Wersja do druku

5 stron: < 1 2 3 4 5 >

Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Mnie osobiście podobają się sukienki tego typu, proste w formie ale jednocześnie urocze, no i wydaje mi się ze nawet osoba o pełniejszej figurze będzie w takim fasonie dobrze wyglądać :)
________________________________________________________

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Na mojej studniówce (eony temu jeszcze przed dinozaurami), koleżanka była w rozkloszowanej tiulowej sukience na atłasowej podszewce, do tego miała zamszowe czólenka na grzybku (po babci), wyglądała zjawiskowo. Fason był podobny do tego co pokazała Magda, tylko czarny. Teraz na studniówkach dominują krótkie (czasami wyjątkowo) sukienki. Im prostsza forma tym trudniej popełnić błąd.
________________________________________________________
"Inteligencja jest jak nogi, masz za dużo to się potkniesz" Terry Pratchett
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Aha, no i chyba jeszcze jedna ważna rzecz - byle nie przegiąć! Zdjęcia ze studniówki są jednymi z takich, które się przechowuje i ogląda po latach. Więc ważne, żeby po 20 latach nie czuć się zażenowaną i nie wkładać zdjęć ze studniówki na samo dno pudełka... ;-)

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Świeżynek
Zgadzam się z Moloko, co do długości sukienki. Długie suknie są przepiękne no i jes mało okazji aby nosić takie kreacje.
Nie wiem czemu przez ostatnie kilka lat panuje przekonanie, że długie to babcine i niemodne, ja na swojej studniówce miałam długą sukienke, niestety była czarna bo sobie szkoła tak zażyczyła (ciemne kolory itd).
Skoro lubisz czarny i taki kolor by Ci odpowiadał, mozesz przełamać to butami w szalonym kolorze, ja np uparałam się i miałam czerwone:)
Miałam studniówke 2 lata temu, więc całkiem nie dawno, i powiem Ci ze właśnie większość dziewczyn wybrała krótkie modele, więc w długiej na pewno wybijesz się z tłumu:)

--- Ostatnio edytowane 2011-09-10 11:55:08 przez gosia ---
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
podoba mi się ta musztardowa i na ostatnim zdjęciu 3 (kremowa) - dodane przez Moloko i ta biała dodana przez Magde też piękna.
Ja sama ubolewam nad tym że dziewczyny wybierają teraz krótkie sukienki na studniówke. To faktycznie jedna z niewielu okazji żeby ubrać się wyjątkowo. W tym momencie jest tyle pięknych sukni, że jest z czego wybierać. Ale oczywiście najważniejsza jest wygoda.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
Właśnie się zastanawiałam nad dłuższą i jak rozmawiałam z koleżankami z klasy, to przynajmniej 1 jest zdecydowana na długą suknię, więc w razie czego nie będę sama :)
Teraz tylko muszę poprzeglądać zdjęcia i zdecydować się na konkretny krój i kolor. :tak:
Avatar użytkownika
Świeżynek
A coś takiego?

Mam na myśli tę w środku. Kompromis między krótką i długą :okok:
Kolor dowolny.
Wykrój Butterick B4731
Avatar użytkownika
Świeżynek
Cześć arkstianna.
Widzę że masz podobną sylwetkę do mnie :D.
Przedstawię Tobie moje propozycje, jedna z nich czyli bombkę firmy SIMPLE nawet posiadam w swojej garderobie.
Czerwona to kompromis między długą a krótką sukienką.
Fioletową chciałabym sama założyć na studniówkę ;).

http://xarchiwum.pl/simple-nowa-sukienka-l-40-zielona-bombka-broszka-i1540481613.html

--- Ostatnio edytowane 2011-10-07 18:58:48 przez nova82 ---

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Świeżynek
A coś takiego?

Mam na myśli tę w środku. Kompromis między krótką i długą :okok:
Kolor dowolny.
Wykrój Butterick B4731
niestety ta sukienka po środku nie nadaje się dla każdego. Krój do połowy łydki skraca, a obcisłe bolerka sprawia, że plecy wydają się zgarbione. Ja zamiast bolerka wzięłabym coś bardziej luznego, jakąs chustę może.

Jak już szukacie jakiegoś kompromisu między długą suknią, a mini, to proponuję długą z rozcięciem. Wysmukli, ładnie podkreśli nogi. Te z prześwitującymi wstawkami też są ładne, ale trzeba na nie uważac, żeby nie wyglądac w nich komicznie. Najlepiej gdyby wstawka była taka 'gęsta', rozszerzana ku dołowi.

Poniżej daje jeszcze kilka propozycji, pięknych długich sukni ;)

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Moja pierworodna też ma w tym roku szkolnym studniówkę i już coś tam wyszukuje oczywiście jak znam życie to będzie coś z serialu Plotkara :D
________________________________________________________

5 stron: < 1 2 3 4 5 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.