Wersja do druku

34 strony: « < 7 8 9 10 11 12 13 > »

Avatar użytkownika
Świeżynek
Agula, odradzam Łucznika, chociaż kusi cena, to już nie ta precyzja co lata w stecz. Może inni mają lepsze z nia doświadczenie. Wszystko zależy od tego, jak kto szyje i co. Dla własnej potrzeby może się sprawdzić.
Avatar użytkownika
Świeżynek
A co doradzacie? Przyglądam się COVERLOCKowi MERRYLOCK 689. Kosztuje 1799zł, ale może warto dołożyć?
Czy ma odpowiednik w niższej cenie?
________________________________________________________
Excellence is not a skill. It is an attitude.
Ralph Marston
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Cena wyjsciowa to 1799zl cena u mnie 1549zl i uwierz ale warto w ten merrylock zainwestowac poczytaj gdzies na forum są o nim wątki
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Agula - a wiesz, że owerlokiem w zasadzie nie służy do "szycia sukienek"? Że możesz nim tylko łączyć i obrzucać zewnętrzne brzegi? Owszem, uszyjesz najprostszy fason, ale np. nie podłożysz dołu sukienki i rękawa owerlokiem za 1000 zł? Nie wszyjesz zamka, nie zrobisz stębnowania, a jeśli zszyjesz zaszewkę - to już nie będziesz mogła jej poprawić? I że jeśli chodzi o możliwości szycia, to owerlok nie ma nawet 10 % możliwości maszyny?

I że dzianiny można z powodzeniem szyć bez owerloka?

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Świeżynek
Ania,

Bardzo proszę Cię o pomoc. Zaczynam swoją przygodę z szyciem. Mam bardzo dobre pomysły na sukienki, ale nie mam doświadczenia więc Twoja i Wasza, forumowicze, pomoc będzie mi niezbędna. Jak dobrze, że jesteście.

Mam w domu maszynę do szycia Singer model 2809C, czyli bardzo podstawowa (mogę kupić lepszą, jeśli będzie potrzeba, ale na podstawowej już uszyłam fajną sukienkę i było ok). Można nią obrzucać brzegi - zygzakiem, ale trwa to wieki a ja potrzebuję działać. Overlock ma mi w tym pomóc. No ale właśnie... Nie wiem tego, co dopiero wyjdzie w praniu, czyli czego mi braknie, co mi będzie potrzebne - Wy to wiecie. Mam możliwość zainwestować trochę więcej, ale muszę mieć pewność, że to będzie najbardziej optymalne rozwiązanie.

Chylę czoła przed doświadczeniem.

Jakie maszyny byście polecili dla początkującej osoby, która myśli o szyciu sukienek?

Wielkie dzięki.
________________________________________________________
Excellence is not a skill. It is an attitude.
Ralph Marston
Avatar użytkownika
Świeżynek
Babeczki, pomóżcie proszę.:zakupy:
________________________________________________________
Excellence is not a skill. It is an attitude.
Ralph Marston
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Wieki trwa obrzucanie ściegiem owerlokowym, zygzakowy jest kilkakrotnie szybszy ;-)

Owerlok... cóż... Pomoże wykończyć sukienkę na "sklepowy" sposób, ale uszyć - na pewno nie... Głupich kieszeni nie przyszyjesz owerlokiem.

Twoja maszyna ma podstawowe funkcje, ale w zupełności wystarczające do uszycia sukienki, nawet z dzianiny. Ma ścieg prosty - którym uszyjesz całą sukienkę, ma zygzak - gdybyś chciała szyć z dzianin, ma opcję dziurki... Ma wszystko.

Takie funkcje miała maszyna, którą szyłam cuda przez 20 lat. Dodając do niej kilka stopek można cuda zdziałać.

Bo maszyna jest tylko narzędziem ;-) Resztę - czyli doświadczenie - trzeba nabyć - wcale nie drogą kupna ;-)

A cierpliwość jest w szyciu niezbędna. Bez niej nie ma co brać się za szycie :-)

I jeszcze raz przepraszam forum za prywatę, ale skoro się napisałam i nafofografowałam - to odsyłam Agulę do mojego bloga i wpisu o nie-niezbędności owerloka.

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/2012_07_01_archive.html

Ania

________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
merrylocka 689 mam
polecam
Avatar użytkownika
Świeżynek
Ania, bardzo serdecznie dziękuję za wpis. To mi dało do myślenia czy ja w ogóle potrzebuję tego magicznego overlocka.

Nasuwają mi się następujące pytania:

- co z rozciągliwymi dzianinami i śliskimi materiałami - kiedy próbuję moim Singerem obrobić brzegi zygzakiem, materiały się zwijają pod stopką; czy nie jest tak, że overlock obrzuca dzianinę i obcina brzegi bez takiego problemu oszczędzając czas?

- odnośnie zamieszczonego tutka do uszycia sukienki - ten model maszyny, którą mam nie ma podwójnej igły :( pytanie dla Was pewnie absurdalne, ale mnie, laika, zastanawia - czy do maszyny się dokupuje podwójną igłę czy też mechanizm maszyny nie pozwala w ogóle na taką opcję skoro jej nie ma w wyposażeniu?

- nie ma również stopki do wszywania zamków - czy w związku z tym powinnam rozważyć zakup innej maszyny do szycia? :)
________________________________________________________
Excellence is not a skill. It is an attitude.
Ralph Marston
Avatar użytkownika
Świeżynek
Roksanitka, dzięki serdeczne. Rozważam jego zakup, ale zaciekawił mnie wpis Ani. Poczekam jeszcze na jej odpowiedź.
________________________________________________________
Excellence is not a skill. It is an attitude.
Ralph Marston

34 strony: « < 7 8 9 10 11 12 13 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.