. Zawsze twierdziłam, że instrukcja jest bardzo pomocna.

2 strony: 1 2 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.