Wersja do druku

2 strony: 1 2 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam Serdecznie Wszystkich Przychodzę Z Takim Zapytaniem Iż Chciał Bym Przerobić Kurtkę A Mianowicie Z Tyłu Kurtki Na Plecach Po Środku Od Szwa 1 Lub 2 Cm Poniżej Szwa By Szedł Zamek A Z Racji Tego No Taki Jest Mój Zamysł W Głowie By Dać Zamek Podwójny Otwierający Się Wtedy Z Prawej I Lewej Tylko Obawiam Się Że Może Być Za Długi I Gdybym Zamek Skrócił Do Odpowiedniej Długości To Waszym Zdaniem Taki Podwójny Zamek Dało By Radę Wszyć By Czasem Uchwyt Z Zamka Nie Zszedł ? A Jest To Kurta Bawełniana ! I Wtedy Mógł Bym Zrobić Kieszeń ...

--- Ostatnio edytowane 2022-10-16 16:50:17 przez RapNotDead ---
Załączniki
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Żeby wszyć odupowiednio zamek to nie ttaki problem,pytanie po co ci zamek z dwóch stron jeśli kaurtka jest jednostroknna. Co widać moim zdaniem po epoleciku na ramionach.To samo
bo nie sposób otwierać tego zamka z dwóch stron.Moim zdanie wlóż kasę w dopasowaną długość.
Nota bene,też miałam rudzielca...
Haevy Metal Singer

--- Ostatnio edytowane 2022-10-17 10:12:34 przez Koma ---
________________________________________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko bardzo nudne i czasochłonne.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Rozumiem tyle że wszywając zamek obustronnie otwierający się to względem wygody bym mógł z jednej strony otwierać bądz z drugiej a po za tym tam na kurtce a mianowicie na plecach gdzie idzie szew po środku jest ewidentne wytarcie , odbarwienie koloru materiału i z racji tego postanowiłem tam z racji tego zrobić kieszeń taki jest mój zamysł ... Chodź nie wiem może da się to zrobić inaczej bo krawiec u mnie w mieście powiedział mi po co panu tam kieszeń a zamek mogę panu wszyć zrobić to już chyba było by lepiej zamiast tego po rozpięciu zamka dziury mieć kieszeń ? I to jest kurtka M65

--- Ostatnio edytowane 2022-10-18 00:19:56 przez RapNotDead ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Moim zdaniem czy otwierasz z dołu czy z góry...ale to już Twój cyrk, twoje małpy.

Inna sprawa, zamek błyskawiczny. Jesteś ograniczony z góry wszyciem na tasiemkę.
Dwa -np.u mnie w pasmanterii co ileś cm są różnej długości zamki błyskawiczne, jak również można dokupić wejścia obustonne, również. Inna sprawa to montaż takiej końcówki jak również wybór / możliwości, jakości, i montażu tego. niestety,nie do szerokiego plastiku, tylko - jeśli już -postaraj się kupić razem oba systemy,żeby nie pomylili.
Tak,to wszystko da się zrobić, pytanie za jaką cenę, na ogół.
I jakie kieszenie z tyłu kurty byś zrobił - bojówkowe? Zapytaj może chłopaków,Benedka i reszty, jakie modele są męskie, modne i praktyczne bo materiał jak widzę wytarty jest również troszkę na środku - czy to nie przeszkadza?Ja swoje robiłam albo tzw. górne, albo miałam jedną dużą z przodu w polarze.
Fajno to moro z dołu, zamierzasz je dokończyć?
:kotek:
________________________________________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko bardzo nudne i czasochłonne.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Jeśli dobrze zrozumiałem to chodzi o wszycie zamka w tym miejscu mniej/więcej(żółta linia na fotce)?

To M65 czyli zasadniczo wdzięczny materiał do wszelkich przeróbek.

Zamek przed wszyciem można na samych końcach zabezpieczyć kropelką jakiegoś "super glue" etc. tak aby w trakcie przycinania i szycia się nie rozszedł.

Worek kieszeniowy od wewnątrz naszyć i masz kieszeń. Takie kieszenie na plecach z dołu są czasami w angielskich kurtkach.

No i przede wszystkim jeżeli klient płaci a zlecenie jest wykonalne to taki teksty "a po co to Panu..." - mnie by to skłoniło do zmiany zakładu krawieckiego :)

________________________________________________________

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Świeżynek
Wytarty jest tylko od tego momentu po środku 1 bądz 2 cm niże poniżej gdzie będzie wciągany sznurek jako ściągacz a w tej ze zdjęcia być może jest tam wytarcie bo sprzedający pierwsze zdjęcia kurtki mi przed zakupem wysłał takie a potem znalazł kurtkę w lepszym stanie gdzie te wytarcie jak pod światłem oglądałem jak mówię jest tylko po stronie 1 lub 2 cm poniżej ściągacza na plecach ... I tu w sumię racja bo sam krawiec powiedział to tak że po co panu kieszeń bo będzie przeszkadzać jak będzie pan siadał no ale siadał ale co plecami to miał bym się położyć w tej kurtce a zamek krawcowi obustronny dałem ze starej kurtki co jest cały dobry tylko wystarczy przyciąć i odpowiednio wszyć chodź jutro postaram się poszukać innego krawca bo ten krawiec niby ok ale mam spore wątpliwosci i w sumię w tej kurtce była by robiona ta kieszeń i przedłużanie rzepów i jeden guzik i krawiec za to chce 90 zł I dodałem zdjęcie kurtki jaką wtedy kupiłem ... A kieszeń była by po prostu zwykła z jakiegoś wytrzymałego materiał by móc coś wsadzić a po za tym moim zdaniem zamiast samego zamka i po rozpięciu go nie mieć dziury to lepiej już mieć kieszeń i tak w tamtym miejscu gdzie żółta linia był by wszywany zamek mniej więcej

--- Ostatnio edytowane 2022-10-18 19:30:35 przez RapNotDead ---

--- Ostatnio edytowane 2022-10-18 19:31:03 przez RapNotDead ---

--- Ostatnio edytowane 2022-10-18 19:33:52 przez RapNotDead ---

--- Ostatnio edytowane 2022-10-18 19:38:44 przez RapNotDead ---

--- Ostatnio edytowane 2022-10-18 19:43:49 przez RapNotDead ---
Załączniki
Avatar użytkownika
Świeżynek
Tak że dzisiaj w sprawie kurtki zmieniam prawdopodobnie krawca który w opinii u mnie w mieście ma 5 gwiazdek i szyję też odzież na miarę i tam będę dziś szedł jak dobrze pójdzie to od tego krawca co dałem mu kurtkę zabiorę kurtkę a zaniosę tam i dziś postaram się tu dać odpowiedź ...
Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam ponownie tak że zaniosłem kurtkę do innego krawca i powiedział że mi to zrobi fakt faktem trzeba zapłacic więcej ale zrobi mi ten worek kieszeniowy z bawełny plus moje drobne przeróbki ...
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Widzisz, coś działa jednak...:aparat:
Od kiedy zrobiłam tą naukę zawodu, to wyczucie mi się poprawiło...
A części do zamka można i w pasmanterii dostać, tylko trzeba dobrać tylko trzeba im powiedzieć, to powinni mieć i zamki i dodatek obustronny.
Chociaż drogie te rzeczy się na dniach porobiły (może i dla nas dobrze, w końcu sami też coś zrobimy - ja robię, dla siebie przede wszystkim teraz, po co mam płacić 200-300 zet w Domu Mody, skoro mój ulubiony ciuch to grajek James od Boba (chociaż la gitarra odjazdowa), nin jitsu -czarny - i nasz wspólny klikierski wojskowy kamuflaż...
Albo płaszcz długa skóra...:)Jejcia, przecież to wszystko teraz po ok. 1000 zł idzie i drożeje w oszałmiającym tempie,i nic nie ma na rynku :beczy::dobani:
________________________________________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko bardzo nudne i czasochłonne.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Zapytam wobec podobnej kurtki a mianowicie dziury u dołu kurtki gdzie wciągany jest sznurek jako ściągacz czy z tym da się ogólnie coś wymodzić ? Bo chodzi mi po głowie wszycie mini zamka na kilka ząbków a od drugiej strony wewnętrznej były by dwa otwory by móc ten sznurek/ściągacz i z tasiemki od zewnętrzej strony zrobić po obu bokach tasiemki jako podtrzymanie sznurka by się nie zsunoł co o tym myślicie bądz może macie inny pomysł ?
Załączniki

2 strony: 1 2 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.