Wersja do druku

2 strony: < 1 2

Avatar użytkownika
Administrator
A co powiecie o Husqvarnie C121? Toż to klasyk i podobno kombajn. Kusi mnie bardzo -
Podstawową sprawą przy zakupie tej maszyny są krzywki do ściegów ozdobnych, są to nieforemne wałki z wypustkami, o ile dobrze pamiętam 3 sztuki (oznaczone literami A, B, C). Każda krzywka odpowiada za kilka ściegów ozdobnych, zakłada się jedną z nich w/g potrzeb w uchwyt dostępny po odchyleniu klapki z tyłu maszyny. Możliwość dokupienia krzywek jest bliska zeru, chyba łatwiej trafić 6 w Lotto - krzywki muszą być na wyposażeniu kupowanej maszyny. Ponadto dobrym zwyczajem jest kupowanie tego typu maszyny gdy jest w stanie "szyjącym", wyjaśnienia sprzedającego że wystarczy coś tam zrobić i będzie szyła to dyskwalifikacja.

Wiesz ja potrzebuję tylko ścieg prosty i ewentualnie zygzak - ale żeby wyglądał doskonale. Krzywiki nie są mi w ogóle potrzebne bo ściegów ozdobnych mam od groma w Jade 2.0 a na co dzień używam głownie ściegu prostego. Też mnie martwi ten pasek - niby pierdoła a może okazać się, że do wymiany będzie połowa "bebechów" i ogólnie grubsza naprawa.
Tylko jak pisze Ben - cena do negocjacji, jakby z niej co nieco uszczknąć to wizja ewentualnej naprawy nie byłaby tak straszna.

Na prawdę podoba mi się ta maszyna no i... kolor. Uwielbiam zielony, nawet rower kupiłam w kolorze zieleni khaki ;)
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Administrator
Yno silniczka brak ;) ale wizualnie BOMBA! Cudna staruszka -> Husqvarna klik
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Szpec od maszyn
Też mnie martwi ten pasek - niby pierdoła a może okazać się, że do wymiany będzie połowa "bebechów" i ogólnie grubsza naprawa.
[/quot

To jest właśnie powód, gdy pisałem o dyskwalifikacji. Zbyt wiele razy miałem styczność z takimi maszynami by ostrzegać przed zakupem. Często okazywało się, że wada wskazana przez sprzedającego to dopiero początek, a ostateczny koszt samej naprawy przekraczał cenę zakupu identycznej maszyny w bardzo dobrym stanie, jest loteria uda się lub nie, ale wierząc w szczęście bardziej byłbym skłonny na zakup losa w loterii niż zakup maszyny.
Teraz sprawa krzywek, one muszą być z maszyną, to jest podstawowe wyposażenie maszyny. Zakup maszyny to inwestycja, dzisiaj mogę być zafascynowany, a za 2 lata będę chciał ją sprzedać - z krzywkami można negocjować wyższą cenę, bez nich nie znajdzie się kupca lub sprzeda w cenie zbliżonej do złomu.
Avatar użytkownika
Szpec od maszyn
--- Ostatnio edytowane 2022-07-14 14:52:35 przez bogdan ---
Avatar użytkownika
Szpec od maszyn
Yno silniczka brak ;) ale wizualnie BOMBA! Cudna staruszka -> Husqvarna klik
Cytat "ale wydaje mi się że powinna działać", było by to śmieszne gdyby nie było tragiczne, poza tym sprawa tych przeklętych krzywek nie widać ich na zdjęciach, a w tym modelu jest ich 8 sztuk. Realna wartość tej maszyny z przesyłką to 100 zł.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Administrator
Yno silniczka brak ;) ale wizualnie BOMBA! Cudna staruszka -> Husqvarna klik
Realna wartość tej maszyny z przesyłką to 100 zł.

Trza się targować :>


O kurczaczki fajowa, piękny klasyk i niby po serwisie. Zaś kusisz :>
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
No i chyba ma te magiczne krzywki (?) , krążki.

Ciekawe czy to było standaryzowane (te krzywki/krążki) pomiędzy różnymi firmami ? Chyba raczej nie ?

Bo widziałem podobne krążki w ofertach starych maszyn na amerykańskim ebay-u.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Szpec od maszyn
Ciekawe czy to było standaryzowane (te krzywki/krążki) pomiędzy różnymi firmami ? Chyba raczej nie ?
Niestety nie ma standaryzacji, krzywki mają różne kształty (walce, stożki, krążki), mają różne wielkości, różną ilość i kształt wypustek itd.
Poza wyjątkami nawet w jednej firmie są różne krążki do różnych modeli maszyn.
Maszyna Ideal z linka wygląda nieźle, ale ja jej nie znam, dobrze gdyby o jej funkcjonalności wypowiedział się użytkownik takiej maszyny.
Avatar użytkownika
Administrator
Maszyna Ideal z linka wygląda nieźle, ale ja jej nie znam, dobrze gdyby o jej funkcjonalności wypowiedział się użytkownik takiej maszyny.

Oj ciężko będzie taką osobę znaleźć :/ Niezbyt popularny model maszyny.

________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

2 strony: < 1 2

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.