Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam serdecznie! Przeczytałam już połowę internetu moi Kochani i zdesperowana postanowiłam przyjść po radę tutaj... To będzie dziwne pytanie :)bo potrzebuję maszyny do bardzo nietypowego celu. To znzczy do szycia oczywiście, ale do szycia czego? Do szycia ubranek dla lalek - małych lalek. Bardzo interesują mnie BJD czyli azjatyckie lalki z żywicy ale ceny ubranek dla nich osiągają zupełnie kosmiczne poziomy. Postanowiłam szyć mojej lalce sama. Ale jestem ambitna. Widziałam ubranka wykończone z taką precyzją, że aż dech zapiera- miniaturowe szwy w odległości 1mm od krawędzi podkładanego materiału, pięknie powszywane gumki i cudne szczypanki oraz marszczenia na bardzo delikatnych materiałach. Dowiedziałam się już, że do takich precyzyjnych ściegów służy 'półstopka' :) Ale potrzebuję rady, jaką maszynę wybrać- która poradzi sobie z delikatnymi i cienkimi materiałami, która będzie szyła prawie na krawędzi materiału nie marszcząc go??? No jeśli będzie jeszcze cicha to już będzie pełnia szczęścia... Mogę wydać jakieś 600-700zł, ale może powinnam poczekać i uzbierać więcej?? Bardzo zależy mi na tym, żeby maszyna spełniała moje oczekiwania. Dla zainteresowanych przykład takiego właśnie ubranka- Modelka ma 16cm wzrostu (mam nadzieję że zdjęcie się dołączy).

Kochani- liczę na Waszą pomoc, bo przez kolejny rok będę wertować testy i fora, a chciałabym zabrać się do pracy...

Pozdrawiam serdecznie, Marta.

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
moja lalka
Załączniki
Avatar użytkownika
Świeżynek
co myślicie o Husqvarna Bluestar B20 ??
Avatar użytkownika
Administrator
Ciężko tak doradzić.... Szyję na starej Husqvarnie i nie narzekam ale jest to dość dobra maszyna. Z tym że bardzij cienkie materiały szyję podkładając papier i ścieg wychodzi super. Także czasem trzeba "wspomóc" maszynę ;)
O Bluestar tutaj znajdziesz opinie -> KLIK
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Świeżynek
Dziękuję bardzo za podpowiedź. Myślę, że zdecyduję się na B20 lub E20 :) wyglądają obie całkiem przyzwoicie :)
Avatar użytkownika
Administrator
Też tak myślę. gdybym miała kupować maszynę w takim przedziale cenowym to bardzo możliwe, że zdecydowałabym się na Bluestar :)
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Świeżynek
Uf, no to poczułam się pewniej teraz :) własna maszyna to moje marzenie od czasów Singera babci... hahah

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.