Wersja do druku

9 stron: < 1 2 3 4 5 6 7 > »

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Shizia,jak najbardziej możesz polecić książki ,bez względu na to czy jesteś (czy też nie jesteś) ,na forum od niedawna ,nawet jeśli coś się powtarza.Nie każdy jest w stanie przejrzeć cale forum ,aby wiedzieć czy ktoś gdzieś o czymś pisał .Ja np z braku czasu i nadmiaru zajęć ostatnio zaglądam często tylko jako gość ,a o szyciu nie wspomnę ,że nawet i na to nie mam czasu.
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Tula - dziekuje, bardzo mi milo ze tak mowisz, ale do tej pory cokolwiek bym nie napisala, okazuje sie ze juz gdzies bylo wiec teoretycznie 'nie wolno mi' znowu o tym wspominac. Tak to wyglada niestety..
________________________________________________________
http://www.goodreads.com/shizia dla moli ksiazkowych ;)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Tula - dziekuje, bardzo mi milo ze tak mowisz, ale do tej pory cokolwiek bym nie napisala, okazuje sie ze juz gdzies bylo wiec teoretycznie 'nie wolno mi' znowu o tym wspominac. Tak to wyglada niestety..
Bo faktycznie wiele rzeczy sie powtarza wiec i ja powtorze za Tulą, mozesz spokojnie polecac czy pytac, nawet jesli to juz bylo. NIkt przeciez nie ma obowiazku czytac forum od deski do deski, ani znac go na pamiec.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Tylko ze na forum jest wyszukiwarka, i czasami warto z niej skorzystać , zanim sie cos napisze!
Mnie akurat troche jednak irytuje kolejne czytanie o czyms, o czym juz byla wiele razy mowa -tym bardziej kiedy sam wpis nic absolutnie nie wnosi do dyskusji. No chyba ze mamy sie na okraglo chwalic -oh kupilam to, czy to? Czy o to chodzi?
Nie wazne, czy z tego korzystam, wazne ze wszyscy wiedza ze mam!
Tak ja to odebralam. I zareagowalam w taki, a nie inny sposob.
A teraz do dyskusji:
Czy nie lepiej by bylo, zeby oprocz tego ze kupimy -dajmy na to jakas ksiazke, napiszemy, co konkretnie sie w niej podobalo. Bo to -jest akurat bardzo przydatne dla wszysktich czytajacych osob. I -w druga strone -co powiedzmy w tej ksiazce jest slabe/irytujace.
Innymi slowy: recenzja, jakkolwiek nawet krotka.
Ja na kazdym nowym forum (niezaleznie od tematyki) zaczynam od przeczytania w archiwum wlasnie tego, co znalazlam na interesujacy mnie temat w wyszukiwarce.
Dokladnie tak samo tutaj -znalazlam mnostwo interesujacych mnie watkow -ktore przeczytalam, ale nic nie pisalam -bo i po co?

________________________________________________________
pozdrawiam,
Anna

Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
AmatorskieSzycie (tak, wiem ze masz imie, ja tez je mam, ale skoro taki sobie nick wymyslilas to nie moja juz wina, ze byc moze go nie lubisz) - jesli tak traktujesz wszystkie nowe osoby to szczerze mowiac nie wiem czy jest sens zebym na tym forum zostawala.

W moim poscie nie bylo chwalenia sie zakupem ksiazki - napisalam dosc wyraznie, ze ilustracje w ksiazce sa bardzo pomocne, ze dzieki niej wiem co i jak zrobic, gdzie wyciac, co pozszywac. Napisalam, ze slabym punktem jest cena i jezyk angielski. Twoim zdaniem nie jest to recenzja lub opinia?

Kolezanki powyzej (Tula, monikowo) nie mialy jakos problemu z tym, ze zobaczyly nazwe tej ksiazki po raz drugi na forum, bo jak sama nazwa wskazuje, to temat o ksiazkach zwiazanych z szyciem. Logicznie myslac, kazda nowa osoba musialaby wertowac wszystkie strony forum zeby czasem czegos nie powtorzyc i nie irytowac innych uzytkownikow. Jesli ci przeszkadza to, ze wyrazam swoja opinie to jej po prostu nie czytaj. Chcialam pokojowo, ale mnie tez wkurza, kiedy ktos probuje mnie usilnie skontrolowac, bo tak sie czuje. Wiem do czego sluzy wyszukiwarka i nie raz mialam okazje z niej skorzystac na tym forum - ale jesli widze temat 'KSIAZKI O SZYCIU' to nie widze sensu sprawdzania czy dana ksiazka czasem juz sie gdzies nie powtorzyla, bo skoro powstal temat o ksiazkach to kazdy ma prawo jakas swoja ulubiona podac, polecic.

Mozecie mnie zbanowac, wywalic, robta co chceta.. Z ksiazki korzystam, a nie chwale sie, ze ja posiadam. Podalam jej dobre i zle strony - to jest recenzja. Nie musi byc dluga na dwie strony, nikt nie podal wymagan dotyczacych pisania recenzji.

Nie wiem jak ty, ale ja kiedy kupuje jakas ksiazke, to pozniej z niej korzystam. To dosyc logiczne prawda? ;) Wiec prosze cie grzecznie, nie rob ze mnie idiotki, bo ci to nie wychodzi.

Swoja droga, to dziwne, ze reszta uzytkownikow nie uznala mojej wypowiedzi na temat ksiazki jako wychwalania sie?

________________________________________________________
http://www.goodreads.com/shizia dla moli ksiazkowych ;)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Nie muszę "robić z Ciebie..." niczego...już samo bycie "shizią" wystarcza za autoreklamę :rotfl:.

I to tyle w temacie. Ode mnie E.O.T.
P.S.
Wyszukiwarka się kłania...

________________________________________________________
pozdrawiam,
Anna

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
ale nie warczcie na siebie tak drogie koleżanki.
Amatroskie szycie nowe osoby nie zawsze mają pojęcie o zawartości forum, dobrze że napisąła o tej książce swoją recenzję, wiemy juz że nie tylko Czeremcha ją poleca. Im więcej opini o danej książce tym lepiej. Ja nigdy nie bazuję tylko jednej opinii więc jak dla mnie nie ma nic złego w wypowiedzi Shizi.

Shizia każdy odbiera słowo pisane w inny sposób i weź na to poprawkę. Nie ma sensu sie obrażać, myślę, ze Amatorskie szycie nie chciała Cie obrazić, napisąła tylko to co mysli. Uszanujmy także i Ją.

Ja osobiście nie mam nic do zadnej z Was. Ja nie zawsze korzystam z wyszukiwarki forum ale przyznam ze jest bardzo pomocna

--- Ostatnio edytowane 2012-06-19 16:49:44 przez na_wybiegu ---
________________________________________________________
być kobietą być kobietą....
http://nawybiegu.blogspot.com
Avatar użytkownika
Świeżynek
Ja mam w swoim zbiorze kilka zagranicznych tytułów, lubię je za kolorystykę i mnogość pomysłów. Opisałam je na jednym ze swoich blogowych postów http://madebymarlena.blogspot.com/2012/01/recenzje-ksiazkowe.html
Więc jeśli można zapraszam. Z takich bardziej rzeczowych mam "Vogue Sewing". Konkretna książka o szyciu, obrazków mało ale mnóstwo informacji co i jak, bardzo przydał mi się rozdział o poprawkach. Co zrobić jak za wąsko za szeroko itd. Przydaje się bo korzystam z gotowych wykrojów a nie szyje na miarę.
________________________________________________________

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dziewczyny, ale nie chodzi tu obrażanie się na siebie i kogoś. Jestem na forum od jakiegoś czasu , ale sama na początku nie miałam najmniejszego pojęcia jak z niego korzystać. Zanim zrobiłam pierwszy wpis nie zdążyłam się przedstawić - nawet nie wiem czy do tej pory takowy wątek podjęłam :) ale jestem. Nie warto drzeć koty bo jak dotąd tutaj naprawdę jest miło. Rzeczywiście po takiej ilości nowych wątków przestałam sama śledzić regularnie forum - dnia by mi zabrakło :) Pozdrawiam Was kobietki
Ps
A co do książek krawieckich, to udało mi się zdobyć kilka tytułów dzięki jednej z naszych koleżanek.
A jeśli któraś/któryś z Was jest zainteresowana/y książką dotyczącą konstrukcji i kroju odzieży męskiej służę dostępem- ten wątek też był już poruszony, ale mimo to wracam do niego

--- Ostatnio edytowane 2012-06-19 20:17:52 przez jolka68 ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ja mam książkę:=http://www.amazon.com/Patternmaking-Fashion-Design-5th-Edition/dp/0136069347] .I bardzo ją polecam.
Kupiłam ją przez internet,za 40$, przyszła mi z Indii,przesyłka była za darmo.

Pozdrawiam.

9 stron: < 1 2 3 4 5 6 7 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.