Wersja do druku

3 strony: < 1 2 3 >

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
:)

--- Ostatnio edytowane 2010-03-09 19:59:38 przez ITA ---
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ja właśnie z tego linku podpatrzyłam tą tunikę :D tylko ja nigdy nie przyszywałam gumki i trochę się boję, bo do tego trzeba podwójną igłę- też jeszcze nigdy nie używałam, równo trzeba ją wszyć, nie wiem jak moco naciągnąć- wydaje mi się to bardzo skomplikowane... Zaczęłam robić wczoraj taki tunelik- mam nadzieję, że nie będzie źle to wyglądało:-S
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Jeśli gumka jest cieniutka, okrągła /zwana kapeluszniczą/ - przyszywa się ją jedną igłą, szerokim ściegiem zygzakowym o dość dużym skoku. Gumkę prowadzi się na środku stopki. Szyć trzeba tak, by igła wbijała się po prawej i lewej stronie gumki nie łapiąc samej gumki. Powstaje coś w rodzaju tuneliku z nici nad gumką, którą, jeśli nie została przez nieuwagę przyszyta, można dowolnie ściągnąć. Nie polecałabym tego sposobu z oddzielnym przyszywaniem gumki do tyłu i przodu. Zszyłabym boki tuniki i gumkę wszyłabym na okrągło, dookoła talii. Wtedy po wszyciu gumki i ściągnięciu jej do żądanej szerokości wystarczy związać ją mocnym supełkiem.

Tak, jak tu:

http://www.burdastyle.com/techniques/sewing-elastic-cord

Ania

--- Ostatnio edytowane 2010-03-11 20:42:29 przez czeremcha ---

--- Ostatnio edytowane 2010-03-11 20:43:45 przez czeremcha ---
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Czeremcho, chciałabym u Ciebie terminować... ;) Twoje wyjaśnienia są jasne i przystępne i od razu wszystko wydaje się proste. :)
________________________________________________________
Szyję sobie hobbystycznie. :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Szkoda, że dopiero teraz zobaczyłam Twój post Czeremcho, bo pomysł jest super. Następną tak właśnie zrobie albo użyję podwójnej igły... bluzka już skończona, muszę wziąć się teraz za robienie zdjęć, bo kilka nowych rzeczy już powstało :D
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Koniecznie , czekamy na zdjęcia , ciekawi mnie ta tunika .
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dekolt mógł by wyglądać dobrze wykończony skośną pliską ,od spodu a wierzchem stebnowany .A gumkę można też nawinąć na szpileczkę,gumka okrągła kapeluszowa i normalnie szyć ściegiem prostym .
________________________________________________________
"Nadzieja ma skrzydła ,przysiada w duszy i śpiewa pieśń bez słów "
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
A co to znaczy skośną pliską od spodu?

Dzisiaj postaram się już bardzo bardzo mocno, żeby zrobić te zdjęcia:)
Avatar użytkownika
Administrator
My bardzo mocno na nie czekamy :)
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
A co to znaczy skośną pliską od spodu?


To jak by lamówka rozprasowana i znów zaprasowana na pół .Przyszywasz prawa do prawej blisko brzegu ,a następnie przewijasz i stebnujesz .
To w pewnym sensie podobnie jak lamówka lecz wydaje mi się że delikatniej .
________________________________________________________
"Nadzieja ma skrzydła ,przysiada w duszy i śpiewa pieśń bez słów "

3 strony: < 1 2 3 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.