Wersja do druku

2 strony: 1 2 >

Avatar użytkownika
Administrator
Mam następujący problem - czasem obszywając bardzo cienkie tkaniny, ścieg overlockowy nie trzyma się ich. Nie wiem jak to dokładnie wyjaśnić ale sprawa wygląda tak, że obszywam brzeg ściegiem rolującym lub zwykłym i wystarczy tylko delikatnie dotknąć obszytego brzegu a cały "łańcuszek" ściegu odchodzi od materiału :( Nie z wszystkimi cienkimi materiałami mam taki problem - obszywając muślin jest wszystko dobrze. Chyba te "lżej" tkane sprawiają takie problemy. Miałam takie problemy szyjąc sukienkę z panterkę ze zdjęcia.
Jak temu zaradzić? Myślałam czy np. nie podkładać pod szytą tkaniną kawałków cienkiego papieru i przeszywać tego wszystkiego razem??
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
mi tak przyszło do głowy ,że ścieg jest za gęsty i, lub ,za krótki i igła przecina włókna ,ale to pewnie sprawdziłaś ,

może cieńsza igła i z okrągłym ostrzem ,

i jeszcze w mojej maszynie do b.cienkich tkanin używam rolującego dwunitkowego albo specjalny program
wąski trzynitkowy obrzucający do przeźroczystych i b.delikatnych ,
,
a papieru spod overlocka chyba nie się usunąć
Avatar użytkownika
Administrator
Żaneta być może był za gęsty...
Papier, który pozostał po przeszyciu trzeba oderwać.
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
A może podkleić wąziuteńkim paseczkiem flizeliny, tak żeby ścieg ją przykrył (nie wiem czy to jest zrozumiałe). Nawiasem mówiąc mam piękną dziurę w tylnej kieszeni spodni, właśnie dlatego, że podszewka "wyczesała" się ze ściegu, jak wrócę do domu to przeszyję jeszcze raz i może wszystko będzie ok.
________________________________________________________
"Inteligencja jest jak nogi, masz za dużo to się potkniesz" Terry Pratchett
Avatar użytkownika
Administrator
Agaaffek tez o tym myślałam ale rękawy w tej sukience miały mieć kształt półksiężyca, miały to być takie "motyle" rękawki, bardzo zwiewne i bałam się że jak zawieje to od spodu będzie widać flizelinę.
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
ja bym takie rękawki przyszyła francuskim ,albo zakładanym /nie wiem jak się nazywa/
jest podłożony z obu stron ,tak zszywa się jeansy na boku ale z 1 stębnówką
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
To zostaje baby hem.
________________________________________________________
"Inteligencja jest jak nogi, masz za dużo to się potkniesz" Terry Pratchett
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Tez mi się ta nieraz robi, ale jak ja sobie z tym radzę? Tak dawno nie szyłam nic konkretnego... Na pewno kombinuję z ustawieniami naprężenia nici i - generalnie - staram się szyć trochę dalej od brzegu, żeby owerlok odcinał z pół centymetra materiału.

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Sus mój owerloc niestety też tak ma....ile czasami się namęczyłam....w końcu doszłam do tego,że do ściegu rolującego 2 nitkowego trzeba zakładać cieniutką igiełkę a czasami cienką i do dzianin(choć szyję szyfon np.)No i nici muszą być cienkie i koniecznie dwie szpuleczki tych samych nici.A pozniej kombinuję z naprężeniem nici jak Ania.Różnie z tym było czasami musiałam obcinać cały brzeg i kombinować od nowa....myślę że z tym moim owerlociem cos nie tak,a miał być taki super wypasiony....
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Zgadzam się z Czeremchą robię tak samo
________________________________________________________

2 strony: 1 2 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.