Wersja do druku

2 strony: 1 2 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam,
Kupuję wykroje na sewingpatterns.com bo niestety nie ma lub ja nie znam sklepów w polskim internecie z polskimi wykrojami.
Tu suknia dla córki na bal kostiumowy, jak widać ma szersze zastosowanie. Córka po prostu ma w poważaniu gapiących się ludzi i jest szczęśliwa spacerując w niej po mieście.
Ja też jestem szczęśliwa, bo wiele wysiłku kosztowało mnie uszycie tej sukni i szkoda byłoby ją móc włożyć raz.
Jak Wam się podoba?

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Sukienka rewelacja, skrojona i odszyta bardzo estetycznie i odpowiednio do jej figurki, no i córcia prze szczęśliwa, a to najważniejsze :) :oklasky:
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
Dziękuję. Nestety podszewka nie wyszła. Tu jej brakło, tam się naciągnęła i ostatecznie wewnątrz trochę gorzej. To przez to, że choć znam angielski, to nie fachowe słownictwo krawieckie. Nie wszystko rozumiem na tych wykrojach.
Na szczęście mam miarkę w calach i chociaż rozmiar mi łatwiej określić.
Obecnie zamawiam kolejne wykroje. łatwe spódniczki do szkoły i kilka innych, jak uszycie torby, czy takie tam.
Boleję, że jest tak mało ładnych tkanin, choć wybór jest ogromny.
Kiedy patrze na stroje na okładkach wykrojów, od razu wiem, że tak ładnej tkaniny nie znajdę.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
jeśli potrafisz szyć z wykroju, formy to znalazłam ciekawe rzeczy na papavero, ja niestety nie mam takiej wprawy jeszcze, wiem mniej więcej jak zrobić, chociaż pewnie nie po kolei robię... wydrukowałam sobie sukienkę i niestety nie wiem co artysta miał na myśli;)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Rzeczywiście jest co robić żeby to złożyć w konkretną całość, ale jak raz się uda to potem już jest łatwiej, mnie strasznie kusi zapisanie się na kurs konstrukcji odzieży który właśnie jest oferowany na papavero tylko muszę przekonać męża że 1300 zł zainwestowane nie będzie niepotrzebnym wydatkiem :jezyk_oko:
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
Dziękuję Moniko za podpowiedź.
Powiem tak. Ponieważ nie mam pojęcia o szyciu, właśnie dlatego zrobiłam to z wykroju.
Nie lubię drukowanych z komputera, bo też miałabym problem z poprawnym posklejaniem, ale kupuję wykroje z przesyłką, wybieram kolor linii, który stanowi właściwy rozmiar i przerysowuje na papier do wykrojów, żeby inne linie mi nie przeszkadzały.
Nie mam pojęcia jak można coś uszyć bez tego wzoru , chyba, że spódnicę na gumce
:oczko:
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Śliczna mała księżniczka :)
Avatar użytkownika
Świeżynek
Dziękuję.
Mam szczęście, że mam córeczkę, która lubi się stroić i inspiruje mnie do dalszego podejmowania prób.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
to jeszcze Ci podpowiem że z tej strony nie ma problemu ze sklejaniem, wszystko jest oznaczone na kolumny i wiersze, wydrukowałam sobie właśnie spódniczkę i będę robiła podejście próbne do uszycia, chciałabym się nauczyć szyć z takich wykrojów bo podobają mi się niektóre modele z BURDY, a niestety, wszystko muszę zrobić na własne oko i osobiste widzimisię... heh... żałuję że nie poszłam do "normalnej" szkoły krawieckiej :(

--- Ostatnio edytowane 2011-09-20 12:15:20 przez MonikaB ---
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
Burda ma tyle rzeczy na jednej stronie, że rzeczywiście jest to trudne. Na kupowanych wykrojach masz jedną rzecz w kilku rozmiarach. W Burdzie kilka różnych rzeczy jednak na drugiej.
Załączam marne zdjęcie z mojego laptopa, żebyś wiedziała o czym mówię.
Załączniki

2 strony: 1 2 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.