Wersja do druku

6 stron: < 1 2 3 4 5 6 >

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
No proszę , co wejdę na forum , to dowiem się czegoś nowego. Lecę po taśmę rypsową i jutro wszywam "stay" do wszystkich sukienek odcinanych w pasie.
Można też przyjąć,że dół sukienki będzie taki awangardowy- czyli każde niekontrolowane wydłużenie materiału potraktować jako zamierzone :oczko:
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
Dziękuję Czeremcho!
Obejrzałam zdjęcia na stronce, do której link podałaś i sama idea stayu bardzo mi odpowiada. Zastanawiam się tylko czy proponowane tam zapięcie dobrze trzyma, czy nie będzie się rozpinać. Co innego ew. zrobić? Haftkę? Guzik? Poza tym moja sukienczyna ma być "przez głowę" i nie będzie miała zapięcia, to zapinkę na stayu zrobić z przodu? A może z boku?
A tak w ogóle to wiskoza to moja ulubienica. W każdej grubości, no może poza taką przezroczystą mgiełką w niewyraźnych kolorach, które kojarzą mi się "ścierkowo-pieluchowo". Pewno jeszcze nieraz o coś będę pytać, bo jak wyjdzie ta kiecka, to uszyję z takiej wiskozy(no, rękami krawcowej, niestety, a nie własnymi:( jeszcze niejedno...Jak dla mnie to cienka chłodna wiskoza jest na lato lepsza niż jedwab, bo się mniej gniecie i nie ma z nią kłopotu w praniu. Wygląda naprawdę dobrze, nie mówiąc już o cenie. A zimą ciepła gruba z elastanem - niezastąpiona do pracy i wyjścia "niewieczorowe". Jak sukienka "wyjdzie" to wrzucę fotkę, a jak nie bardzo to też - pomożecie mi ustalić co jest nie tak:)
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Na pewno będzie trzymać - widziałam takie zapięcia metalowe w sklepie /sprzedawane jako element do biustonosza/. Takie wydaje mi się najlepsze, bo jest bardzo płaskie, a poza tym - trzeba wziąć pod uwagę, że będzie przyciskane do ciała, a haftki na przykład lubią się boleśnie wbić w ciało... Ewentualnie brałabym pod uwagę plastikowy zatrzask, bo te trzymają bardzo mocno.

I zrobiłabym stay pod szwem na boku.

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Świeżynek
Wielkie dzięki Aniu!
Zapięcie metalowe już zakupione, będzie z boku.
Pozdrowienia dla wszystkich zgłaszających i rozwiązujących tutaj dylematy związane z szyciem:)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dlaczego wiskoza zarówno w formie dzianiny jak i tkaniny czasami jest matowa, a czasami z połyskiem? Dzianina wiskozowa matowa jest łudząco podobna do bawełnianej.
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Kwestia wykończenia.

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ciężko powiedzieć, o ile pamiętam na połysk gotowego produktu może mieć nawet wpływ kształt dyszy przędzalniczych (inny kształt włókna = inny współczynnik załamania światła).

________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Tkanina nie-elastyczna bawełna z wiskozą , gramatura 320 g/mb - ktoś miał może do czynienia z takim wariantem ?

Czy można jednoznacznie powiedziec że dodatek wiskozy zwiększa wytrzymałośc takiej tkaniny ?

Czy w tym wypadku może chodzic bardziej o komfortowe noszenie w cieplejszym sezonie ?
(Ale wtedy kiszka bo myślałem bardziej o jesienno/wiosennych zastosowaniach).
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Tkanina nie-elastyczna bawełna z wiskozą , gramatura 320 g/mb - ktoś miał może do czynienia z takim wariantem ?

Czy można jednoznacznie powiedziec że dodatek wiskozy zwiększa wytrzymałośc takiej tkaniny ?

Czy w tym wypadku może chodzic bardziej o komfortowe noszenie w cieplejszym sezonie ?
(Ale wtedy kiszka bo myślałem bardziej o jesienno/wiosennych zastosowaniach).

Niestety nie można jednoznacznie powiedzieć, że wiskoza zwiększa wytrzymałość. Z bawełną długowłóknistą mogą mieć taką samą. Wszystko zależy. Tak, może być bardziej komfortowa latem od bawełny (kwestia odprowadzania potu z powierzchni skóry).

--- Ostatnio edytowane 2014-08-31 20:18:20 przez Aire ---
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
W takim razie nie pozostaje nic innego jak pomęczyc o próbkę.

Tkanina fajna w sam raz na jesienno/wiosenny anorak (do którego nawiasem mówiąc przymierzam się już...dwa lata :krzyk: )

Może zdążę przed emeryturą...


--- Ostatnio edytowane 2014-08-31 20:31:38 przez BlueGun ---
________________________________________________________

6 stron: < 1 2 3 4 5 6 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.