Wersja do druku

3 strony: 1 2 3 >

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Witam wszystkich.
Wszyscy starzy forumowicze zauwazyli ze dawno mnie tutaj nie bylo.
Zagladnelam tutaj i musze przyznac ,ze mnie zaskoczylo forum.Jakos cienko tutaj ostatnio.
Ale do rzeczy.Planuje?Byc moze w najblizszym czasie zalozyc bloga i kursy internetowe o szyciu.Jak juz niektorzy tutaj wiedza ze zajmuje sie specjalistycznie szyciem gorsetow i sukienek opatrych fundamentalnie na gorsetach.Zastanawiam sie ,czy nie jest to zbyt specjalistyczne,i czy beda na takie kursy chetni kursanci.Nie chcialabym robic czegos co nie bedzie przydatne,lub za trudne.Sama uwazam ,ze gorsety nie sa trudne do uszycia,chociaz tak duzo osob uwaza,ze sa.Poprostu trzeba poznac technike ich szycia.
Mam nadzieje ze ten post nie bedzie uwazany za reklame.
Poszukuje opinii,bo nie chcialabym sie na darmo produkowac.Chcialabym to zrobic step by step i szczegolowo,od stworzenia formy ,az po wykonczenie.
Jezeli to mozliwe,prosze o komentarze i opinie.
A moze jakies porady lub inspiracje?
Z gory dziekuje.
Malgosia.
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
To będzie dobra oferta dla dziewczyn alternatywnych. Dziewczyny lubiące styl lolici czy gotycki poszukują zarówno samych gorsetów jak też ściśle celowanych kursów kroju i szycia.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
To będzie dobra oferta dla dziewczyn alternatywnych. Dziewczyny lubiące styl lolici czy gotycki poszukują zarówno samych gorsetów jak też ściśle celowanych kursów kroju i szycia.
To nie jest styl gotycki.Malo wiesz o szyciu eleganckich sukienek np na czerwony dywanik.
Sukienki slubne tez sa,albo powinny byc szyte na postawie gorsetowej.Kazda sukienka bez ramiaczek nie bedzie trzymala sie na ciele jezeli bedzie bez gorsetu.Tak czesto widac ze sukienka opada,a wlascicielka sukienki podciaga sukienke do gory,lub widac ze zaraz biust z sukienki wyskoczy..Biust nie jest do trzymania sukienki,chociaz wiele osob tak mysli.
Czesto slysze takie okreslenie,"Ty sie nie nadajesz do takiej sukienki bo nie masz biustu".A to jest bzdura.
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Wszystko się zgadza tylko ile gwiazd czy panien młodych szyje swoje suknie samodzielnie. Nie musisz kupować krowy żeby się napić mleka a chociaż szycie samodzielne jest coraz bardziej popularne to jeszcze nie tak jak dawniej. Moda alternatywna jest coraz bardziej popularna i często oparta na gorsecie a dostępność ubrań bardzo kiepska. Podsuwając Ci ten temat chciałem zasugerować pewną niszę, w którą możesz się wcisnąć ze swoimi kursami.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
No i dalej sie z toba nie zgadzam.
zdazylam zauwazyc,ze duzo krawcowych,szyjacych sukienki slubne nie ma pojecia o szyciu czy dopasowaniu gorsetu.Stad pozniej te gafy,ze sukienka opada .Tragedia kiedy opada przy tancu.

Troche mnie zaskoczyles wypowiedzia o mleku i krowie w stosunku do gorsetow.W mysl twojej teorii to zeby sie w ogole ubrac to nie trzeba szyc,tyle ciuchow jest w sklepach.To sie naprawde nie oplaca.

Ale to juz nie moj problem.
Chcialam tylko sprawdzic zainteresowanie i sprawdzilam.Dzieki wielkie.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Bo gorset powinien być ściśe dopasowany.:angel::aparat:
Ja nie wcisnę się w żaden - chyba biust po 40 też powinien być ściślej dopasowany - ale to zaznacza tylko gdzie zrobić miarę w drugim małżeństwie...
Krótko węzłowato - u nas była jeszcze jedna kobieta, która szyła nagrodzone gorsety, wymyślała je sama. Niestety, nicka nie pamiętam. Również sugestie w "Papavero" dot. pasa czy gorsetu to śmieszne, dlatego rzadko bywam właśnie tam, zwłaszcza że "po siłowni" żaden wymiar typowo żeński na mnie nie wchodzi i w domach mody rzaadko bywam, mam full dżinsiarnię, lubię też i gothic -możesz kupić czasami w tym stylu czerwonąsatynkęiczarną koronkę -ale to rzadkie, żeby ktoś stylowo się ubierał. Prędzej pod kolor. Również z pierwszej strony w "burdzie" czy lokalnej street - czasami kopiowano nawet i w prasie lokalnej - od nas, bo na projektantów handmaderki daawno nie zwracają w Warszawie uwagi.
Aczkolwiek jak szyłam swój półkożuszek, zachwyciły mnie jeszcze i stare pisemka - hafty więc porobiłąm , wyszłam z kombinowaną "podpinką" - bo na dworze zimno.
<Również różowa to miało być pewno na jakąś okazję, ale można zerknąć, może ten ktoś czasami bywa jeszcze online?>

Kurteczki były króciutkie i drogie. No i wiele domów mody uszyło idento półkożuszki, wychodzę, patrzę - a idento ocieplenia ma każdy. No nie...

--- Ostatnio edytowane 2021-12-09 09:06:17 przez Koma ---
________________________________________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko bardzo nudne i czasochłonne.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Istotnie gorset musi byc dopasowany i modelowc troche,albo calkiem figure.
Ja w tym watku zauwazylam ze nie bardzo jest zrozumienie roli gorsetu.
Moze troche innego jezyka trzeba tutaj uzyc.
Pospolita nazwa gorset nie zawsze tak brzmi ,u nas czesto uzywa sie nazwy podstawa sukieni .
i tak sa sukienki czy kostiumy takie regular i sa sukienki na podstawie ,fundamencie usztywnieniu .i w kazdym zamowieniu jest to okreslone wpisem takim.
Projektant robi rysunek sukienki.Pozniej sie zastanawiamy czy potrzebny jest gorset pod spod czy nie.I niestety wiekszosc sukienek potrzebuje tego fundamentu.
Sukienki ktore my szyjemy sa czesto uzywane wiecej niz jeden raz i wymagaja swobodnego poruszania.
Skrajny przyklad ,sukienka do baletu tzw paczka baletowa.Wyobrazcie sobie taka sukienke bez fundamentu.
Przyklad jeszcze ktory chcialabym podac.
Jest ta sukienka w czsopismie "THREAD".Nie pamietam daty,mam ten magazyn bo bralam udzial w tym dziele.
Jest to sukienka Hillary Clinton,na bal inauguracyjny i tam jest pokazane od srodka jak jest szyta.
Duzo by pisac o takim szyciu.
Dla tych co maja Facebook.Uwielbiam ogladac grupe:Fashion Week.To jest wyzwanie.
Czy takie sukienki sa wykonalne?Tak i to nie takie trudne jak sie wydaje.Inspiracje super.Szkoda tylko ze nie mam juz 20 lat,ale uwielbiam wykonywac cos takiego dla kogos.Super popatrzec na takie dziela po wykonaniu.
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Doskonale zrozumiałem o co Ci chodzi i piszę na podstawie własnego doświadczenia. Obszywam rodzinę i znajomych i mam pewne rozeznanie. Standardowa moda raczej woli żebym ja coś uszył. Alternatywnym pomagałem przy najwyżej dwóch sukienkach i dalej szyły same.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Doskonale zrozumiałem o co Ci chodzi i piszę na podstawie własnego doświadczenia. Obszywam rodzinę i znajomych i mam pewne rozeznanie. Standardowa moda raczej woli żebym ja coś uszył. Alternatywnym pomagałem przy najwyżej dwóch sukienkach i dalej szyły same.
ok.rozumie,ze masz pewne zrozumienie na podstawie waskiego grona rodziny i znajomych.Ja mam szersze.
.Rozumie Ciebie.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Myślę, że gors nie stanowi problemu, jak doszyjesz koronkę i ramiączka niewątpliwie wiele się nauczysz.
Ona z kolei szyła np.pod "pin up"sukienki usztywnienia na całą figurę,modelujące,zapinane np.na metalowe zasuwki.
Cud,ale modelki też cud.
Tu różowa na widoku to projektancka bez ramiączek,często określana jako"gorset".
Trzeba do tego nie tylko usztywnianego fiszbinu,ale pod spód wewnętrznego jakby chyba "biustonosza". Ja takich nie lubię, ale dla kogoś wydają się b. atrakcyjne, baletowe.
Ja z dancerkami miałam w klasie full kontakt, więc one nie ćwiczą w tym stylu a figura mega, więc nie rajcuje mnie do dziś, zresztą - co tu ukrywać,taki"gorset" podnoszący ciągle bardziej opadające "płatki" to chyba podstawa, myślałam o specjalnym staniku - bo czasy w których biegaliśmy bez i było OK,albo ... robiliśmy "sprężynki" i szpagaty nie wrócą żadną metodą choćby i "umacniania" się szkieletu...a nie chciało mi się dietetyczkom wierzyć, że to wiekowe!!!
Rację macie, że właśnie pod sukienki się takie coś, może sznurowane bez ramion zakłada, i to ładnie modeluje - takie coś mamy też i w magazynie koleżanki.
Coś znalazłam w Internecie - bo nosić można i na zewnątrz jak się chce.

https://restyle.pl/product-pol-1233-WH-BROCADE-OVERBUST-Czarny-gotycki-gorset-mocno-modelujacy-talie.html?utm_source=iai_ads&utm_medium=google_shopping&curr=PLN

https://pelie.pl/products/gotycki-gorset?variant=31632334454882&sfdr_ptcid=38796_434_622223659&sfdr_hash=897437e9af1815ddceedc06d6d6a3993&gclid=EAIaIQobChMItJfMj6XW9AIVg7p3Ch3oMg5SEAYYAiABEgJJK_D_BwE

https://www.diabolique.com.pl/products/gorset-typu-underbust?variant=40209349443758&currency=PLN&gclid=EAIaIQobChMItJfMj6XW9AIVg7p3Ch3oMg5SEAYYBSABEgK3q_D_BwE

https://fivesistersproject.pl/produkt/gorset-wiazany-black-romance/?gclid=EAIaIQobChMItJfMj6XW9AIVg7p3Ch3oMg5SEAYYASABEgI8vfD_BwE

--- Ostatnio edytowane 2021-12-09 09:37:21 przez Koma ---
________________________________________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko bardzo nudne i czasochłonne.

3 strony: 1 2 3 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.