Wersja do druku

7 stron: 1 2 3 4 5 6 7 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
Proszę o doradę jaki overloc byłby dobry do domowego szycia. Jestem poczatkująca więc nie musi to być super maszyna . Chodzi mi o coś prostego w cenie do 1000 zł. Co byście proponowali?
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Tak jak nie bardzo przekonana jestem do stębnówki janome, być może mam nie ten typ, tak moge Ci polecić owerlok janome, ja mam taki http://www.eti.com.pl/?q=item&id=434 jestem z niego bardzo zadowolona. Ma jedna wadę, jest podobno źle wyważony fabrycznie, daje to taki efekt że jak dużo obrzucam to wszystkie pozostałe rzeczy jakie znajdują się na stole w końcu spadną, bo drży cały stół, ale jak daje gaz do dechy :p poza tym nie mam naprawdę żadnych zastrzeżeń do niej. Ma ścieg zwykły i mereżkowy rewelacyjny do cieniutkich tkanin. Kosztuje tu trochę więcej niż chcesz przeznaczyć, ale spróbuj znaleźć na allegro albo gdzieś może będzie tańszy.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Administrator
Mi sprzedawca polecał z tańszych overlocków Elnę- z tym, że trzeba zmieniać płytki ściegowe jeśli chce się szyć innym ściegiem np. rolującym. A tak to podobno bardzo dobry sprzęt za niewielkie pieniądze.
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Świeżynek
Właśnie obczytałam wszystkie wypowiedzi na temat overloców. I dowiedziałam się dużo o nich. Jutro po pracy wybieram się na rekonesans po sklepach by obejrzeć te cuda na własne oczy.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Obejrzałam i posłuchałam w sklepach różnych ciekawostek. Wacham się między Elną344 a Toyotą SL 3335 . Co polecacie ? Prosze o opinie i pomoc w wyborze .
Avatar użytkownika
Administrator
Od grudnia mam Toyotę SL 3335. W czasie zakupu Pan w sklepie polecał mi albo Elnę albo Toyotę. Miałam określoną kwotę do wydania, której przekroczyć nie mogłam. Kupiłam Toyotę bo nie trzeba zmieniać tych płytek ściegowych podczas szycia a poza tym sprzedawca (który także prowadzi serwis i naprawę maszyn do szycia) powiedział, że to dobra maszyna i nie ma zwrotów ani napraw. Mówił, że kupują ją nawet małe zakłady krawieckie, gdzie overlock jest dość intensywnie eksploatowany przez kilka godzin dziennie.
Póki co (odpukać!) nic złego się z maszyną nie dzieje, szyję może nie tak dużo ale jak już przysiądę i zacznę szyć to naprawdę overlock musi się wykazać :) Radzi sobie bardzo dobrze i z dzianinami z których szyję najwięcej (uwielbiam dzianiny!) i z cienkimi żorżetkami, satynami i jedwabiem. Póki co od 7 miesięcy nie mogę złego słowa powiedzieć o tym sprzęcie. Bardzo ułatwił mi życie, radość z szycia jest jeszcze większa, wręcz nie wyobrażam sobie, że mogłabym jej nie mieć. Mógłby być cichszy ale ponieważ nie mieszkam w bloku wiec mogę szyć nawet do późna w nocy i nikt mi głowy nie urwie :)

Poza tym jestem fanką Toyoty jeśli chodzi o motoryzację i jeżdżę starą ale jarą Toyką ;)

[edit]
Chciałam jeszcze dopisać, że Elnę tech chwalił i mówił, że to dobry sprzęt z niewielkie w sumie pieniądze. Zależy ile masz pieniążków do wydania, jak dużo zamierzasz szyć, czy wiążesz z szyciem dalszą przyszłość itd. Nie chcę żebyś odebrała moją opinię jednostronnie. Tak szczerze mówiąc to jestem trochę zakochana w moim overlocku ;)

--- Ostatnio edytowane 2011-07-04 21:39:26 przez Susanna ---
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam
Dziś dojechał mój overloc ELNA 664 Pro. Wszystko super ładnie tylko teraz mam problem jakie nici i gdzie najlepiej kupić . Ratujcie bo materiały czekają.
Avatar użytkownika
Administrator
Nici byle nie grubsze niż 120 czyli możesz sobie kupić małe szpulki albo duże szpule specjalnie do overlocka.
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Świeżynek
Dzięki Susanno. Mam nadzieję ,że jutro po pracy uda mi się je kupić. Na razie to oglądam dokładnie swój nabytek z instrukcją obsługi w dłoni. Trzymajcie kciuki jak się uda to jutro będzie debiut Elny.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Witam ciepło. Jeśli mieszkacie w miarę niedaleko niemieckiej granicy , ewentualnie macie kogoś znajomego w Niemczech , mam ciekawą wiadomość dla zainteresowanych overlokiem na domowe potrzeby. 18 lipca pojawi się owerlok firmy SILVER CREST . Kupiłam go córce na urodziny pół roku temu - muszę przyznać że maszyna sprawuje się doskonale a kosztuje 129euro to około 520 zł http://www.lidl.de/de/Ihr-Auto-in-Bestform-ab-18-07 - to link do strony Lidla

Pozdrawiam

7 stron: 1 2 3 4 5 6 7 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.