Wersja do druku

3 strony: 1 2 3 >

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ja znow po prosbie przyszlam, az wstyd :p
Kroje sobie wlasnie krotkie spodenki z aktualnej Burdy (nr 111c), maja miec zamek z boku i kieszenie , takie najprostsze, wpuszczone, ale ze ja jeszcze nigdy ani zamka nie wszywalam, ani kieszeni, to moja wyobraznia mnie ogranicza szalenie... jak mozna w ten boczny szew i zamek i kieszen wszyc, zeby nie staly sobie w drodze?

--- Ostatnio edytowane 2011-06-15 14:40:05 przez helen ---
________________________________________________________

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
no można ,po prostu najpierw wszywasz kieszenie a potem spodni worek kieszeni traktujesz jako przedłużenie przedniej części nogawki
nie wiem czy to wystarczy ?
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
A czy jak wszyje zamek przed kieszen, to bede miala dostep do tej kieszeni? bo w mojej wyobrazni to ta kieszen stoi zamkowi w drodze :-S chyba bede musiala po prostu sprobowac... najwyzej zrezygnuje z kieszeni ;)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
nie wszywasz zamka pod kieszeń tylko pod dolny worek tej kieszeni a kieszeń jako kieszeń działa

przy tych spodenkach jest bardzo szczegółowy opis szycia napisz w którym miejscu go nie rozumiesz to Ci podpowiem

najlepiej szyj zgodnie z burdą i zapytaj w trakcie szycia co idzie nie tak jak trzeba
spodenki z kieszeniami są fajniejsze niż bez

--- Ostatnio edytowane 2011-06-15 15:35:52 przez zanetta ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
przy tych spodenkach jest bardzo szczegółowy opis szycia napisz w którym miejscu go nie rozumiesz to Ci podpowiem


ale ja mam ta burde po niemiecku ... i chociaz ogolnie rozumiem ten jezyk, to opisy burdowe po niem. juz mniej ;) Dziekuje Ci bardzo za dobre checi, gdybym miala watpliwosci, to bede pytac :)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Może to coś pomoże :)
________________________________________________________

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Juli, kochana jestes :*
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Im czesciej czytam ten opis, tym glupsza sie robie :-S ;) Jak do tej pory uszylam jedynie spodenki i spodnie dla coreczki i to w zupelnie innej kolejnosci, niz kazala Burda, bo latwiej bylo... teraz tez sie chyba Burdy nie poslucham, a co tam...a caly opis szycia paska tych spodenek przyprawia mnie o bol glowy, postanowilam improwizowac B-)

--- Ostatnio edytowane 2011-06-16 14:29:17 przez helen ---

--- Ostatnio edytowane 2011-06-16 14:29:42 przez helen ---
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Helen, czytanie tych opisów to sztuka :D Ja na początku czytałam, dochodziłam do wniosku, że nie rozumiem, robiłam po swojemu, a potem okazywało się, że zrobiłam jak miało być. Dzisiaj przy prostszych ciuchach już rozumiem całość opisu, ale przy tych skomplikowanych - niekoniecznie. Język jest specyficzny, bo jest mnóstwo skrótów, nie ma tak naprawdę wyjaśnienia JAK coś zrobić. W opisie miałam mniej więcej: zszyć szew boczny, spiąć kontrafałdy zgodnie z zaznaczonymi liniami i strzałkami, zszyć - z tego nie wynikało mi wcale JAK zszyć. Mam rewelacyjną książkę wydaną przez Łucznika (Proste i modne szycie), z której korzystam w chwilach wątpliwości. Tamtejsze opisy są dokładne i obrazki czytelne. Każdemu mogę polecić tę książkę, jest niedroga i bardzo przydatna przy wątpliwościach związanych ze sposobem przyszywania różnych elementów ubrania.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Mam rewelacyjną książkę wydaną przez Łucznika (Proste i modne szycie
sporo osob chwali ta ksiazke, za kilka dni wybieram sie na wakacje do Polski i tez sobie ja zamowie. Bo jak piszesz - Burda kaze zrobic to czy tamto, a poczatkujacy szyjacy moga nie wiedziec, jak to zrobic...
________________________________________________________

3 strony: 1 2 3 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.