Wersja do druku

7 stron: < 1 2 3 4 5 6 7 >

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
U mnie dwie dodatkowe maszyny odpadają - już i tak zajęłam na swoje sprawy 3/4 mieszkania, tylko kuchnia na razie jest wolna :D

Tak w ogóle to mam bluzę obszytą ściegiem, który z wierzchu i od spodu ma drabinkę, jest użyty m.in. do "przestębnowania" z wierzchu suwaka. To która maszyna mi coś takiego uszyje? :-S
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Administrator
5-cio nitkowy overlock ma ścieg drabinkowy.
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Zrobiłam zdjęcia :) Przyznam, że taki sposób wykańczania ubrań sportowych/casualowych ogromnie mi się spodobał. Jeśli robi to owerlok 5-nitkowy to odpuszczę sobie lidlowski i będę dalej marzyć ;)...
________________________________________________________

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Administrator
Tak, to jest chyba ten ścieg. Czeremcha może potwierdzić bo ma 5-cio nitkowego overlocka.
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
do takiego ściegu potrzebny jest overlock 5-nitkowy z funkcją kapówki ,normalny ścieg drabinkowy ma dolny przeplot ,kapówka ma dolny i górny przeplot , cena ok.3500 za Janome albo Elnę ,w Czechach może być dużo taniej
Avatar użytkownika
Administrator
COVERLOCK MERRYLOCK 689 ma też funkcję ściegu drabinkowego a w sumie kosztuje niecałe 2000 zł.
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
ścieg drabinkowy z dolnym przeplotem :na górze dwie równoległe stębnówki pod spodem dwa równoległe łańcuszki, między nimi poprzeczny przeplot ,

ścieg drabinkowy z górnym i dolnym przeplotem: na górze dwie równoległe stębnówki między nimi poprzeczny przeplot
pod spodem dwa równoległe łańcuszki między nimi poprzeczny przeplot,
oba ściegi dwuigłowe

kapówka ma dodatkowy prowadnik nici mocowany obok igieł,który porusza się jak wahadło i układa nitkę przed igłami ,przez co wiąże ścieg tak jak na zdjęciu wyżej

ten overlock za niecałe 2000,00 to typowy fajny cover ,overlock 5-nitkowy + 2 i 3 -igłowy scieg drabinkowy
z dolnym przeplotem /renderka/
nazwy kapówka i renderka mogą mi się mylić ,być może przypisałam im cechy na odwrót

--- Ostatnio edytowane 2011-07-14 23:34:48 przez zanetta ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dzięki bardzo, już mi się rozjaśniło w głowie :) czyli potrzebuję czegoś takiego:
http://www.szyj.pl/maszyny/janome-1200D
bo merrylock nie ma górnego przeplotu... ech


________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
A na pewno potrzebny Ci górny przeplot?
Gdzieś czytałam, że to przy szyciu bielizny się przydaje (no i ewentualnie jako ścieg ozdobny).

Też myślałam nad tym przeplotem, ale doszłam do wniosku, że mi niepotrzebny :P To tylko taki bajer, jak w maszynie te ściegi ozdobne, których się zwykle nie wykorzystuje ;)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ale taki ładny ten bajer... chlip ;( tylko drogi :( ja bym szyła sobie nim bluzki, bluzy, może jakieś codzienniaki z grubszej bawełny? Dałabym czasem kontrastową nitkę...

...bo jeśli chodzi o potrzeby to na pewno nie jest mi niezbędny do życia... podobnie jak owerlok, choć ten lidlowski ma atrakcyjną cenę i na pewno bym go jakoś wykorzystała :)

A ściegi ozdobne w maszynie wykorzystuję :D skoro już są, to co mają leżeć, niech pracują :D
________________________________________________________

7 stron: < 1 2 3 4 5 6 7 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.