Wersja do druku

2 strony: 1 2 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
Tak jest właśnie, na tym forum jest to podejrzewam rzadki widok. Dwudziestoparolatek który wie w ogóle jak wygląda maszyna do szycia to szok, a jak jeszcze potrafi jej używać to przecież wybryk natury!! Ale kiedyś mój dziadek miał zakład krawiecki więc się trochę podłapało, później kobieta przypomniała, że istnieją takie urządzenia jak maszyny do szycia bo widziała jak kojąco działało na mnie koło garncarskie jak moje nerwy były w strzępach. Jako że wyroby z koła nie wychodziły najlepiej, to pomyślała o czymś co może mi również pomóc, a z czego mogą być jakiekolwiek korzyści czyli właśnie szycie. Któregoś dnia przytaszczyła starą maszynę do szycia. A że wtedy miałem ogromne problemy ze znalezieniem rozmiarówki, to było bardzo na miejscu. I tak się zaczęło, byłem zdenerwowany to siadałem do maszyny i w jedną noc powstawało kilka koszul, albo para spodni, albo cokolwiek innego. Ostatnio stresy dnia codziennego znowu zaczeły mi doskwierać, a znajomy sie zadeklarował, że jego mamuśka ma gdzieś na strychu maszynę do szycia której nie używa. także jak chce to może mi ją oddać. I zasadniczy powód dla którego się tutaj zarejestrowałem, to chciałem was drodzy użytkownicy i użytkowniczki zapytać o nazwy materiałów. Kiedyś wchodziłem do sklepu z tkaninami i kupowałem na zasadzie "macanta" mac..mac..mac..mac... o to jest to. A teraz przy różnicach w cenie między sklepami internetowymi/allegro i zwykłymi sklepami, które są zwyczajnie kosmiczne czasem 3/4 razy stwierdziłem, że warto by było kupować w internetowych. Jednakże po tej półtora rocznej przerwie gdzie nawet i przed nią nie znałem nazw materiałów teraz nie mam bladego pojęcia czego ja szukam jak sklepy atakują mnie wszystkimi materiałami.

Trzy zasadnicze pytania:
-Materiał który się nie gniecie, bo chciałbym sobie uszyć kilka koszul z niegniotącego materiału. Bo lubię chodzić w koszulach ale zazwyczaj chodzę w lekko pogniecionych, bo prasować mi się nie chce.
-Oraz materiał na dobre dresy, zwyczajny gruby dres materiałowy do biegania, do chodzenia po domu, zwyczajny dres. Mam swoje ukochane dresy na których na metce jest 80% cotton 20% poliester
-Coś na marynarkę sportową.

Z góry dziękuję za odpowiedzi. Jeśli popełniłem jakiś błąd zadając te pytania tutaj to przepraszam. Poproszę wtedy o ostrzeżenie i wyjaśnienie dlaczego abym mógł się poprawić.
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Witaj Mlody :D Nie jesteś jakimś wybrykiem natury, są tutaj panowie i to w bardzo różnym wieku, nawet młodszy od Ciebie o ile dobrze kojarzę też jest. Jeśli chodzi o pytania to powinieneś je zadać w dziale Materiałoznawstwo chyba... nie będę się wypowiadać na temat nazw tkanin, bo tez kupuję na zasadzie sprawdzenia dotykiem , wzrokiem i po rozmowie ze sprzedawcą, aczkolwiek wydaje mi się, że tkanina która nie będzie się w ogóle gniotła na koszulę będzie czymś syntetycznym bardzo i może nie przepuszczać powietrza, Twoje ciało nie będzie w niej oddychać. Takie jest moje zdanie ale mogę się mylić.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Administrator
Witaj Młody :)
Jak już Magda zauważyła jest u nas kilku mężczyzn, zresztą świetnie szyjących więc myślę, że nie będziesz się czuł odosobniony :) Fakt faktem im WAS więcej tym dla nas (kobiet) lepiej :D Od razu jakoś tak raźniej się robi.

A co do pytań o tkaniny to zerknij w podforum MATERIAŁOZNAWSTWO i jeszcze w ten wątek -> KLIK. Przyznam, ze sama kupuję tkaniny najczęściej "na czuja" a jeśli faktycznie potrzebuje satynę czy coś innego to mówię w prost.
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Świeżynek
kiedyś pamiętam kupowałem jakąś taką mieszankę chyba 60-80% poliestru plus wiskoza i jeszcze coś innego. Nie było jakiegoś specjalnego problemu z tym, żeby to nie oddychało. Nosiło się świetnie a mogłem te koszule spakować dosłownie w kieszeń, wyciągnąć i była jak świeżo wyprasowana. Ale to najwyraźniej muszę najpierw pójść na macanta i wtedy szukać na internecie ew.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Moge polecic kupno poscieli z Ikei i uszycie z niej koszuli - ja tak zrobilam :) nie wiem jak to mozliwe ale material wogole sie nie gniecie. Po praniu chcialam wyprasowac bluzke ktora uszylam bo wszystko prasuje po wypraniu, ale na bluzce nie bylo ani jednego zagniecenia, poprostu jakby sie ja dopiero z pod zelazka wyciagnelo :) material ma 52% poliestru, i 48% bawelny. Jesli chodzi o przewiewnosc to nie jest zle.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Takie pytanie jeszcze mam, czy ktoś miał styczność i czy ten materiał by się nadawał na marynarkę sportową, spodnie ogólnie ubrania eleganckie ale nie koniecznie garniturowe:
http://www.bemax.pl/dick-jam-duplikat-1.html
A drugie pytanie czy właśnie z bamexu z materiałów tych promocyjnych, któryś nadawałby się na podszewkę do takiej marynarki sportowej. W razie gdyby ktoś był z Torunia lub Gdańska, to część rolki chętnie odstąpię.

Pozdrawiam Młody
Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
witam i ja
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Witaj młody na forum.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Witam!

Wydaje mi się, że ten materiał będzie się nadawał na marynarkę. Gorzej z podszewką - powinna być choć trochę śliska, a takich materiałów w przecenie za 3 złote nie widzę...

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Witaj Młodziutki!!!Wydaje mi się,że ten materiał się nada ale jak chcesz go mieć za 3 zł musisz wziąc całą belkę ciekawe ile tam jest metrów???No i czekam na fotki:)

2 strony: 1 2 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.