Wersja do druku

2 strony: 1 2 >

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Kochani, mam problem i proszę o pomoc. Chciałam uregulować docisk stopki, nacisnęłam na tulejkę no i to "ustrojstwo" wyleciało poza maszynę. Próbowałam włożyć z powrotem, ale mam wrażenie że czegoś brakuje - ta tulejka z trzpieniem nie jest niczym blokowana, nie trzyma się w maszynie, jak ją nacisnę to znów wyskakuje. Jak to przywrócić to stanu używalności?

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
to wyskakuje, sprężyna jest w środku
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Hmm...

Może to się jakoś dokręca / nakręca / zakręca etc. ? Jest tam jakiś gwint ?

Wcisnąć , nakręcić i będzie się trzymało ?

Ale to tylko zgadywanie z mojej strony.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Brawo Benedek, dobrze zgadywałeś :):). Rozkręciłam. Wcisnęłam a raczej "wbiłam" powoli małym młoteczkiem tą czarną tulejkę/rurkę?. Wkręciłam trzpień który wciska się by ustawić odpowiedni docisk stopki. No i jest dobrze, na razie. Z biegiem czasu to wciśnięcie się obluzuje i ustrojstwo znów będzie robić wyskoki. Ale muszę się przyznać że "odgapiałam" ten mechanizm od mojego Ł-466. Bo Ł-451 od paru lat stacjonuje u mnie, mam prawo od czasu do czasu troszkę go rozruszać, dać parę kropelek by czuł się dobrze. No tom go rozruszała szyjąc taką oto torbę.

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Bardzo ładna torba.:oklasky:
Patchworki u mnie nadal w sferze marzeń. "Popełniłam" próby w postaci okrągłych podkładek pod np. garnki, ale mnie nie zachwyciły i chyba porzucę tę formę mojej szyciowej działalności...
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Szkoda że w totka tak nie trafiam...

Zamykana ? Jakieś wewnętrzne kieszenie etc.

Czy prosta forma ?



--- Ostatnio edytowane 2021-09-03 18:43:01 przez Benedek ---
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Szkoda że w totka tak nie trafiam...

Zamykana ? Jakieś wewnętrzne kieszenie etc.

Czy prosta forma ?



--- Ostatnio edytowane 2021-09-03 18:43:01 przez Benedek ---
Może trafisz z problemem mojej siostry. Docisk stopki się nie blokuje.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ja bym tu już wzywał kolegę Bogdana.

Może coś doradzi.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Kochani, mam problem i proszę o pomoc. Chciałam uregulować docisk stopki, nacisnęłam na tulejkę no i to "ustrojstwo" wyleciało poza maszynę. Próbowałam włożyć z powrotem, ale mam wrażenie że czegoś brakuje - ta tulejka z trzpieniem nie jest niczym blokowana, nie trzyma się w maszynie, jak ją nacisnę to znów wyskakuje. Jak to przywrócić to stanu używalności?

Witam.
Docisk stopki jest mocowany czarną śrubą . Na yej śrubie zamontowana jest blaszana osłona w ktorej jest gniazdo na żarówkę.Otworzyć boczny dekiel gdzie znajduje się żarówka. U gory widać czarną śrubę na której jest założona osłona z gniazdem żarówki i zakontrowana nakrętką. Nakrętkę odkręcić śrubę wykręcić na tyle zeby swobodnie można bylo wyjąć docisk stopki.
Po wyjęciu docisku znalezc2 na bocznej sciance docisku stożkowe wgłębienie. Wkładając z powrotem docisk w korpus skierowac wgłębienie w kierunku czarnej śrubki i wkręcić srubke tak żeby trafiła w wgłębienie. Z powrotem założyć osłonę i zakontrować czarną nakrętką.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Kochani, mam problem i proszę o pomoc. Chciałam uregulować docisk stopki, nacisnęłam na tulejkę no i to "ustrojstwo" wyleciało poza maszynę. Próbowałam włożyć z powrotem, ale mam wrażenie że czegoś brakuje - ta tulejka z trzpieniem nie jest niczym blokowana, nie trzyma się w maszynie, jak ją nacisnę to znów wyskakuje. Jak to przywrócić to stanu używalności?

Witam.
Docisk stopki jest mocowany czarną śrubą . Na yej śrubie zamontowana jest blaszana osłona w ktorej jest gniazdo na żarówkę.Otworzyć boczny dekiel gdzie znajduje się żarówka. U gory widać czarną śrubę na której jest założona osłona z gniazdem żarówki i zakontrowana nakrętką. Nakrętkę odkręcić śrubę wykręcić na tyle zeby swobodnie można bylo wyjąć docisk stopki.
Po wyjęciu docisku znalezc2 na bocznej sciance docisku stożkowe wgłębienie. Wkładając z powrotem docisk w korpus skierowac wgłębienie w kierunku czarnej śrubki i wkręcić srubke tak żeby trafiła w wgłębienie. Z powrotem założyć osłonę i zakontrować czarną nakrętką.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
A mnie się marzy cuś takiego lub zbliżonego w końcu wyprodukować (torba lub bluza z kapturem).

Z dużych prostokątów w różnych odcieniach tego samego koloru plus zbliżone kolorystycznie dodatki etc.

Kiedyś się w końcu wezmę.



--- Ostatnio edytowane 2021-09-06 18:45:52 przez Benedek ---
________________________________________________________

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!

2 strony: 1 2 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.